Aktuálne 8.2.2023

Starším žiačkam víkendové zápasy nevyšli

Staršie žiačky odohrali počas posledného víkendu zápasy proti Piešťanom a Trnave.

V sobotu sa dievčatá pod vedením trénera Richarda Ďorďaia ml. a asistenta Jaroslava Vidu predstavili proti Piešťanským Čajočkám. Počas prvého polčasu hrali dievčatá zodpovedne a držali so súperkami krok, aj napriek tomu, že bodovo na nich strácali. Po prvej štvrtine bol stav 11:15, na polčase 22:33. Po prestávke však naše hráčky stratili energiu a dovolili súperkám skórovať z ľahkých pozícií, čím na ne strácali pred poslednou časťou hry už 25 bodov. Naše dievčatá sa nevedeli presadiť v útoku a na každý kôš sa nadreli, naopak Piešťanky hrali uvoľnene a zaslúžene vyhrali.

• BK AS Trenčín - Piešťanské Čajočky 39:75

Body AS: Kozáková 18, Novotná 8, Nebusová 4, Škultétyová 4, Matúšová 4, Liptáková J. 1.

Jaroslav Vida - asistent AS

"V sobotu naše dievčatá nastúpili proti kvalitnému tímu z Piešťan. Od začiatku zápasu sme dievčatám prízvukovali, aby hrali jednoduchý basketbal, rýchle prechody na útočnú polovicu, rýchle prihrávky, pohyb bez lopty s clonami. V obrane neprepadávať a nedovoliť súperkám aby nás jednoducho obchádzali. Dievčatá sa v prvej polovici zápasu maximálne snažili naše pokyny dodržiavať, čo sa prejavilo aj v našej hre. Hrali pekný basketbal. Do druhej polovice zápasu sme nastúpili s veľkým odhodlaním spraviť čo najlepší výsledok, avšak síl nám ubúdalo čím ďalej tým viac,  z čoho začali prameniť chyby, či už v obrane alebo v útoku. Nedokázali sme vydržať v nastolenom tempe čo sa odzrkadlilo aj vo výsledku. Ukázali sme však, že vieme hrať aj s kvalitným súperom. Za mňa bola najlepšou hračkou zápasu Sima Kozáková.

Simona Kozáková - rozohrávačka AS

"Sobotňajší zápas mal rozdielne polčasy. V tom prvom sme držali s Piešťanmi vyrovnanú partiu, ktorú sme prehrali nepremenenými ľahkými košmi. Do druhého polčasu nastúpilo úplne iné družstvo, ktoré nebojovalo a aj výsledkom toho bolo množstvo nedoskočených a stratených lôpt. A tomu zodpovedal aj konečný výsledok."

V nedeľu nastúpili naše dievčatá proti Trnave. Aj napriek tomu, že naše hráčky strelili prvé 4 body, zbytok štvrtiny už patril hosťkám. Naše dievčatá sa nedokázali presadiť v útoku, v obrane im naopak robilo veľké problémy odstavovanie súperiek po strele, čím inkasovali lacné koše. Trnavčanky mali na polčase 20 bodový náskok, ktorý v tretej štvrtine ešte navýšili. Stres, ktorý zväzoval ruky našim dievčatám počas troch štvrtín ich v poslednej časti hry konečne opustil a dokázali tak aspoň sčasti upraviť výsledok.

• BK AS Trenčín - BK AŠK Slávia Trnava 29:61

Body AS: Kozáková 15, Škultétyová 5, Liptáková J.2, Novotná 2, Hrnčárová 2, Nebusová 2, Matúšová 2, Gabrielová (10 doskokov).

"V nedeľu sme privítali súperky z Trnavy. Vedeli sme čo nás a čaká a verili sme, že s týmto súperom dokážeme hrať vyrovnanú hru. Pokyny boli podobné ako v predchádzajúcom sobotňajšom zápase, hrať jednoduchý rýchly basketbal. Neviem však z akého dôvodu dievčatá nastúpili na zápas nekoncentrovane. Od začiatku zápasu nám nevychádzala streľba spod koša a strednej vzdialenosti, čo bolo trochu frustrujúce. Nedokázali sme súperky odstavovať a odskočiť loptu pod vlastným košom. Prehrávali sme aj osobné súboje. V poslednej štvrtine zápasu začali dievčatá bojovať a nepoddali sa priebehu zápasu, avšak na zvrátenie výsledku to už nestačilo. Jednoducho aj takéto zápasy sa stávajú, čo verím, že bude pre hráčky ponaučením a motiváciou do tréningov. Veľkou oporou aj v tomto zápase bola opäť Sima Kozáková, ktorá zobrala na seba zodpovednosť."

"Na nedeľňajší zápas by sme mali čo najrýchlejšie zabudnúť, lebo v ňom sme nepreviedli ako tím žiadnu peknú hru. Svoju hru sme prispôsobili súperkám a tak isto ako v sobotu sme boli nedôrazné pri doskokoch a premieňaní vyložených šancí."

Najbližšie sa naše staršie žiačky stretnú u súperiek zo Starej Turej v sobotu 18.2.2023.

Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - CHLAPCI

V sobotu odohrali mladší minižiaci dva zápasy na turnaji v Bratislave.

Aktuálne 6.5.2024

Výsledkový sumár | 4.5.2024

Minikategórie majú za sebou ďalšie zápasy, z výhry sa tešili iba dievčatá.

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka