Aktuálne 10.5.2022

Staršie žiačky ukončili sezónu perfektným víkendom

Staršie žiačky odohrali počas víkendu 7.-8.5.2022 zápasy proti Stupave a Petržalke.

V sobotu odohrali staršie žiačky na domácej palubovke zápas proti nováčikovi zo Stupavy. Od začiatku sa dievčatá trénerky Anny Šoltésovej dokázali presadzovať v útoku a prvú časť vyhrali 18:3. V druhej štvrtine naše hráčky poľavili a dovolili súperkám streliť až 14 bodov a túto časť hry prehrali o dva body. V druhom polčase už žiadny zvrat nedovolili a najmä vďaka množstvu získaných lôpt a rýchlym protiútokom vyhrali obe štvrtiny a dotiahli tak zápas do víťazného konca.

• BK AS Trenčín - MIBA Stupava/Lozorno 65:32

Body AS: Křenová 25 (18 získaných lôpt), Kozáková 14, Kikušová 10, Liptáková 9, Suchá 4, Mišiaková 2, Hlucháňová 1.

Anna Šoltésová - trénerka AS

"Pred zápasom s Lozornom som dievčatám prízvukovala, že súpera nesmú podceniť a od začiatku zápasu musíme zodpovedne a aktívne brániť, získať lopty a dať jednoduché koše z rýchlych protiútokov. Prvé dve tieto činnosti sa nám aj darili, no presadiť sa pod košom v hre 1 na 0 nám robilo "menší" problém. Našťastie sme sa v útoku chytili strelami z väčších vzdialeností a prelomili tak našu streleckú smolu. Následne na to sme začali premieňať aj isté strely spod koša. Celý zápas sme viedli a diktovali tempo hry. Myslím, že všetky dievčatá si schuti zahrali a predviedli krásne, či už individuálne alebo kolektívne akcie."

Alexandra Křenová - hráčka AS (hosťovala v AS z Piešťan)

"Na zápas proti Stupave sme nastupovali s tým, že zápas ideme vyhrať veľkou bojovnosťou, ale taktiež sme nechceli súpera podceniť. Zápas sme sa snažili už od začiatku brať seriózne. V prvej štvrtine sme hrali veľmi dobre a to potvrdzuje aj stav štvrtiny 18:3, ktorú sme vyhrali. Darila sa nám streľba, ale aj obrana. Hrali sme naozaj veľmi dobre a zodpovedne. Potom nastúpila druhá štvrtina, ktorá bola o niečo ťažšia,  pretože nám nepadlo veľa košov spod koša a to sa ťahalo počas celého zápasu. Čo by som chcela zdôrazniť je, že po strelecky nevydarenej štvrtine sme sa nevzdávali. Cez polčas sme odišli do šatne, kde sme si povedali, že aj keď vyhrávame, nesmieme poľaviť v obrane a taktiež v streľbe na kôš. Tretia štvrtina vždy býva prelomová, keďže buď zvýšime bodový náskok nad súperom alebo to otočia. My sme v tretej štvrtine potiahli bodový náskok a tiež sme hrali pekný basket, ako to vieme, čo sme ukázali aj v prvej štvrtine. Túto štvrtinu sme úspešne vyhrali 17:5. Aj keď sme do štvrtej časti hry išli s veľkým bodovým náskokom 47:22, naďalej sme hrali veľmi dobre a hlavne tímovo, snažili sme sa hrať tak, ako doteraz. Nakoniec sme tento zápas vyhrali 65:32. Síce sa nám nedarila moc streľba spod koša, ale nakoniec sme to napravili v obrane a tam sme získali aj veľa lôpt, z ktorých sme dali koše. Dievčatá by som chcela pochváliť za skvelý výkon, ktorý podali na palubovke. A na záver by som sa chcela poďakovať celému družstvu, že mi umožnili hrávať a prijali ma bez problémov do tímu a hlavne dúfam, že som im aspoň trošku pomohla."

V nedeľu čakal na naše dievčatá posledný ligový zápas tejto sezóny proti hráčkam z Petržalky. Pred mesiacom naše hráčky podľahli súperkám o 9 bodov a chceli im túto prehru oplatiť. Od začiatku zápasu bol stav vyrovnaný a padalo veľa košov. Prvá štvrtina skončila priaznivo pre naše dievčatá a vyhrali ju 23:16. V druhej časti hry to bolo bodovo chudobnejšie, aj napriek tomu túto časť naše baby vyhrali o 3 body a išli tak do polčasovej prestávky s vedením 31:21. Najviac nám vyšla tretia štvrtina, ktorú dievčatá vyhrali 17:8 a vytvorili si tak náskok, ktorý udržali až do konca zápasu. Do stretnutia zasiahlo všetkých 13 hráčok a pričinilo sa o krásne ukončenie aktuálnej sezóny víťazstvom.

• BK AS Trenčín - BKM Petržalka - Five Stars 62:41

Body AS: Kozáková 19, Grellová 8 (11 doskokov), Seifertová 8 (13 doskokov), Suchá 8, Liptáková 7, Durásová 6, Křenová 2, Hlucháňová 2, Molnárová 2.

"V nedeľu nás čakal náročnejší súper, no napriek tomu sme vedeli, že s Petržalkou môžeme odohrať veľmi vyrovnané stretnutie, keďže na ich palubovke sme prehrali o 9 bodov. V odvete sme im chceli “vrátiť požičané” a to sa nám aj podarilo. Dievčatá od začiatku zápasu hrali veľmi aktívne na kôš, v útoku aj obrane sme mali veľa doskočených lôpt, z čoho sme mohli následne zakladať útoky. V polčase sme vyhrávali o 10 bodov a v 3. a 4. štvrtine sme už len zvyšovali náš náskok a baby si užívali každú minútu na ihrisku. Dievčatá naozaj počas celého zápasu predvádzali výborné, niekedy až ukážkové basketbalové akcie, ktoré si zaslúžili silný potlesk od divákov. Myslím, že v tomto zápase ukázali všetko, čo sa počas tejto sezóny naučili, urobili mi tým obrovskú radosť, a tak si mohli na konto pripísať ďalšiu výhru. Som veľmi rada, že si v poslednom zápase sezóny mohli zahrať všetky hráčky a po zápase sa spolu tešiť z výhry. Keďže toto bol náš posledný zápas sezóny, môžem povedať, že sme sezónu zakončili so šnúrou štyroch víťazstiev. To má naozaj veľmi teší a som na dievčatá nesmierne hrdá. Dievčatá ešte raz gratulujem a ďakujem za krásny víťazný víkend." ❤️

Laura Suchá - hráčka AS

"V nedeľu sme na zápase podľa mňa nechali všetko. Ukázali sme, čo sme sa za túto sezónu naučili najlepšie ako sme vedeli, ale čo je najdôležitejšie, nechali sme na ihrisku srdiečko. Veľmi sme chceli náš posledný zápas vyhrať a potešiť tak pani trénerku, ale aj samé seba. Posledný sezónny zápas sme si neskutočne užili a myslím, že sme ju nemohli ukončiť lepšie. Veľká vďaka patrí našej úžasnej pani trénerke, ktorá má toto víťazstvo vlastne na svedomí:) Mrzí ma, že sezóna je na konci a veru padlo aj pár sĺz, ale všetci sme zvedaví, čo prinesie tá ďalšia."

Fotogalériu zo zápasu proti Stupave nájdete na našom Facebooku tu.

Čoskoro vám prinesieme celkové hodnotenie sezóny 2021/22 kategórie starších žiačok.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA