Aktuálne 29.9.2023

Staršie žiačky s prvou výhrou aj trpkou prehrou

Dievčatá do 15 rokov odohrali dva zápasy proti Považskej Bystrici.

Hráčky pod vedením trénerky Kataríny Dedíkovej a asistentky Dominiky Kubovej privítali v sobotu na domácej palubovke hráčky z Považskej Bystrice. Zápas mal pomalší nástup, avšak už v prvej štvrtine dievčatá ukázali, že bude mať stretnutie hladký priebeh. V druhej časti hry trošku zvoľnili, avšak stále mali zápas vo svojich rukách a do polčasu si vypracovali náskok 27:14. Ten v ďalšej časti hry ešte navýšili, keď v druhom polčase dovolili súperkám streliť iba 7 bodov. Mohli sa tak tešiť z prvej výhry na úvod novej sezóny.

• BK AS Trenčín - IMC Slovakia Považská Bystrica 52:21

Body AS: Matúšová 14, Novotná 9, Liptáková J. 9 (12 doskokov), Gabrielová 8 (14 doskokov), Bernátová 8, Škultétyová 2, Vrtíková 2.

V nedeľnom zápase sa stretli s rovnakým súperom, avšak na jeho palubovke. Predpokladal sa podobný priebeh, pretože naše hráčky v sobotu ukázali, že súperky prevyšujú vo všetkých herných činnostiach. Od začiatku stretnutia to však bolo úplne vyrovnané a na polčase svietil na tabuli stav 13:13. Aj tretia štvrtina skončila nerozhodne a išlo sa rozhodovať v závere. V tom naše dievčatá nedostali šancu, nie len pre to, že 10 minút hry trvalo v "nedomácom" prostredí zázračným spôsobom oveľa menej, ale aj pre strach zo zranenia našich dievčat postaviť sa voči zoči nešportovým zákrokom domácich hráčok, ktoré bohužiaľ neboli potrestané. V poslednom útoku mohli naše hráčky skórovať, avšak zrýchlená časomiera im zastavila možnosť zabojovať o najtesnejšiu výhru. Veríme, že podobných zápasov zažijeme čo najmenej, a že sa z hry nevytratí férovosť a rozhodovanie o výsledku na palubovke a nie mimo nej.

• IMC Slovakia Považská Bystrica - BK AS Trenčín 28:27

Body AS: Matúšová 7, Novotná 6, Gabrielová 5, Škultétyová 5, Kohútová 2, Hrnčárová 2.

Katarína Dedíková - trénerka AS

"Sobotný zápas naše dievčatá predviedli veľmi dobrý výkon. Prvú štvrtinu mali excelentnú. Vstup do zápasu nám vyšiel vďaka využitiu rýchlych protiútokov, ktorými sme zaskočili súpera. Druhú štvrtinu naše sústredenie sa upadlo a prestali sme hrať aktívne v obrane aj útoku. Ďalšie štvrtiny opäť dievčatá začali makať pod oboma košmi. Záver stretnutia kontrolovali a krásnymi akciami udržali víťazstvo.
Ani v nedeľu odhodlanosť dievčatám nechýbala. Vstup do zápasu nám nevyšiel, únava a zmena lôpt nás zaskočila. Nevedeli sme sa dostať do svojho herného tempa. V druhej štvrtine sme sa snažili o rýchle akcie, no nepresnými prihrávkami sme prichádzali o možnosť zakončenia spod koša. Bojovnosť dievčatám nechýbala avšak zákernými faulami od protihráčok sme ostali veľmi zaskočené. Nezastavovanie času nás obralo o množstvo minút, čo uznali aj domáci fanúšikovia. Mrzí nás prístup rozhodcov, no dievčatá bojovali do poslednej sekundy a nezložili zbrane. Bohužiaľ tentokrát museli hrať proti trom súperom (súper, rozhodcovia a stolík), čo je v mládežníckom športe veľmi nelogické. Dúfam, že takýto zápas dievčatá neodradí a naštartuje nás ešte k väčšej sile."

Katarína Matúšová - krídlo AS
"Bol to náš prvý zápas tejto sezóny, ale aj prvý proti Považskej. Nepoznali sme ich štýl hry, hlavné bolo ich nepodceniť. Pred zápasom sme si povedali, že sa budeme snažiť hrať si svoju hru a neprispôsobiť sa tej ich, čo sa nám aj podarilo. Hrali sme si čisto našu hru a na každej z nás bola vidno túžba po víťazstve. V obrane sme celý zápas vypomáhali zo slabej strany, kde sa nám súperky dostali málokedy pod kôš. Neskôr im však začali padať strely po našom ustupovaní. Veľmi dobre sme si posúvali loptu dlhými prihrávkami, z ktorých vznikali rýchle protiútoky a ľahké koše. Každá z nás sme bojovali o každú jednu loptu, nebáli sa ísť do koša a to sa ukázalo aj vo výsledku.
Druhý zápas určite neprebehol podľa našich predstáv. V obrane sme dostávali koše aj s faulami, ktoré sa neskôr nazbierali a súperky hádzali veľa trestných hodov. V útoku nám nepadalo spod koša, ale snažili sme sa skóre vyrovnať, čo sa nám aj v polčase podarilo. Posledné dve štvrtiny boli prevažne vyrovnané, no fauly zapískané rozhodcami (či naše alebo súperové nezapískané) a nedané koše nás pripravili o víťazstvo. Aj keď sme však prehrali, som hrdá na nás všetky, že sme nedali hlavy dole a dobojovali sme to až do konca. Naozaj bola vidno snaha u každej jednej z nás a toto sú práve tie zápasy, čo nás posúvajú vpred."

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA