Aktuálne 24.10.2023

Staršie žiačky po víkende s novými cennými lekciami

Dievčatá do 15 rokov odohrali počas posledného víkendu dva zápasy.

V sobotu nastúpili hráčky pod vedením trénerky Kataríny Dedíkovej na palubovke Piešťanských Čajočiek. Začiatok stretnutia bol v znamení domácich, ktoré viedli už 7:0. V priebehu štvrtiny dokázali naše dievčatá dobre reagovať a manko na chvíľu dobehli, potom im Piešťanky opäť odskočili na 13:6. V druhej štvrtine držali naše dievčatá so súperkami krok, dokonca v závere troma rýchlymi košmi skresali výsledok na 29:24 v náš neprospech. Po polčasovej prestávke sa našim hráčkam nedarilo v útočnej fáze a skórovali iba 9 bodov. Pred poslednou časťou hry bol stav 44:33. V nej si domáce dievčatá výsledok postrážili a aj napriek veľkej snahe našich hráčok si z kúpeľného mesta odniesli domov prehru.

• Piešťanské Čajočky - BK AS Trenčín 63:44

Body AS: Liptáková J. 14 (16 doskokov), Novotná 7, Matúšová 6, Liptáková M. 6, Bernátová 4, Vida 3, Ivanová 2, Hrnčárová 2.

V nedeľu odohrali naše staršie žiačky zápas v Starej Turej. So súperkami dokázali naše dievčatá držať krok iba do siedmej minúty prvej štvrtiny, do stavu 12:10. Následne prišla bodová šnúra domácich a svoj náskok navýšili po prvej časti na 24:10. Prevaha Turaniek pokračovala aj v ďalšom priebehu zápasu a už do polčasu si vypracovali pohodlný náskok 39:15. Druhý polčas prebiehal v rovnakom znení, a aj napriek bojovnosti našich dievčat nedokázali výrazne ovplyvniť výsledný rozdiel v skóre.

• MBK Stará Turá - BK AS Trenčín 82:33

Body AS: Liptáková M. 9, Liptáková J. 7 (18 doskokov), Matúšová 6, Kohútová 4, Novotná 2, Bernátová 2, Hrnčárová 2, Vida 1.

Ohlasy po zápasoch:

Katarína Dedíková - trénerka AS

"V sobotnom zápase sme svojou húževnatosťou zaskočili favorizovaného súpera, s ktorým sme udržali krok do 36 minúty. Súper si udržiaval rozdiel 3-9 bodov. Veľmi vyrovnané tri štvrtiny predviedli naše dievčatá. Vďaka nepresnostiam v posledných štyroch minútach sa náskok súpera navýšil. Na oboch stranách sa dievčatá bavili basketom a bolo vidieť, že obe družstvá veľmi túžia zvíťaziť a ukázať pekný basketbal. Gratulujeme súperovi k peknej hre. Našim dievčatám chýbala presnosť v prihrávkach a chybovanie v obrane nás oberalo o množstvo síl, ktoré chýbali v závere. Opäť sme sa posunuli na našej ceste a sme odhodlané na sebe pracovať a posúvať sa vpred.

V nedeľu na palubovke favorita sme udržali krok prvú štvrtinu. Ani v tomto zápase sme nedokázali eliminovať našu slabú stránku a to spracovanie prihrávky a doskok pod vlastným a súperovým košom. Máme ešte veľa zápasov pred sebou a dlhú cestu. Ideme krok za krokom a vidieť premenu od zápasu k zápasu. Makáme ďalej."

Júlia Liptáková - pivotka AS

"Zápas v Piešťanoch dopadol celkom dobre. Aj keď mohol dopadnúť lepšie, keďže to nebol ťažký súper. Do polčasu bol stav celkom vyrovnaný, no potom sme menej odstavovali a doskakovali . Výsledok zápasu mohol dopadnúť lepšie, no verím, že doma proti nim vyhráme."

Michaela Liptáková - krídlo AS

"Za mňa nedeľňajší súper zo Starej Turej nebol najľahší a to sme vedeli od začiatku. Chceli sme do zápasu vstúpiť hneď naplno a začať hlavne od tvrdej obrany. Začiatok prvej štvrtiny sa nám to darilo, ale na súpera sme kvalitatívne nestačili. Mali sme veľmi dobre zahraté akcie a vydarili sa nám signály, ktoré sme trénovali a podarilo sa nám z toho dať pár košov. Myslím si, že sme do zápasu išli s plným nasadením a chceli sme to odohrať čo najlepšie, aj keď sme vedeli, že sa nám zápas už nepodarí otočiť. Dievčatá so Starej Turej odohrali peknú hru a my sme mohli vidieť, kde máme rezervy a na čom máme zapracovať."

Zoe Vida - krídlo AS

"Zápas proti Starej Turej sme začali v plnom nasadení, snahe, ale hlavne sme si ho išli užiť. Po prvej štvrtine sa zdalo, že zápas bude vyrovnaný, no bolo to ťažké. V druhej štvrtine sme začali poľavovať, tak to pokračovalo aj cez tretiu štvrtinu. V poslednej časti hry sme sa snažili vzchopiť, no únava a vyčerpanie nás zlomilo. Postupne rástol bodový rozdiel a my sme už súperkám nestíhali. Robili sme veľa chýb, ale aj niekoľko pekných akcií. Máme sa ešte v čom zdokonaľovať, no chcela by som pochváliť dievčatá, že aj keď nepatríme k top tímom, nevzdáme sa a budeme naďalej pokračovať."

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA