Aktuálne 9.11.2023

Staršie žiačky po víkende s bilanciou 1 výhra 1 prehra

Počas víkendu 4.-5.11.2023 odohrali dievčatá do 15 rokov dva zápasy na domácej palubovke.

V sobotu sa hráčky pod vedením trénerky Kataríny Dedíkovej predstavili proti favoritkám z Nitry. Už od začiatku stretnutia udávali tempo naše súperky a po prvej štvrtine bol stav 5:18. Do polčasu hlavne dobrou streľbou navýšili svoj náskok na 7:39. V druhom polčase naše dievčatá zlepšili útok aj obranu a bolo to prakticky vyrovnané stretnutie, avšak Nitranky si svoj náskok udržali až do konca.

• BK AS Trenčín - BKM Junior UKF Nitra 28:62

Body AS: Liptáková M. 8, Novotná 5, Nebusová 4, Matúšová 4, Liptáková J. 2 (10 doskokov), Kohútová 2, Hrnčárová 2, Dedíková 1.

V nedeľu odohrali zápas proti Vrábľom. V prvej štvrtine si spravili naše dievčatá náskok 14:6, do polčasu to súperky stiahli na 25:22. Po prestávke natiahli naše staršie žiačky skóre na 42:25 čo sa ukázalo ako rozhodujúce. V poslednej časti hry naše hráčky trafili iba jeden kôš, avšak zodpovednou obranou udržali víťazné skóre až do konca.

• BK AS Trenčín - BK Vráble 44:30

Body AS: Liptáková J. 12 (21 doskokov), Novotná 11, Liptáková M. 5, Vida 4, Nebusová 3, Matúšová 3, Bermátová 2, Ivanová 2, Vrtíková 2.

Ohlasy po zápase:

Katarína Dedíková - trénerka AS

"V sobotu sme privítali na našej palubovke lídra skupiny. Od prvej minúty boli naše dievčatá veľmi nervózne, čo sa odzrkadlilo na ich hre. Množstvo stratených lôpt, veľmi nepresné prihrávky a k streľbe sme sa ani neodhodlali. V polčasovej prestávke sa nám podarilo zdvihnúť hlavy a dievčatá zlepšenou obranou a využívaním voľnej streľby na kôš predviedli hru, na ktorej pracujeme na tréningoch.

Pre dievčatá bol nedeľný zápas so susedom z tabuľky veľmi dôležitý. Tak k nemu aj pristúpili. Prvú štvrtinu odohrali podľa pokynov, ktoré sme si v šatni nastavili a najmä nezvesili hlavy ani po nevydarených akciách a v obrane išli naplno. Množstvo doskočených lôpt v úvode nás posunulo do víťazného ťaženia. V druhej štvrtine prišla strata koncentrácie a súper sa dotiahol na rozdiel troch bodov. Do druhej polovice, vstúpili hráčky s jasným cieľom. Využiť rýchle protiútoky a do zónovej obrany taktiež vyťažili z rýchleho pohybu a prihrávok. Dievčatá boli ochotné bojovať o každú loptu pod oboma košmi a to nás doviedlo k vytúženému víťazstvu. Dievčatám gratulujem a dúfam, že budú chcieť ešte viac na sebe pracovať, aby sme odohrali ďalšie vyrovnané zápasy."

Nela Novotná - krídlo AS

"Vedeli sme, že nás cez víkend čakajú veľmi dôležité zápasy. Nemyslím si, že na Nitru sme boli mentálne nastavené na 100%. Bolo pre nás ťažké sa motivovať na hru, keď sme vedeli, že náš súper je zrejme skúsenejší. Prvý polčas nám nevyšiel úplne podľa predstáv, avšak ku koncu sme si začali viacej prihrávať, obrana sa zlepšila a robili sme pekné akcie do koša. Celkovo by som tento zápas zhodnotila ako dobrú skúsenosť a povzbudenie do ďalších ťažkých zápasov."

Júlia Liptáková - pivotka AS

"Na nedeľňajší zápas sme išli s jasným cieľom. Poraziť súpera a to sa nám podarilo. Od prvej sekundy sme hrali svoju hru a snažili sa im neprispôsobiť. V prvej štvrtine sme si vytvorili mierny náskok. V priebehu druhej štvrtiny sme bodový náskok navýšili, ale v závere štvrtiny sme vlastnou nedôslednosťou dovolili súperovi znížiť náskok. Po polčase sme sa vzchopili a vytvorili sme si náskok, ktorý súper už nedobehol. V obrane sme hrali zónu, ktorá nám išla a tak sa nám súperky nedostávali pod kôš. Strieľali väčšinou z trojky, ktoré im niekedy padli. Páčili sa mi rýchle prihrávky, z ktorých vznikli rýchle protiútoky a ľahké koše. Na každej z nás bola vidieť túžba po víťazstve a preto sme bojovali o každú loptu a to sa ukázalo aj vo výsledku. Tento zápas sme si veľmi užili a konečne sme sa bavili basketbalom."

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA