Aktuálne 5.5.2022

Starší žiaci v poslednom zápase sezóny víťazne

Starší žiaci odohrali v sobotu 30.4.2022 na domácej palubovke zápas proti Nitre.

Tak ako aj juniori, aj starí žiaci odohrali v sobotu posledný ligový zápas v tejto sezóne. Na Sihoť pricestovali hráči z Nitry, s ktorými naposledy naši chlapci vyhrali iba o 5 bodov, takže sa očakával napínavý zápas. Od začiatku sa našim hráčom úspešne darila streľba a prvú štvrtinu vyhrali 14:7. V druhej aj tretej časti hry mierne dominovali hostia, keď tieto dve štvrtiny vyhrali. Na polčase sme viedli o 4 body, po tretej časti mali hostia navrch o jeden bod. Najväčší problém nám robili iba traja hráči súpera, ktorí dali dokopy 51 bodov. Posledná štvrtina bola veľmi napínavá a ešte dve minúty do konca bol stav 53:53. Nakoniec sa našim chlapcom podarilo strhnúť posledný útok na svoju stranu a vyhrať tesným rozdielom. 

  • BK AS Trenčín - BKM Junior UKF Nitra 58:56

Body AS: Tomík 26, Sollár 8, Fischer 8, Závodský M.8, Halama 4 (10 doskokov), Závodský R.2, Grbálik M.2.Peter Bolaček - tréner AS

"Do zápasu s Nitrou sme nastúpili s veľkým sebavedomím, lebo sme ich dokázali už dvakrát predtým zdolať. Ale od začiatku zápasu bola pre nás Nitra viac ako vyrovnaný super. Chalani ale zabojovali a dokázali vyhrať. Našou veľkou slabinou v tomto zápase bolo premieňanie trestných hodov a bránenie."

Rafael Ján Tomík - hráč AS

"Na zápas proti Nitre sme sa veľmi tešili, bol to posledný zápas v sezóne, tak sme ho chceli pred domácim javiskom vyhrať. Zápas bol náročný, zo začiatku sme mali dobrú obranu, nedovolili sme súperovi zakončiť. Ale v niektorých častiach zápasu sme mali slabšiu obranu, čo súper využil. Zápas sme víťazne dobojovali."


Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť na našom Facebooku AS Trenčín basketbal tu.


Čoskoro sa na našom webe dočítate celkové zhrnutie sezóny starších žiakov.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 10.8.2022

Odštartovali sme novú sezónu 2022/23

V nedeľu 7.8.2022 sa v areáli Sedmičky stretli kategórie na novú sezónu.

Aktuálne 29.7.2022

Po dvoch rokoch letný kemp opäť v Trenčíne

Aké boli tieto dva týždne z pohľadu trénerov a detí?

Mládež 28.7.2022

Výsledky

Výsledky zápasov

Aktuálne 1.8.2022

Súhrn sezóny - Mikroliga/Prípravka

Zhrnutie sezóny 2021/22 mikroligy a prípravky.

Mesto Trenčín  Mercedes  Terajsok  Sitka  Bassta  Kúpeľné pivo  SunBus  Biohem  Unotech  Respect  zts  Araver  lizard