Aktuálne 30.3.2022

Starší žiaci šliapali favoritovi na päty

Starší žiaci odohrali počas víkendu zápasy proti Bánovciam nad Bebravou.

V sobotu vycestovali hráči pod vedením trénera Petra Bolačeka na palubovku BBK Bánovce nad Bebravou. Zápas začali naši hráči veľmi dobre, keď po prvej štvrtine vyhrávali 17:13. Do polčasu sa súperovi podarilo mierne stav znížiť a do prestávky odchádzali naši chlapci s 1-bodovým náskokom. V tretej štvrtine si aj napriek veľkému tlaku a individuálnym zružnostiam domácich dokázali naši hráči vybojovať 5-bodový náskok. V poslednej časti sa nanešťastie vyfaulovali traja hráči z našej základnej zostavy a zápas sme dohrávali s chlapcami, ktorým chýbajú skúsenosti v takomto tesnom závere zápasu. Aj napriek prehre sa ukázali naši hráči proti lídrovi našej tabuľky vo veľmi dobrom svetle.

  • BBK Bánovce nad Bebravou - BK AS Trenčín 59:54

Body AS: Tomík 18, Sollár 13, Fischer 10, Závodský M.6, Halama 4, Krchňavý 3 (10 doskokov)


V nedeľu nastúpili naši starší žiaci proti rovnakému súperovi, tentokrát na domácej palubovke na Škole umeleckého priemyslu v Trenčíne. Po prvej štvrtine bol stav rovanký ako v sobotnom zápase, znova 17:13 pre hostí. Naši hráči ťahali za kratší koniec aj počas druhej štvrtiny a súper naplno ukázali svoju silu a skúsenosti. Na polčase hostia vyhrávali už o 13 bodov, po tretej časti už o 22 bodov. Na začiatku poslednej štvrtiny pri podkošovej finte nášho hráča, jeho obranca nešťastne vyskočil a dopadol bolestivo na palubovku, po čom sa obaja tréneri dohodli zápas nedohrávať, keďže o výsledku bolo už prakticky rozhodnuté. Bánoveckého hráča odviezla pre istotu záchranná služba, po násednej komunikácii nás z klubu uistili, že chlapec je v poriadku. Naši starší žiaci opäť ukázali, že dokážu hrať takmer vyrovnanú partiu aj so skúsenejšími hráčmi.

  • BK AS Trenčín - BBK Bánovce nad Bebravou 30:52

Body AS: Sollár 12, Tomík 10, Závodský M.4, Krchňavý 4.


Peter Bolaček - tréner AS

"Cez víkend sme odohrali dva zápasy proti prvému tímu tabuľky. V prvom zápase na palubovke v Bánovciach sme sa súpera nezľakli a hrali s nimi vyrovnaný zápas až do posledných minút. Nakoniec to bola prehra o 5 bodov, ale musím chlapcov pochváliť za predvedenú hru. 

V nedeľu sa už v druhej štvrtine ukázala únava z predošlého zápasu a súper nám odskočil na rozdiel 15 bodov. Zápas sme napokon nedohrali kvôli nepríjemnému zraneniu hráča Bánoviec. Celkovo však hodnotím víkend veľmi pozitívne a je vidieť, ako sa chalani zlepšujú každým zápasom."


Najbližšie sa naši starší žiaci predstavia 9.-10.4.2022 na palubovkách Senca a Interu Bratislava.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 10.8.2022

Odštartovali sme novú sezónu 2022/23

V nedeľu 7.8.2022 sa v areáli Sedmičky stretli kategórie na novú sezónu.

Aktuálne 29.7.2022

Po dvoch rokoch letný kemp opäť v Trenčíne

Aké boli tieto dva týždne z pohľadu trénerov a detí?

Mládež 28.7.2022

Výsledky

Výsledky zápasov

Aktuálne 1.8.2022

Súhrn sezóny - Mikroliga/Prípravka

Zhrnutie sezóny 2021/22 mikroligy a prípravky.

Mesto Trenčín  Mercedes  Terajsok  Sitka  Bassta  Kúpeľné pivo  SunBus  Biohem  Unotech  Respect  zts  Araver  lizard