Aktuálne 9.2.2022

Starší žiaci si naplno užili zápas proti Sencu

V sobotu 5.2.2022 odohrali starší žiaci dohrávku zápasu z októbra, kedy sa zápas musel odložiť kvôli ochoreniu Covid v našom tíme.

Zverenci trénera Petra Bolačeka privítali na Sihoti súpera zo Senca, proti ktorému dosiahol náš klub celkovo prvé historické víťazstvo. Aj napriek tomu, že sa zhruba polovica našich hráčov nemohla zo zdravotných dôvodov zápasu zúčastniť, sa očakával zaujímavý zápas. Sedmica starších žiakov doplnená o jedného hráča z prípravky (Šimon Pilko, ročník nar. 2011) a jedného hráča, ktorý je v tíme ani nie dva týždne (Filip Jonek, ročník nar. 2009), začala zápas hneď výborne keď vyhrávala 11:0. Mohli sme vidieť naozaj krásne útočné akcie zakončené po hre 1:1, po peknej tímovej prihrávke alebo úspešnou strelou z diaľky. Na polčase náš tím viedol o 26 bodov, a to najmä zásluhou veľkého množstva útočných a obranných doskokov a následným rýchlym protiútokom našich hráčov. Do hry sa zapojilo všetkých deväť hráčov, Filipovi Jonekovi sa podarilo streliť aj svoj úplne prvý úspešný kôš. Miláčikom publika aj celej lavičky bol určite iba 10 ročný Šimon Pilko, ktorý sa pri chlapcoch, ktorí sú aj o 4 roky starší, vôbec nestratil. K dokonalosti chýbal už iba úspešný kôš, ku ktorému bol niekoľkokrát naozaj blízko. Až do konca zápasu bolo vidno, ako si naši hráči zápas užívajú a po konečnom klaksóne sa mohli tešiť už z piatej výhry v tejto sezóne.

  • BK AS Trenčín - Levy Senec 81:37

Body AS: Tomík 27 (11 doskokov), Závodský R. 18 (18 doskokov), Sollár 13 (18 doskokov), Závodský M. 9, Halama 9, Grbálik 3 (10 doskokov), Jonek 2.


Peter Bolaček - tréner AS

"Bol to náš prvý súťažný zápas v roku 2022 a mal som veľké starosti poskladať zostavu, keďže veľa chlapcov je v karanténe alebo majú iné zdravotne problémy. Od úvodu sme ale diktovali tempo hry a snažili sa vytvoriť bodový odstup od súpera. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo a mohli si dostatočne zahrať všetci hráči z lavičky. Filip Jonek zaznamenal prvé body v súťaži a Šimon Pilko odohral ako historicky najmladší hráč klubu svoj prvý súťažný zápas."

Rafael Ján Tomík - hráč AS

"Zápas proti Levy Senec nám dal možnosť vyskúšať si všetko, čo skúšame na tréningu. Zo začiatku sme mali strach, lebo sme neboli v plnom počte, ale zvládli sme to úplne super. Keďže sa nám začalo dariť, pridali sa k dobrému výkonu aj hráči z lavičky. Všetci sme hrali s chuťou aj za spoluhráčov, ktorí nemohli nastúpiť. Víťazstvo nás veľmi potešilo a budeme makať ďalej."


Šimon Pilko - najmladší hráč v majstrovskom zápase v klube BK AS Trenčín: 


Najbližšie sa naši starší žiaci predstavia už tento týždeň, zápas proti rovnakému súperovi Levy Senec odohrajú v dvojdňovom predstihu v piatok 11.2. na domácej palubovke, o deň neskôr privítame na Sihoti favoritov z Interu Bratislava.


Fotogalériu zo zápasu proti Sencu nájdete na našom Facebooku tu.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 10.8.2022

Odštartovali sme novú sezónu 2022/23

V nedeľu 7.8.2022 sa v areáli Sedmičky stretli kategórie na novú sezónu.

Aktuálne 29.7.2022

Po dvoch rokoch letný kemp opäť v Trenčíne

Aké boli tieto dva týždne z pohľadu trénerov a detí?

Mládež 28.7.2022

Výsledky

Výsledky zápasov

Aktuálne 1.8.2022

Súhrn sezóny - Mikroliga/Prípravka

Zhrnutie sezóny 2021/22 mikroligy a prípravky.

Mesto Trenčín  Mercedes  Terajsok  Sitka  Bassta  Kúpeľné pivo  SunBus  Biohem  Unotech  Respect  zts  Araver  lizard