Aktuálne 3.3.2022

Starší žiaci s výhrou v Nitre, na Trnavu sily nestačili

Starší žiaci odohrali počas víkendu 26.-27.2.2022 zápasy v Trnave a Nitre.

V sobotu vycestoval tím starších žiakov s trénerom Tomášom Nebusom na zápas proti MBK AŠK Slávia Trnava. Zápas naši chalani rozbehli naozaj skvele keď po prvej časti vyhrávali 28:16. V druhej štvrtine nám však súper začal bodovo vzďaľovať a na polčase svietilo skóre s našim 5-bodovým mankom. Aj napriek veľkej snahe a remíze na konci tretej časti sme nedokázali zápas zvrátiť na našu stranu a prehrali sme zápas o 5 bodov.

  • MBK AŠK Slávia Trnava - BK AS Trenčín

Body AS: Tomík 25, Krchňavý 23, Sollár 10 (22 doskokov), Grbálik 10, Halama 8, Tunega 1.


Tomáš Nebus - tréner AS

"Prvý zápas s týmto súperom sme prehrali o jeden bod. Bol to opäť pekný bojovný a vyrovnaný zápas pred "búrlivou" diváckou kulisou. Pokiaľ sme vládali, tak sme hrali pekný kombinačný basketbal a presadzovali sme sa po pekných akciách najmä z pod koša. Prvú štvrtinu sme ešte vládali a vyhrali sme o 12 bodov. Avšak slabá kondička a užší hráčsky káder rozhodol o našej prehre. Na konci tretej aj štvrtej štvrtiny nám už dochádzali sily. Súper nás ubehal a na konci zápasu mu na rozdiel od nás padli dôležité trojky. Toto sú zápasy, ktoré rozhoduje poctivá letná kondičná príprava. Tešíme sa na domácu víťaznú odvetu!"V nedeľu sa naši hráči pod trénerskou hlavičkou Petra Bolačeka predstavili na palubovke BKM SPU Nitra. Od začiatku naši hráči kontrolovali priebeh zápasu a presadzovali sa hlavne spod koša. Po prvej štvrtine sme vyhrávali o 8 bodov, po druhej už o 24. V tretej časti hry naši chalani dovolili súperovi streliť viac bodov než za celý prvý polčas a 10 minút pred koncom zápasu svietil na tabuli stav 33:44 v náš prospech. V poslednej štvrtine sa nám vyfaulovali dvaja hráči a súper sa nám bodovo pomaly približoval, zvrat sme však nedovolili a odviezli sme si domov ďalšiu výhru.

  • BKM Junior UKF Nitra - BK AS Trenčín

Body AS: Sollár 17 (12 doskokov), Tomík 16, Krchňavý 14 (14 doskokov), Halama 9, Tunega 2.


Peter Bolaček - tréner AS

"Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, kým v prvých dvoch štvrtinách sme dominovali pod obidvomi košmi, ďalšie dve štvrtiny sme nezvládli aj preto, že sme mali v nohách ťažký zápas s Trnavou. Som veľmi rad že chalani zvládli koncovku a napokon sme zvíťazili."


Najbližšie sa naši starší žiaci predstavia 12.-13.3.2022 na palubovkách Stupavy a bratislavskej Karlovky.


 

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 10.8.2022

Odštartovali sme novú sezónu 2022/23

V nedeľu 7.8.2022 sa v areáli Sedmičky stretli kategórie na novú sezónu.

Aktuálne 29.7.2022

Po dvoch rokoch letný kemp opäť v Trenčíne

Aké boli tieto dva týždne z pohľadu trénerov a detí?

Mládež 28.7.2022

Výsledky

Výsledky zápasov

Aktuálne 1.8.2022

Súhrn sezóny - Mikroliga/Prípravka

Zhrnutie sezóny 2021/22 mikroligy a prípravky.

Mesto Trenčín  Mercedes  Terajsok  Sitka  Bassta  Kúpeľné pivo  SunBus  Biohem  Unotech  Respect  zts  Araver  lizard