Aktuálne 16.2.2022

Starší žiaci po perfektnom víkende bez straty bodu

Starší žiaci odohrali 11.-12.2.2022 majstrovské zápasy proti Sencu a Bratislave.

V piatok nastúpili hráči pod taktovkou trénera Petra Bolačeka na predohrávku nedeľného zápasu proti už dobre známemu tímu Levy Senec. Naši hráči začali zápas trochu nervózne a prvé minúty bol stav skóre vyrovnaný. Ešte v priebehu prvej štvrtiny však naplno ukázali, že nervozitu dokážu prebiť dôkladnou obranou a precíznym zakončovaním a už po prvej časti hry svietilo na ukazovateli skóre 31:14. Do hry postupne nastúpilo všetkých 11 hráčov z našej súpisky, a každý sa pričinil o to, aby sa rozdiel vo výsledku stále navyšoval. Chlapci si hru užívali, predviedli niekoľko krásnych individuálnych aj tímových akcií a súperovi dovolili skórovať naozaj len sporadicky. V poslednej štvrtine tréner nechal zodpovednosť na ihrisku hlavne striedajúcim hráčom, aby pošetril sily základnej päťky na nasledujúci zápas, aj napriek tomu naši hráči túto štvrtinu o bod vyhrali a mohli sa tak na konci zápasu radovať z ďalšieho víťazstva.

  • BK AS Trenčín - Levy Senec 81:39

Body AS: Sollár 18 (17 doskokov), Tomík 13, Závodský R. 11, Krchňavý 11, Grbalík M. 10, Fischer 10, Závodský M. 6, Halama 2.


Peter Bolaček - tréner AS

"Nastúpili sme v plnej zostave a od začiatku sme súperovi odskočili. Z môjho pohľadu to nebol až taký dobrý výkon ako pred týždňom, ale opäť si všetci dostatočne zahrali. Gratulujem chalanom ku ďalšiemu víťazstvu."V sobotu na Sihoť pricestoval súper už zvučnejšieho basketbalového mena Inter Bratislava. Čakal sa napínavý zápas, do ktorého naši hráči tentoraz pod vedením trénera Tomáša Nebusa nastúpili naozaj zodpovedne. Už od začiatku sa súpera nezľakli a dokázali viesť po prvej časti hry 23:20. Druhá štvrtina sa ukázala ako najkľúčovejšia, keď naši chalani zodpovednou obranou a doskakovaním dovolili súperovi z hlavného mesta skórovať iba 9 bodov. Druhý polčas bol vyrovnanejší, rozdiel vo výsledku bol ale stále dvojciferný, aj napriek tomu, že hostia tretiu štvrtinu o dva body vyhrali. Po finálnom klaksóne sa tak domáci hráči mohli tešiť z ďalšieho veľkého skalpu, ktorý ich v tabuľke Silver vyšvihol až na 2.miesto priebežného poradia.

  • BK AS Trenčín - Inter Bratislava Black 75:53

Body AS: Tomík 25 (4 trojky), Krchňavý 15, Závodský R. 11, Sollár 10 (11 doskokov), Halama 6, Závodský M. 4, Fischer 4.Tomáš Nebus - tréner AS

"Na domácej palubovke sme privítali silného súpera zvučného mena. Hrali sme pekný basketbal a po výbornom výkone sme si pripísali zaslúžené víťazstvo. Prvá štvrtina bola veľmi vyrovnaná, ale od druhej štvrtiny sme postupne navyšovali svoj náskok. Teší ma, že sme dokázali bodovať po nacvičených clonách a kombináciách. Dokázali sme skórovať aj z väčších vzdialeností a presadili sme sa aj streľbou za tri body. Chlapci zisťujú, že to čo drilujeme na tréningoch, naozaj funguje v takýchto ťažkých zápasoch. Vyhrali sme a boli sme aj basketbalovejší a z toho máme naozaj veľkú radosť!"


Fotogalériu z piatkového zápasu proti Sencu nájdete na našom Facebooku tu.


Najbližšie sa naši starší žiaci predstavia 26.-27.2.2022 na palubovkách Nitry a Trnavy.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 10.8.2022

Odštartovali sme novú sezónu 2022/23

V nedeľu 7.8.2022 sa v areáli Sedmičky stretli kategórie na novú sezónu.

Aktuálne 29.7.2022

Po dvoch rokoch letný kemp opäť v Trenčíne

Aké boli tieto dva týždne z pohľadu trénerov a detí?

Mládež 28.7.2022

Výsledky

Výsledky zápasov

Aktuálne 1.8.2022

Súhrn sezóny - Mikroliga/Prípravka

Zhrnutie sezóny 2021/22 mikroligy a prípravky.

Mesto Trenčín  Mercedes  Terajsok  Sitka  Bassta  Kúpeľné pivo  SunBus  Biohem  Unotech  Respect  zts  Araver  lizard