Aktuálne 18.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 13.- 14.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu odohrali mladé ženy svoje posledné zápasy sezóny a staršie žiačky odohrali jedny z posledných stretnutí.

Staršie žiačky U15

Staršie žiačky sa v sobotu predstavili na palubovke Petržalky. Od úvodu stretnutia udávali tempo naše dievčatá, keď na polčase viedli 27:15. V tretej časti hry sa súper mierne dotiahol, preto to bola nakoniec dráma až do konca. Z výhry sa však tešili naše hráčky.

• BKM Petržalka - BK AS Trenčín 45:52

Body AS: Matúšová 22, Novotná 8, Hrnčárová 6, Marčoková 6, Ivanová 5 (10 doskokov), Jozeková 3, Liptáková J.2 (12 doskokov).

V nedeľu nastúpili naše hráčky na zápase v Senci. Súboj to bol naozaj vyrovnaný, keď naše hráčky vyhrali o 1 bod prvú štvrtinu, naopak súperky na polčas skóre mierne zmenili na ich vedenie o 2 body. Po polčase sa zápasu lepšie chytili naše dievčatá, keď vyhrali tretiu desaťminútovku o 5 bodov a v napínavom závere si mierny náskok postrážili.

• Levy Senec - BK AS Trenčín 49:53

Body AS: Novotná 11, Liptáková M.10, Ivanová 9, Bánesová 6, Matúšová 4, Liptáková J.4, Dedíková 3, Vida 2, Hrnčárová 2, Jozeková 2.

Katarína Dedíková - trénerka AS

"Cez víkend sme absolvovali zápasy na palubovke súperov. Do oboch zápasov sme nastupovali s tým, že chceme vyhrať. Čo pravdepodobne zviazalo naše ruky a basketbalovo sme sa trápili. Na dievčatách badať únavu z celej sezóny. Sobotný zápas po polčase zobrala do rúk naša kapitánka a "zavelila" k úžasnému obratu, kde jej výkon strhol aj ostatné dievčatá a všetko dotiahli do víťazného konca. V nedeľu sme so súperom bojovali o každý bod a loptu. Výhru sme strhli na svoju stranu až v posledných minútach, kedy už obom tímom dochádzali sily. Dievčatá konečne po poslednom hvizde prejavili radosť v plnej sile. Víťazstvá sú pre ne odmenou za ich prácu na tréningoch počas celej sezóny."

Katarína Matúšová - kapitánka AS

"Na začiatku sobotného zápasu sa nám podarilo nabrať body no v našej nepresnej osobnej obrane nám uchádzali hráčky, ktoré sa neskôr nebezpečne približovali k nášmu bodovému stavu. V útoku sme zahodili veľmi veľa ľahkých šancí spod koša. Bolo nám však jasné, že tento zápas ideme vyhrať a preto sme sa zobudili a povzbudili. V zónovej obrane sme od druhého polčasu začali viac makať, no stále nám tam často chýba komunikácia. Napriek tomu sme zápas vyhrali a tešili sme sa z podarených akcií."

Mladé ženy U23

Mladé ženy nastúpili na svoje posledné zápasy sezóny na palubovkách súperov. V sobotu vycestovali do Ivanky pri Dunaji. Aj napriek veľkej snahe a bojovnosti nestačili naše hráčky v oklieštenej zostave na domáce basketbalistky. Podobný priebeh mal aj nedeľný zápas proti Starej Turej, kedy sa naše hráčky síce držali so súperkami v prvej štvrtine, potom sa však ukázala kvalita domácich a mladé ženy si tak na svoje konto pripísali dve prehry. Mladé ženy U23 sa tak umiestnili na konečnom 11. mieste spoločnej súťaže 1.ligy žien, U23 a U19.

• BK Klokani Ivanka pri Dunaji - BK AS Trenčín 79:28

Body AS: Seifertová 14 (16 doskokov), Liptáková 5, Grellová 4 (12 doskokov), Duvačová 3, Žilinčanová 1, Dobiašová 1.

• MBK Stará Turá - BK AS Trenčín 107:24

Body AS: Seifertová 7, Grellová 6, Žilinčanová 5, Kozáková 4, Křenová 2.

Richard Ďorďai ml. - tréner AS

"Počas víkendu sme odohrali naše posledné dva zápasy sezóny. Oba zápasy sme bohužiaľ museli odohrať v počte 7 hráčok, kvôli rôznym chorobám a zraneniam. Prvý zápas v sobotu proti Ivanke sme odohrali veľmi slušne. Z našej strany sme hrali pekný a rýchly basketbal, ktorým sa chceme prezentovať. Bohužiaľ sme boli veľmi neefektívny. Zradila nás koncovka či v ľahkých dvojtaktoch, tak aj v trestných hodoch. V nedeľu bola viditeľná na babách obrovská únava, aj keď dievčatá veľmi chceli, bohužiaľ nohy už ich nepustili. Družstvo Starej Turej bolo veľmi dobre pripravené fyzicky a ľahko nás ubehali. Celkovo sme sme si ten zápas užili a po víkende si myslím, že baby nemajú mať prečo hlavy dole."

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA