Aktuálne 18.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 13.- 14.4.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa predstavili na domácej palubovke v jednom zápase mladší minižiaci, po dve stretnutia odohrali mladší a starší žiaci.

Mladší minižiaci U11

Mladší minižiaci sa predstavili v Detskom mestečku proti Bánovciam. Už od začiatku to bol veľmi napínavý zápas a skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. V závere mali lepšiu mušku naši chlapci, preto sa mohli tešiť z vybojovanej výhry.

• BK AS Trenčín - BBK Bánovce nad Bebravou 35:33

Body AS: Podkovič 13, Popovič 10, Beták 4, Baláž 3, Mokriš 3, Hirtl 2.

Dominika Kubová - trénerka AS

"Na sobotný zápas sme sa veľmi pripravovali a chlapci poctivo trénovali. Nastúpili sme v skresanom počte, ale bojovnosť bola počas celého zápasu. V jednej štvrtine nám súper kúsok ušiel, no spolupráca chlapcov a komunikácia na ihrisku im veľmi pomohla. Hrala sa pomalá hra, vďaka ktorej mali viacej času na útok a viac sa videli. To ich naučilo lepšie vnímať hru a nehrať bezhlavo. Veľkou pomocou pre nás boli fauly súpera, vďaka ktorým nám padlo viacero trestných hodov."

Mladší žiaci U13

Mladší žiaci odohrali dva zápasy v Bratislave. Prvé stretnutie odohrali proti domácemu Šinteru. Rozbeh mali naši hráči pomalší a nechali súpera ujať sa vedenia, avšak od druhej časti hry už bol zápas riadne v našich rukách a pripísali si tak na svoje konto výhru.

Druhé stretnutie proti Handlovej sa taktiež vyvíjalo pomalšie, avšak naši chlapci si stále držali náskok, ktorý v priebehu zápasu navyšovali. Bodku za celým zápasom dali v poslednej štvrtine, kedy dovolili súperovi skórovať iba dva body. Po finálnom hvizde sa tak mohli tešiť aj z druhej výhry.

• Šinter Bratislava - BK AS Trenčín 36:55

Body AS: Pilko 13, Porebski 10, Žiak 10, Zubo 8, Kraisl 4, Valach L.3, Kušnír 3, Kaduk 2, Bložon 2.

• ŠBK Handlová - BK AS Trenčín 30:65

Body AS: Zubo 14, Porebski 12, Valach L.12, Pilko 9, Kraisl 5, Kyselica 5, Kušnír 4, Žiak 2, Kaduk 2.

Marek Marčok - tréner AS

"V sobotu sme odohrali dva zápasy s kvalitnými súpermi. Chceli sme využiť momentálnu športovú formu družstva. Chalani vyzerajú dobre na tréningu a preto sme do sobotných zápasov išli s tým, že chceme oba zápasy vyhrať. V zápase proti súperovi z Bratislavy sme síce prehrávali 0 :10, ale i napriek tomu naša hra nebola zlá, preto bolo len otázkou času, kedy nám to tam začne padať. Do polčasu sa nám podarilo otočiť skóre v náš prospech a v druhom polčase sme už nepustili súpera do zápasu.

V druhom stretnutí sme naopak išli do vedenia 14:1, potom síce súper znížil náš náskok, ale chalani hrali dobre v obrane a tak sme verili tomu, že tento zápas nemôžeme prehrať. Hrali sme výborne v obrane, kedy sme dokázali eliminovať silné stránky súpera. V útoku to mohlo byt lepšie, boli chvíle, keď sme boli v útoku dosť statickí.

V sobotu chalani ukázali svoj potenciál a ako tréner som rád, že chalani chcú na tréningoch pracovať a zlepšovať sa. Poďakovanie patrí aj asistentke Nelke Hlávkovej, ktorá tiež svojim prístupom k trénerskej práci prispela k rozvoju družstva. No a na záver poďakovanie rodičom, tým, ktorí boli priamo v hale, ale aj tým, ktorí nám držali palce na diaľku, pretože bez Vašej súčinnosti by sa to celé nedarilo."

Starší žiaci U15

Posledné dva zápasy odohrali naši starší žiaci. V sobotu sa predstavili na palubovke Serede. Domáci vzali výsledok do svojich rúk už v prvej štvrtine, kedy viedli už o 19 bodov. Naši hráči sa síce snažili bojovať o čo najlepší výsledok, avšak rozbehnutého súpera už dobehnúť nedokázali.

Nedeľný zápas odohrali naši starší žiaci na palubovke Trnavy. Úvod bol vcelku vyrovnaný a po prvej časti hry viedli naši hráči o 3 body. Potom sa však naši chalani ukázali v najlepšom svetle a každou štvrtinou dokázali domácim odskočiť o viac bodov, čím ukončili sezónu peknou výhrou. Starší žiaci sa tak umiestnili v skupine Silver - Západ na peknom 3.mieste,

• BK Lokomotíva Sereď - BK AS Trenčín 94:72

Body AS: Ježko 27 (17 doskokov), Jonek 15, Gabriš 7, Hrčka 6, Novák 6, Mizerák 5, Širanec 4, Novosád 2.

• MBK Slávia Trnava - BK AS Trenčín 61:91

Body AS: Ježko 30 (17 doskokov), Cyprian 20 (10 doskokov, 11 asistencií), Gabriš 19, Širanec 10, Novák 8 (13 doskokov), Mizerák 2, Novosád 2.

Roman Marčok - tréner AS

"Posledný úsek sezóny hodnotím pozitívne. V zápasoch sme preukázali odhodlanie, kvalitu a viac odvahy ako v minulosti. V popredí nášho prejavu je silná partia v tíme, kde funguje rešpekt ku spoluhráčom, pretože chalani sú v rôznej fáze skúseností a učenia. Tí, ktorí majú pred sebou ešte dlhší úsek, musia o to usilovnejšie trénovať, aby tvorili konkurenciu v tíme. Práve poctivosť v tréningoch nás dostala tam, kde sa nachádzame dnes."

Oliver Širanec - rozohrávač AS

"Tento víkend sme mali 2 náročné zápasy. Zápas so Sereďou sme síce prehrali, no všetci sme ho odohrali naplno. V prvej polovici nám robil problém pressing súpera, vďaka čomu nám nevychádzali prihrávky ani individuálna snaha. V druhej polovici zápasu nám všetko začalo ísť oveľa lepšie. Súpera sme v bodoch už nedobehli, ale skóre sme zlepšili. Zápas proti Trnave nezačal najlepšie, ale po prvej štvrtine sme sa rozbehli a bodovo odskočili od súpera. Celému tímu sa darilo a veľmi sme si zápas užili. Sme radi, že sme takto úspešne ukončili našu super sezónu. Za seba som veľmi spokojný a ďakujem chalanom a pánom trénerom za spoločné obdobie, v ktorom sme sa spolu zlepšovali ako basketbalisti, ale aj osobnosti. Veľmi sa teším na ďalšiu sezónu. Špeciálne ďakujem patrí rodičom za ich neuveriteľnú podporu."

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Aktuálne 25.4.2024

Ani domáca palubovka na výhru nestačila

V stredu 24.4.2024 odohrali naše ženy druhý zápas o umiestnenie proti tímu UMB Banská Bystrica.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA