Aktuálne 24.1.2024

Prvoligisti z Levoče oplatili prehru našim mladým mužom

V sobotu 21.1.2024 odohrali mladí muži U23 zápas na palubovke Levoče.

Zverenci trénerky Márie Felixovej začali stretnutie pomerne vyrovnane, avšak nepresné zakončenia ich držali stále v bodovom manku. Po prvej štvrtine bol stav 18:12, kedy všetkých 12 bodov strelil Ondrej Nebus. Rovnako ako v predošlom zápase, aj v tomto bola pre našich hráčov kritická 2.štvrtina, v ktorej inkasovali až 31 bodov. Aj napriek tomu, že bolo stretnutie už prakticky rozhodnuté, bojovali naši chlapci až do poslednej minúty, o čom svedčí aj vyhratá posledná časť hry 26:19. Levoča tak našim mladým mužom oplatila prehru zo začiatku sezóny.

• BK Slovenský Orol Levoča - BK AS Trenčín 94:68

Body AS: Nebus O. 29 (4 trojky), Repka 16, Nebus M. 9, Heleš 6, Novák 5, Michálik 2, Ďorďai 1.

Ohlasy po zápase:

Mária Felixová - trénerka AS

"Aj napriek oklieštenej zostave sme chceli v Levoči vyhrať. Môže nás mrzieť obrovské množstvo zahodených podkošových striel v prvom polčase, pretože pri lepšej úspešnosti by mohlo byť skóre vyrovnané. Snažili sme sa hrať aj s našimi pivotmi, čo bol pre nás problém od začiatku sezóny, škoda len, že sme to nedokázali aj efektívne využiť. V druhej štvrtine sme dovolili súperovi streliť 5 trojok a spolu s lacnými stratami lôpt v prechode sme mu darovali zápas. Po zápase musím vyzdvihnúť výkon Ondra Nebusa, ktorý hru dirigoval a často na seba vzal aj ťažkú strelu. V poslednej štvrtine sme premenili takmer všetko čo sme vystrelili, takže sme mohli sami vidieť, že to vieme, ale nevedeli sme sa poriadne koncentrovať na úvod stretnutia."

Enrico Novák - pivot AS

"Zápas na začiatku prebiehal dobre. Obrana a útok fungovali ako mali a o tom svedčil aj výsledok po 1. štvrtine, keď sme prehrávali iba o 6 bodov (18:12). Bohužiaľ v druhej štvrtine nám už šťastie moc neprialo, netriafali sme koše spod koša a ani z diaľky, neboli sme schopní doskakovať pod vlastným košom a súper na nás pár krát zavesil, čím si zdvihol sebavedomie a začal hrať ešte tvrdšie. V tretej štvrtine sme sa začali pomaly zobúdzať, ale stále sme robili chyby v obrane. V štvrtej časti hry súper už trocha poľavil, lepšie sme bránili a nám sa ju podarilo vyhrať 19:26. Ale aj z takýchto zápasov sa učíme a posúvame ďalej."

Videoreportáž z Levoče tu.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA