Aktuálne 9.11.2021

Prvé ligové víťazstvo pre staršie žiačky

Počas víkendu 6.-7.11.2021 odohrali staršie žiačky na Sihoti dva zápasy.

V sobotu naše dievčatá pod vedením trénerky Anny Šoltésovej nastúpili proti hráčkam z družstva BK Kovohuty Krompachy. Počas celého zápasu udávali tempo zápasu naše dievčatá, ktoré ale dovolili v prvom polčase streliť súperkám pár ľahkých košov. Do druhého polčasu už nastúpili koncentrovanejšie a ubránili súperky iba na 5 bodov. Gratulujeme dievčatám k ich prvej ligovej výhre!

  •  BK AS Trenčín - BK Kovohuty Krompachy 57:14

Body AS: Makovcová 18 (19 doskokov), Liptáková 7, Škultétyová 7, Suchá 6, Molnárová 5, Kozáková 4, Křenová 4, Lipková 4, Vida 2.

Anna Šoltésová - trénerka AS

"V sobotu sme odohrali náš prvý domáci zápas v tejto sezóne proti dievčatám z Krompách. Na toto stretnutie sme sa veľmi tešili, keďže sme vedeli, že nás čaká súper, ktorého môžeme veľmi potrápiť. Taktiež sme chceli rodičom, trénerom a vedeniu klubu ukázať ako dievčatá basketbalovo napredovali a čo všetko sa za posledné dva mesiace naučili. V prvom polčase sa žiaľ dievčatá prispôsobili hre hostiek. V obrane aj v útoku sme boli veľmi nedisciplinované. Na druhý polčas vyšlo zo šatne celkom iné družstvo. Baby začali veľmi zodpovednou osobnou obranou z čoho sme získali lopty a dali jednoduché koše z rýchlych protiútokov. Som rada, že si dievčatá schuti zahrali, vyskúšali si veci, ktoré trénujeme, bavili sa basketbalom, a že sa do zápasu mohli zapojiť všetky dievčatá z nominácie. Taktiež chcem baby pochváliť ako sa navzájom povzbudzovali, či už z lavičky alebo priamo na ihrisku. Dievčatá GRATULUJEM k vášmu (nášmu) prvému spoločnému víťazstvu."


Na druhý deň k nám na Sihoť pricestoval pravdepodobne najväčší favorit celej súťaže Young Angels Košice. Zápas prebiehal naplno pod taktovkou hostiek, naše dievčatá sa tešili aspoň z dvoch košov. V takýchto zápasoch je dôležité aby si dievčatá uvedomovali každú chybu, ktorú urobili a poučili sa z toho. 

  • BK AS Trenčín - Young Angels U15 Košice 4:122

Body AS: Oriešková 2,Durásová 2.

Anna Šoltésová - trénerka AS

"V nedeľu sme nastúpili proti veľmi kvalitnému súperovi, dievčatám z Young Angels Košice. Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročné stretnutie no napriek tomu sme chceli zabojovať o čo najlepší výsledok pre nás. Od prvej minúty stretnutia sme zaostávali vo všetkých herných činnostiach, súper bol nad naše sily. No nesmieme po takomto zápase rezignovať, treba sa aj z tohto poučiť. Poctivým tréningom sa budeme zlepšovať a krok za krokom sa budeme posúvať vpred!"


Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.5.2022

Tréner Richard Ďorďai ml. po zápasoch žiačok: " Baby ukázali, aká je sila v tomto tíme!"

Žiačky odohrali v nedeľu 15.5.2022 dva zápasy proti...

Aktuálne 16.5.2022

Basketbalisti mesiaca apríl 2022

Vyhlásenie basketbalistov mesiaca APRÍL.

Aktuálne 11.5.2022

Kadeti ukončili sezónu tromi zápasmi za tri dni

Kadeti odohrali v piatok 6.5.2022 dohrávku zápasu proti Karlovke a cez víkend cestovali do...

Aktuálne 10.5.2022

Staršie žiačky ukončili sezónu perfektným víkendom

Staršie žiačky odohrali počas víkendu 7.-8.5.2022 zápasy proti Stupave a Petržalke.

Mesto Trenčín  Mercedes  Terajsok  Sitka  Bassta  Kúpeľné pivo  SunBus  Biohem  Unotech  Respect  zts  Araver  lizard