Aktuálne 13.10.2021

Prvá víťazná stovka, napínavé súboje a odchod na zápas o piatej ráno

Prvé zápasy Silver ligy starších žiakov a juniorov, vyhraté polčasy, začiatok ligy starších žiačok a aj prvá daná stovka! To všetko sa udialo počas posledného víkendu...

V sobotu sme mohli na Sihoti už doobeda vidieť zápas dvoch juniorských rivalov. Trnava k nám pricestovala v silnej zostave a naši chlapci boli pripravení im oplatiť prehru spred 3 týždňov kedy tomuto súperovi podľahli o vyše 30 bodov. Začiatok zápasu naši juniori začali skvele a bolo vidieť, že v tomto zápase chcú udávať tempo hry práve oni. Do polčasovej prestávky sme išli s 10 bodovým náskokom, avšak v tretej štvrtine súperovi padli aj ťažké strely, čím sa pomaly dostal do vedenia. V poslednej štvrtine sme sa dokázali priblížiť na rozdiel troch bodov, ale na víťazstvo to už nestačilo.

  • BK AS Trenčín - MBK AŠK Slávia Trnava 59:66

Body AS: Briatka 13, Pabiš 13, Nebus M. 10, Nebus O. 7, Heleš 6, Ďorďai 4, Studený 3, Stručka 3, Greguš.

Mária Felixová - trénerka AS

"Na začiatok musím chalanov pochváliť za celý týždeň tvrdej prípravy, ktorá smerovala práve k tomuto zápasu. V prvom polčase dodržiavali všetky pokyny a bolo vidno naozaj veľké chcenie, hlavne v obrane, a to sa pretavilo na polčase do skóre, keď nám súper strelil iba 24 bodov. Toľko bodov sme v iných zápasoch dostávali už v priebehu prvej štvrtiny, takže ma naozaj veľmi teší, že naša obrana zaznamenala veľký progres. V druhom polčase sa prejavili skúsenosti hostí, ktorí dokázali nájsť slabiny v našej hre a dostali sa tým do "laufu". Mrzí ma, že sa zápas neskončil pre nás víťazne, avšak na druhú stranu som spokojná s tým, akou cestou ideme a tiež ma teší rýchlosť napredovania každého hráča. Verím, že keď takto budeme pokračovať, výsledky sa dostavia ešte v základnej časti súťaže."


Na svoj prvý zápas sezóny vycestovali naše staršie žiačky do Banskej Bystrice. Nešťastný žreb starších žiačok zaradil naše dievčatá do skupiny Východ, takže ako jediné si budú merať svoje sily s tímami z východného Slovenska. Na druhý deň v nedeľu skoro ráno vycestovali naše dievčatá do Spišskej Novej Vsi.  

  • BK ŠKP 08 Banská Bystrica - BK AS Trenčín 95:31

Body AS: Duvačová 10, Křenová 10, Kozáková 8, Nebusová S. 2, Panáková 1. 

Dianie v zápasoch nám priblíži trénerka starších žiačok Anna Šoltésová

"V prvom súťažnom zápase sme nastúpili proti veľmi kvalitnému družstvu z Banskej Bystrice. Vedeli sme, že nás čaká náročné stretnutie ale dievčatá sa nezľakli a od prvej minúty bojovali o každú loptu. Prvá štvrtina bola pomerne vyrovnaná, no postupne sa začali prejavovať skúsenosti i tvrdosť Bystričaniek. Do šatne sme odchádzali za stavu 38:16. V druhom polčase sme nevedeli nájsť správny recept na súperov “pressing” po celom ihrisku, a tak sme stratili veľa lôpt a inkasovali množstvo jednoduchých košov. Napriek tomu chcem dievčatá pochváliť, že bojovali o každú loptu do poslednej sekundy a nevzdávali sa. Mám veľkú radosť, že sa baby navzájom povzbudzovali a mohli si zahrať všetky dievčatá. Tento zápas nám ukázal, čo musíme ešte dotrénovať a akým hráčskym činnostiam sa budeme na tréningoch viac venovať."

  • ŠKBD Spišská Nová Ves - BK AS Trenčín 87:16

Body AS: Kozáková 8, Lipková 2, Suchá 2, Liptáková 2, Duvačová 1, Molnárová 1.

"V nedeľu sme z Trenčína vyrazili už o 5:30 ráno na zápas do Spišskej Novej Vsi. Skoré vstávanie a dlhá cesta sa podpísali na priebehu stretnutia. Dievčatá sa nevedeli dostať do tempa, nestíhali reagovať na rýchlu a jednoduchú hru Spišiačok. Z toho vyplynuli mnohé základné chyby v našej obrane, súperky boli vždy o krok pred nami. Žiaľ, ani útok nás nepodržal. Nepresné prihrávky a slabé uvoľňovanie nám poriadne zväzovali ruky. Za celé stretnutie sme vystrelili sotva 30 krát. Náročný víkend nám ukázal, aká dlhá cesta nás čaká. Ale hore hlavu, ideme ďalej!"


Zápasy v Športovej hale pokračovali v sobotu súbojmi starších žiakov. Na začiatok privítali družstvo Karlovky Bratislava. Mohli sme vidieť vyrovnaný zápas, v ktorom naši chlapci ukázali množstvo pekných akcií. Nakoniec zvíťazilo družstvo z Bratislavy, avšak naši chlapci sa nenechali zahanbiť, hlavne keď si porovnáme množstvo odohratých zápasov, kde mal náš súper oveľa viac skúseností. 

  • BK AS Trenčín - MBK Karlovka Bratislava 44:54

Body AS: Krchňavý 14 (11 doskokov), Závodský R. 10, Fischer 8, Tomík 6, Halama 4, Sollár 2 (11 doskokov). 

Peter Bolaček - tréner AS:

"Zápas s Karlovkou bol v veľmi vyrovnaný, aj keď prvú štvrtinu sme vyhrali o 8 bodov 20:12, v druhej štvrtine na nás začali hrať osobnú obranu po celom ihrisku a to nám robilo veľké problémy. Po polčase bolo skóre 24:33 pre súpera. V druhej polovici zápasu chalani začali dodržiavať pokyny trénerov a vedeli na celoplošnú obranu súpera reagovať. Nakoniec sme síce prehrali 44:54, ale s predvedenou hrou som veľmi spokojný. Chlapci potrebujú hrať takéto vyrovnané zápasy, aby sa zlepšovali."


Len o pár hodín neskôr čakal našich starších žiakov ďalší zápas, tentokrát s nováčikom zo Stupavy. Zápas mal už od začiatku jasný priebeh a naši chlapci si už v prvej štvrtine spravili 30 bodový náskok. Do zápasu zasiahli všetci desiati hráči a všetci taktiež bodovo prispeli ku prvej historickej "stovke", ktorú si na konto pripísal košom Richard Závodský.

  • BK AS Trenčín - MIBA Stupava/Lozorno 107:20

Body AS: Krchňavý 25 (10 doskokov), Tomík 19 (10 doskokov), Závodský R. 18 (10 získaných lôpt), Halama 12, Závodský M. 12, Tunega 6, Fischer 6, Sollár 5, Tinka 2, Ďurián 2. 

Peter Bolaček - tréner AS:

"V sobotu podvečer nás čakal aj druhý zápas. Družstvo zo Stupavy malo takisto ako aj my už jeden zápas v ten deň za sebou. Stupava podobne ako náš klub je začínajúcim klubom na basketbalovej mape Slovenska. Už od prvej štvrtiny bolo jasne že sú naši chlapci lepší vo všetkých herných činnostiach. Preto som rád, že si všetci dostatočne zahrali a dokonca aj všetci zaznamenali body. Bolo to pre nás povinné a pekné víťazstvo."


Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 24.11.2021

Sympatický výkon starších žiačok

Staršie žiačky odohrali na Sihoti v sobotu 20.11.2021 zápas proti Spišskej Novej Vsi.

Aktuálne 24.11.2021

Trnava bola nad sily juniorov

Juniori odohrali v nedeľu 21.11.2021 zápas v Trnave.

Aktuálne 23.11.2021

Starší žiaci s ďalším víťazstvom

Starší žiaci počas soboty 20.11.2021 vycestovali do Bratislavy na dva zápasy.

Aktuálne 16.11.2021

Kadeti s prvou výhrou v sezóne

Kadeti odohrali počas víkendu 13.-14.11.2021 zápasy proti tímom Karlovky Bratislava.

Sitka  Terajsok  Mesto Trenčín  Emea Kúpeľné pivo  Bassta  Mercedes  Farma Kameničany  SunBus  Biohem  Unotech  Respect