Aktuálne 17.4.2023

Ohlasy po turnaji v Ostrave - mladší žiaci U13

V dňoch 6.-9. 4. sa náš klub predstavil na Easter Tournament Ostrava 2023, so zastúpením 6 kategórií. Aká bola cesta turnajom pre chlapcov do 13 rokov?

Pre chlapcov pod vedením trénera Mareka Marčoka bol takýto veľký turnaj veľkou neznámou. Keďže chlapci počas sezóny nehrávajú pravidelne v lige, bola pre nich možnosť zahrať si na kvalitnom turnaji veľká motivácia ukázať čo sa doteraz naučili. Chlapci sa predviedli v 5 zápasoch.

V prvom zápase vo štvrtok sa v skupine stretli s tímom zo slovinskej Ljubljany. Prvá štvrtina bola vcelku vyrovnaná, keď skončila 12:8. V druhej časti hry naši chlapci poľavili v obrane a dovolili súperovi skórovať až 24 bodov. V druhom polčase sa opäť svojimi výkonmi súperovi priblížili, na výhru už to však nestačilo.

V rovnaký deň odohrali ďalší zápas, tento krát proti českému tímu z Frýdku - Místku. Už od začiatku zápasu sa prejavila vysoká kvalita súpera, ktorý našich hráčov častokrát nepustil ani na útočnú polovicu. Výsledok zápasu je síce vysoký, ku cti patrí našim chlapcom to, že sa nevzdali.

V piatkovom zápase nastúpili proti víťazovi turnaja z nemeckého Berlineru. V prvej štvrtine sa naši chlapci ešte držali, keď bol stav 6:16, potom však súper ukázal dominanciu pod košom a nedovolil našim hráčom ľahko zakončovať. V zápase získali naši hráči cenné skúsenosti proti kvalitnému súperovi.

Posledný zápas skupiny odohrali naši chlapci v sobotu proti českému Zlínu. Do zápasu vstúpili lepšie naši chlapci, keď vyhrávali 6:2, potom však prišla bodová šnúra súpera a vyhral prvú časť hry 17:6. V druhej štvrtine držali naši chlapci so súperom krok, ten bol úspešnejší iba v streľbe trestných hodov, čím si spravil mierny náskok. Po polčase sme mohli vidieť vyrovnanú hru, kde naši hráči zaostávali iba o pár košov. Do poslednej časti im však už neostali sily a súper si v nej definitívne ukradol víťazstvo.

• BK AS Trenčín - Ježica Ljubljana 31:66

Body AS: Ježko 10, Mrázik 9, Cyprian 6, Provazník 4, Bložon 2.

• BK AS Trenčín - Basketpoint Frýdek - Místek 9:93

Body AS: Kušnír 2, Ježko 2, Valach 2, Zubo 2, Gabriš 1.

• BK AS Trenčín - Berliner BV 16:90

Body AS: Cyprian 11, Kraisl 2, Ježko 2, Zubo 1.

• BK AS Trenčín - SKB Zlín 27:66

Body AS: Cyprian 16, Mrázik 6, Kraisl 2, Kušnír 2, Adamik 1.

V zápase o umiestnenie sa stretli naši hráči v poslednom zápase proti bratislavskému tímu BSC. Počas prvej štvrtiny sa v skórovaní striedali oba tímy a naši chlapci ju prehrali iba o jeden bod 10:11. Ani po druhej štvrtine ešte nebolo nič rozhodnuté, aj napriek tomu, že súper mal 8-bodový náskok. Tretiu časť naši žiaci vyhrali a priblížili sa tak iba na rozdiel jedného koša. V poslednej štvrtine ťažil súper hlavne z trestných hodov, v ktorých nechyboval, preto sa naši chlapci z výhry tešiť nemohli.

• BK AS Trenčín - BSC Bratislava 32:37

Body AS: Cyprian 18, Ježko 2, Kyselica 2, Provazník 2, Mrázik 2, Zubo 2, Novák 2, Kušnír 2.

Chlapci do 13 rokov sa tak na turnaji umiestnili na 10. mieste. Aj napriek tomu, že neuspeli v žiadnom zápase, nemusia sa za svoje výkony hanbiť. Pre väčšinu chlapcov to boli jedny z prvých zápasov v ich basketbalovej kariére, preto je dôležité aby sa nevzdali a pracovali na sebe ďalej.

Turnaj nám zhodnotil aj tréner, vedúca družstva a hráči:

Marek Marčok - tréner AS

"Žiakom v Ostrave nemožno uprieť snahu a bojovnosť, na víťazstvo to nestačilo. Žiaci počas štyroch dní odohrali celkovo 5 zápasov proti súperom z Českej republiky, Slovinska, Nemecka a Slovenska. Ani v jednom zápase sa im nepodarilo zvíťaziť, ale až na zápas s hráčmi Frýdku - Místku, kde nebol výkon Trenčanov vôbec dobrý, sa dá vystúpenie mladších žiakov hodnotiť pozitívne. Na to, že v tomto zložení absolvovali len dve tréningové jednotky a polovicu družstva tvorili hráči, ktorí by mohli na turnaji nastúpiť aj o kategóriu, či dve nižšie, je treba hráčov pochváliť za ich snahu. V určitých fázach zápasov dokázali držať krok s favorizovanými súpermi. Z tohto pohľadu bol najlepší zápas proti hráčom Berlína. V dvoch štvrtinách dokázali chalani udržať súpera pod 20 bodov. K vytúženému víťazstvu mali najbližšie v poslednom zápase proti družstvu BSC Bratislava, ktorý prehrali o 5 bodov. V zápase rozhodlo premieňanie príležitostí spod koša. Pred hráčmi je ešte dlhá cesta, ale pokiaľ budú pristupovať k tréningom rovnako ako k zápasom na tomto turnaji, tak ich určite čaká ešte množstvo víťazných zápasov."

Adriana Kraislová - vedúca družstva

"Z môjho pohľadu odohrali chlapci náročné stretnutia, nakoľko skupinu tvorili starší i mladší hráči. V zápase sme videli chyby a zakopnutia, ale aj svetlé momenty. Dúfam a verím, že skúsenosti z turnaja chalanov nakopnú do ďalšieho tréningového procesu. Do budúcna zmenia prístup k tréningom a aj za pomoci rodičovskej podpory budú napredovať. Ja ďakujem, že som mohla byť súčasťou tímu a tak prispieť aspoň malou podporou."

Adam Cyprian - rozohrávač AS

"Podľa mňa turnaj prebehol vynikajúco, nikomu sa nič nestalo, hotel bol vynikajúci bola tam zabáva. Čo sa týka hier, nedarilo sa nám. Hráči proti nám boli skúsenejší, ale mali aj viac starších hráčov ako my. Pre našich mladších chalanov to musela byť veľká skúsenosť hrať proti starším. Získali sme veľa skúseností ako tím, ale aj ako jednotlivci. Turnaj nás motivoval trénovať viac a to je len dobre."

Michal Kyselica - krídlo AS

"Na turnaji sa mi veľmi páčilo. Bol som nadšený z ubytovania, z organizácie, ako sme sa presúvali električkou, dokonca som sa tešil aj z ranného vstávania, kedy sme už 5:50 v nedeľu vstávali, aby sme stihli ranný zápas. S chalanmi sme dobrá partia a veľmi ma bavilo, že sme mohli chodiť a povzbudzovať ostatných, kým my sme už dohrali a ostatní ešte len bojovali o super výsledok. Hlavne nedeľňajší zápas "veľkáčov" o tretie miesto bol neskutočne emotívnym zážitkom. Ďakujem klubu, že to robíte s veľkým srdcom! Je to cítiť a vnímame to aj my hráči."

Na turnaji sa predstavili hráči: J. Novák, S. Gabriš, D. Provazník, D. Mrázik, L. Valach, A. Cyprian, R. Kušnír, M. Kyselica, R. Adamik, S. Bložon, M. Kraisl, M. Ježko a F. Zubo.

Fotogalériu z turnaja vám prinesieme v najbližšej dobe na našom Facebooku.

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka