Aktuálne 25.1.2024

Mladší žiaci v nadstavbe zatiaľ bez straty bodu

Chlapci do 13 rokov odohrali v nedeľu 21.1.2024 na domácej palubovke dva zápasy proti Trnave.

Hráči pod vedením trénera Mareka Marčoka vstúpili do prvého zápasu s odhodlaním a už po prvej časti hry viedli 16:7. Aj v druhej štvrtine skóre navýšili a do polčasovej prestávky išli so 17-bodovým náskokom. Ten počas tretej časti hry takmer stratili, keď túto časť prehrali o 14 bodov a zápas začínal takmer od nuly. V poslednej štvrtine si spravili opäť 10-bodový náskok, takže sa mohli tešiť z vybojovanej výhry.

Druhý zápas bol oveľa vyrovnanejší, po prvej štvrtine bol stav 9:6, na polčase viedli naši hráči iba o bod 20:19. V druhom polčase sa naši chlapci bodovo vzdialili, keď po tretej časti hry viedli o 11 bodov a aj tento zápas doviedli do víťazného konca.

• BK AS Trenčín - MBK Slávia Trnava 57:44

Body AS: Pilko 21, Porebski 11, Zubo 11, Valach L. 5, Kraisl 4, Daňo 2, Žiak 2, Kyselica 1.

• BK AS Trenčín - MBK Slávia Trnava 52:33

Body AS: Zubo 15, Pilko 10, Valach L. 8, Porebski 8, Žiak 5, Daňo 2, Kraisl 2, Kyselica 2.

Ohlasy po zápasoch:

Marek Marčok - tréner AS

"Do prvého zápasu sme vstúpili veľmi dobre. V obrane sme pôsobili kompaktne, v útoku sa nám darilo presadzovať, a tak sme v polčase zaslúžene viedli 33:16. V tretej štvrtine sme však začali kopiť chyby, v útoku sa nám nedarilo, nepadali nám ľahké koše a dovolili sme súperovi znížiť. Našťastie v závere štvrtiny sme si dokázali udržať tesný náskok a vo štvrtej štvrtine sme už zápas ukontrolovali. V druhom polčase nám robilo problémy v obrane vnikanie súperových hráčov zo strany. Dobrou obranou sme dokázali síce zachytiť prvý náznak, ale po zhodení lopty do kraja sme zlým postavením brániaceho hráča dovolili súperovi skórovať alebo získavať trestné hody. Vec, na ktorej musíme popracovať do ďalších zápasov.

Do druhého zápasu sme tiež vstúpili veľmi dobre, avšak potom sme sa uchýlili k nepripraveným streleckým pokusom, čo malo za následok, že rozdiel v skóre bol počas prvého polčasu veľmi tesný. Na druhej strane sme však zlepšili bránenie hráčov vnikajúcich zo strany ihriska. Polčas sme vyhrali len o bod, ale stále sme si verili, že nepustíme ani na sekundu súpera do vedenia. V útoku sme začali hrať hru, ktorou sa chceme prezentovať a dokázali sme odskočiť súperovi počas tretej štvrtiny o 9 bodov. Vo štvrtej štvrtine sme náskok ešte navýšili a zaslúžene vyhrali."

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA