Aktuálne 23.11.2023

Mladí muži vo Svite zabrali až v druhom polčase

V nedeľu 19.11.2023 odohrali chlapci do 23 rokov zápas proti mladým mužom Svitu.

Od začiatku stretnutia sa hráči pod vedením trénerky Márie Felixovej a asistenta Andreja Heleša nedokázali vysporiadať s podkošovým hráčom Svitu (208cm), ktorý strelil väčšinu súperových bodov. Naši chlapci naproti tomu nedokázali premeniť ani vypracované pozície. Prvá štvrtina prakticky rozhodla o výsledku, keď na jej konci svietilo skóre 33:9. Do polčasu dokázali domáci svoj náskok ešte navýšiť na 61:23. V druhom polčase akoby nastúpilo iné družstvo, naši hráči hrali aktívne v útoku aj obrane, a predvádzali veľmi pekný basketbal. Druhý polčas prehrali iba v pomere 40:46 a teda udržali minimálne polčasový rozdiel v skóre. Aj napriek veľmi oklieštenej zostave zanechali z druhého polčasu veľmi dobrý dojem z predvedenej hry.

• BKM Iskra Svit - BK AS Trenčín 107:63

Body AS: Repka 20, Nebus O. 13, Nebus M.12, Michálik 11, Pabiš 7.

Ohlasy po zápase:

Andrej Heleš - asistent AS

"Na tento zápas som sa už dlhšie veľmi tešil, ale už pred odchodom do Svitu sa nám situácia začala komplikovať, keď nám z rôznych dôvodov vypadli niektorí hráči a nakoniec sme na zápas nastúpili vo veľmi zredukovanej zostave 7 hráčov. Chalani išli do zápasu s odhodlaním nezraniť sa, nevyfaulovať sa a zahrať čo najlepší výsledok. Začali sme s dobrou energiou, dobre sme behali, ale nevedeli sme ubrániť súperovho centra, ktorý mal výraznú výškovú prevahu a dal nám viacero úvodných bodov. Skúšali sme zaskočiť súpera zónovou obranou, ale ich výšková prevaha sa prejavila pri doskokoch, kedy nám z opakovaných príležitostí dávali lacné body. V útoku sme si vypracovali veľa dobrých streleckých pozícií, ale úspešnosť bola veľmi nízka. Súper hral rýchlo a využil viacero rýchlych protiútokov, čím nám v prvej štvrtine výrazne odskočil. V druhej štvrtine sme našu hru zlepšili, výborne sme kombinovali a hrali sme naozaj pekný basketbal, len nám v záverečnej fáze lopta nechcela padnúť do koša. Cez polčas sme s trénerkou pochválili chalanov za výbornú tímovú hru, na ihrisku sa videli a spolupracovali medzi sebou. Snažili sme sa ich povzbudiť, aby zabudli na nedané koše a skúšali to naďalej. No a v tretej štvrtine prišlo k obratu, premenili sme 8 z 10 dvojkových pokusov a 3 z 8 trojkových pokusov. Mali sme 9 asistencií, 7 doskokov a len 3 straty. Táto štvrtina patrila nám, bola to radosť sa pozerať ako fantasticky sme hrali. Posledná štvrtina bola dlho vyrovnaná a nebyť zopár chýb na samom konci zápasu tak by sme ju mohli opäť vyhrať. Hoc sme prehrali a na výsledku to nie je vidieť, tak mám veľkú radosť z nášho herného prejavu, z toho ako si chalani pomáhali, ako kombinovali a že sa nevzdali a bojovali do konca."

Ondrej Nebus - rozohrávač AS

"Zápas sa mi hodnotí ťažko. Ani prvú štvrtinu sme nedokázali so súperom držať krok. Nepremieňali sme ľahké strely, v obrane sme boli veľmi nedôslední, ale tak isto v zakončení. Určite nám nepomohli útočné doskoky súpera, kedy sa vyrovnaná partia bohužiaľ hrať nedá. Zo zápasu sme si určite zobrali čo máme zlepšiť a na tom zapracujeme. Dúfam, že zápas doma sa poučíme a zahráme lepší basketbal hlavne v obrane."

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka