Aktuálne 6.12.2023

Mladí muži so zlepšeným výkonom na Žilinu nestačili

V nedeľu 3.12.2023 odohrali mladí muži do 23 rokov zápas na domácej palubovke proti tretiemu tímu tabuľky so Žiliny.

Zverenci trénerky Márie Felixovej začali zápas veľmi dobre, keď viedli nad súperom v prvej štvrtine 14:5. Následne sa však hostia začali bodovo doťahovať a na konci prvej časti už viedli o 4 body. Počas druhej štvrtiny stratili na súpera 7 bodov, avšak zápas bol stále otvorený. Zlom sa im nepodaril ani po polčasovej prestávke, keď tretia časť hry skončila nerozhodne 21:21. Aj v poslednej desaťminútovke hrali so Žilinčanmi vyrovnanú partiu, ale manko z prvého polčasu sa im nepodarilo dotiahnuť. V na oko vyrovnanom zápase tak naši mladí muži podľahli prvoligistovi o 15 bodov.

• BK AS Trenčín - Academic ŽU Žilina 75:90

Body AS: Repka 22, Nebus O. 15 (10 doskokov, 9 asistencií), Nebus M. 13, Pabiš 6, Heleš 6, Michálik 6, Ďorďai 4, Tomík 3.

Ohlasy po zápase:

Mária Felixová - trénerka AS

"V zápase so Žilinou sme výborne zachytili úvod, boli sme aktívni a dokázali sme súpera odstaviť od ľahkých striel. Aj v ďalšom priebehu stretnutia sme so súperovými extraligistami držali krok a zlepšili sme v obrane vypomáhanie zo slabej strany, čo nám robilo problémy v predošlých zápasoch. V nedeľu sme doplácali na množstvo stratených lôpt, ktoré však veľakrát vznikli z dobrého úmyslu v útoku. Čo ale bol problém, bolo slabé zaisťovanie rýchleho protiútoku súpera, ktorý to nekompromisne trestal. Útočná hra bola slušná a hrali sme kolektívne s dobrým posunom lopty. V nedeľu nás čakajú Košice, ktoré ešte v sezóne neprehrali, preto verím, že nadviažeme na dobrý výkon a nič im nedarujeme zadarmo."

Samuel Pabiš - rozohrávač AS

"Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas so súperom ako je Žilina. Veľmi dobre sme hrali v prvej štvrtine, ktorú sme prehrali iba o 4 body. Hlavne v druhej polovici zápasu sa mi páčila naša kolektívna hra. Kvalitne sme pracovali v obrane na slabej strane, čo určite prispelo aj k takémuto výsledku. Stále nás možno v určitých častiach trápilo množstvo driblingu. Aj keď to tak v zápase nevyzeralo, no 30 strát je celkom dosť a proti skúsenejšiemu tímu ako sme my sa s touto štatistikou nedá vyhrať."

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka