Aktuálne 9.9.2022

Mladé ženy do 23 rokov vyhrali domáci miniturnaj

Dievčatá odohrali v nedeľu 4.9.2022 na domácej palubovke dva prípravné zápasy.

Po prvý krát po vyše 30 rokoch sa na palubovke trenčianskeho basketbalu predstavilo družstvo žien pod taktovkou trénera Richarda Ďorďaia. Dievčatá pod názvom Mladé ženy U23 budú v sezóne nastupovať v spoločnej súťaži proti tímom do 23 rokov a juniorkám do 19 rokov.

V rámci prípravy zorganizoval náš klub jednodňový turnaj, kde prijali pozvanie aj mladé ženy Slávia ŠKP Banská Bystrica a juniorky BK Klokani Ivanka pri Dunaji.

V prvom zápase proti Ivanke pri Dunaji začali naše dievčatá veľmi dobre, keď vyhrávali 8:4, na konci štvrtiny bol stav vyrovnaný 15:15. Aj v druhej časti hry pokračoval zápas vyrovnane, naše hráčky si aj vďaka úspešným trestným hodom vytvorili na polčase 7-bodový náskok. Tretia štvrtina našim ženám veľmi nevyšla, keď skórovali iba 9 bodov, zato naše súperky zaťažili náš kôš až 17. bodmi a na tabuli svietil pred poslednou štvrtinou nerozhodný stav 44:44. V tej naše hráčky krok po kroku zvyšovali svoj náskok a hlavne získanými loptami a veľkou túžbou po víťazstve sa im podarilo splniť si svoj cieľ.

• BK AS Trenčín - BK Klokani Ivanka pri Dunaji 71:56

Body AS: Mamráková 18, Barboričová 16, Kubová 15, Bučková 7, Paulínyová 4, Hlávková 2, Nemcová 2, Dobiašová 2, Křenová 2, Janigová 2, Urbanová 1.

Do zápasu s Banskou Bystricou nastúpili naše dievčatá s podobným cieľom, hlavne sa však chceli prezentovať basketbalom, ktorý by napĺňal očakávania ich aj trénera. Na začiatku nás súperky prekvapili úspešnou streľbou, keď vyhrávali 10:6, potom sa však naše dievčatá skoncentrovali a prvú štvrtinu vyhrali 16:10. Do polčasu si vytvorili už 10-bodový náskok, opäť nám však nevyšla tretia štvrtina a súperky sa nám priblížili na 6 bodov. V poslednej časti hry naše hráčky dokázali tesne odskočiť rýchlymi protiútokmi a mohli sa tak tešiť z výhry aj v tomto zápase.

• BK AS Trenčín - Slávia ŠKP Banská Bystrica 60:51

Body AS: Mamráková 15, Bučková 11, Barboričová 8, Janigová 8, Nemcová 4, Kubová 3, Urbanová 3, Paulínyová 2, Sorádová 2, Grellová 2.

Zápas medzi Ivankou pri Dunaji a Banskou Bystricou skončil 69:40 pre Ivanku.

Na priložených linkoch si môžete pozrieť zápasy:

Trenčín - Ivanka pri Dunaji link 1 link 2

Ivanka pri Dunaji - Banská Bystrica link

Trenčín - Banská Bystrica link 1 link 2

Richard Ďorďai - tréner AS

"Odohrali sme dva kvalitné zápasy. Prvý proti Ivanke pri Dunaji to bol veľmi slušný zápas. Naše dievčatá sa "videli" v zápase prvýkrát. Som rád, že družstvo si na seba postupne zvyká. V prvej štvrtine to bol výkon ako na hojdačke, no príliš veľa strát nám neumožnilo urobiť si dostatočný náskok. Práve tento ukazovateľ bol v druhej štvrtine ako zásadný a len 5 strát nám umožnilo polčas vyhrať. Druhý polčas sme začali veľmi zle a dovolili sme súperkám dotiahnuť sa na nás, čoho výsledkom bol stav po 3 štvrtine 44:44. V poslednej časti sme zlepšili hru a opäť aj vďaka minimálnym stratám sa nám podarilo zápas získať na našu stranu. Musím pochváliť dievčatá za streľbu z trestného bodu, pretože tam bolo to percento úspešnosti veľmi vysoké. Musíme ešte viac popracovať na útočných doskokoch, no aj to chce čas.

V druhom zápase proti Banskej Bystrici sa ukázal presne ten "turnajový" druhý zápas. Bolo cítiť miernu nekoncentrovanosť, no aj únavu z prvého zápasu. Tu sme mali práve opak toho, čo nás v prvom zápase zdobilo a to boli trestné hody. Celý zápas bol miestami taký "utrápený" a veľa kvality nám z našej strany neukázal. Ale je to len príprava, takže si z toho veľkú hlavu nerobím.

Ak by som to mal zhrnúť, tak tento miniturnaj mal byť len skúškou pre hráčky, či zápasy s týmito súpermi dokážeme hrať. Musím povedať, že mám z dievčat veľmi dobrý pocit a verím, že to bude dobrá sezóna. Veľmi ma teší, že priestor v oboch zápasoch dostali všetky dievčatá, ktoré boli k dispozícií. Vystriedať 13 hráčok pre trénera nie je jednoduché, no dať im všetkým priestor bolo cieľom a v príprave do vždy cieľom aj ostane."

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka