Aktuálne 25.4.2023

Mikroliga má za sebou ďalší turnaj

Chlapci a dievčatá do 10 rokov sa v nedeľu 23.4. predstavili na turnaji v Prievidzi.

Prvý zápas odohrali hráči a hráčky pod vedením trénera Dominika Kaduka proti Bánovciam nad Bebravou. Do zápasu sme vstúpili jednoznačne a prvú časť hry vyhrali 20:2. Podobne zahrali naše dievčatá a chlapci aj v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 12:2. Druhú a štvrtú časť hry vyhrali tesne Bánovce, naši hráči a hráčky si však náskok postrážili a mohli sa tak tešiť z výhry.

V druhom zápase nastúpili naši prípravkári proti domácej Prievidzi. Do zápasu lepšie vstúpil súper, keď po prvej časti viedol 14:6. Aj v druhej štvrtine sa domáci hráči presadili najmä v podkošovom priestore. Po polčase naši hráči a hráčky takmer dobehli bodový náskok domácich, keď túto časť hry vyhrali o 10 bodov. V poslednej štvrtine mal opäť navrch náš súper, aj napriek tomu, že naši prípravkári bojovali o každú loptu.

• BK AS Trenčín - BBK Bánovce nad Bebravou 40:20

Body AS: Kaduk 19, Beták 8, Gabrhel 5, Hubináková 2, Popovič 2, Podkovič 2, Tuba 2.

• BK AS Trenčín - MBA Prievidza 31:43

Body AS: Beták 10, Podkovič 6, Popovič 2, Štandi 2, Kimle 2, Kaduk 2, Pšenková 2.

Dominik Kaduk - tréner AS

"Zápas s Bánovcami sme začali vo veľkom štýle a po prvej štvrtine sme viedli 20:2. Ďalšia štvrtina sa niesla v miernejšom bodovom zisku, ale o to v urputnejšom boji o každú loptu a o každý centimeter ihriska. V takomto duchu sme pokračovali až do konca zápasu. Počas prvých troch štvrtín sa mi podarilo vystriedať všetkých hráčov. Palubovku prvý krát okúsili František Vavrík a Lucas Urbanovský. V druhom zápase proti Prievidzi sme od začiatku ťahali za kratší koniec. Hráčom a hráčkam patrí môj úprimný obdiv za bojovnosť a zarputilosť v boji o každú loptu. Zápas sme v istom momente doťahovali, ale nakoniec v prospech Prievidze rozhodla väčšia vyhratosť niektorých hráčov Prievidze. Škoda, že nemohol prísť Matej Kraisl. S jeho bodmi, doskokmi, prihrávkami a jeho nasadením by sme Prievidzu mohli zdolať. Turnaj určite splnil hlavný cieľ - rozvoj v hlavných herných činnostiach jednotlivca, v kolektívnom ponímaní hry a vo vzájomnom povzbudzovaní sa. Veľká vďaka patrí rodičom za ich vzájomnú pomoc pri odvoze detí a samozrejme za ich nasadenie pri povzbudzovaní."

Našich prípravkárov čaká ešte jeden turnaj Mikroligy 13.-14.júna v Lučenci.

Aktuálne 12.4.2024

Program zápasov | 13. - 14.4.2024

Počas víkendu sa predstaví viacero našich kategórií, na domácej palubovke v Detskom mestečku však iba...

Aktuálne 11.4.2024

3.štvrtina nám zmarila šancu na dobrý výsledok

V stredu 10.4.2024 odohrali naše ženy druhý zápas play off proti tímu CBK Košice.