Aktuálne 31.3.2022

Kadetky ukončili základnú časť proti Slovanu

Počas víkendu 26.-27.3. odohrali kadetky zápasy proti Slovanu Bratislava.

V sobotu odohrali na domácej pôde hráčky pod vedením Richarda Ďorďaia zápas proti Slovanu Bratislava. Od začiatku zápasu mali mierne navrch naše súperky, ale aj napriek tomu bol stav po prvej štvrtine 7:15 v náš neprospech. V druhej časti hry sa našim dievčatám darilo aj v útoku a dokázali so súperkami držať krok. Kritickou sa stala tretia štvrtina, kedy sa naše hráčky dokázali presadiť iba jediný krát. V poslednej časti hry poriadne zabojovali a táto štvrtina skončila nerozhodne. V poslednom zápase s týmto súperom naše dievčatá prehrali o 62 bodov, takže môžeme vidieť naozaj viditeľný progres.

• BK AS Trenčín - BK Slovan Bratislava 31:57

Body AS: Nebusová S.9, Makovcová 4, Duvačová 4, Žilinčanová 4, Dobiašová 3, Seifertová 2, Hlávková 2, Nemcová 2, Grellová 1.

V nedeľu vycestoval náš tím na palubovku rovnakého súpera. Zápas prebiehal veľmi podobne a aj napriek oklieštenej zostave dokázali na polčase držať priaznivý stav o 18 bodov pre súperky. V druhom polčase sa zápas udržiaval v nastolenom trende a naše dievčatá sa postarali o takmer totožný výsledok ako predošlý zápas.

• BK Slovan Bratislava - BK AS Trenčín 56:30

Body AS: Grellová 10, Kubová 6, Seifertová 4, Žilinčanová 4, Nemcová 4, Makovcová 2.

Richard Ďorďai - tréner AS

"Oba zápasy nám ukázali, že naša cesta je správna. V sobotu sme išli do zápasu pokúsiť sa Slovanu čo najviac znepríjemniť priebeh. Musím povedať, že sa nám to aj patrične darilo. Akoby na palubovke bolo úplne iné družstvo, ako pred cca. pol rokom, kedy sme hrali náš posledný vzájomný zápas. Musím povedať, že sme sa zlepšili v agresivite a v rýchlych protiútokoch. Tu badám asi najväčší progres. Už polčas o 13 bodov nám ukazoval, že zlepšenie je enormné. Druhý polčas sme trošku poľavili a súper tak svoj náskok ešte zvýraznil. V každom prípade prehra o 26 bodov je určite už z kategórie „basketbalových“.

V nedeľu sme chceli potvrdiť výkon zo soboty, no vedeli sme, že to bude náročné, keďže sme museli nastúpiť bez zranenej kapitánky Kiky Dobiašovej a zároveň bez Soni Nebusovej, ktorá bola v sobotu práve najlepšie strieľajúcou našou hráčkou. Moje obavy boli ale úplne zbytočné. Dievčatá opäť od začiatku držali krok, čoho výsledkom bol takmer totožný priebeh zo soboty. Druhý polčas sme našu agresivitu na lopte ešte zvýraznili. Mrzieť nás môže len veľké množstvo stratených lôpt a veľa nevyužitých čistých košov. Nič to nemení na veci, že dievčatá príjemne prekvapili a už teraz sa tešíme na ďalšie zápasy. V našom prípade to bude veľký turnaj v Ostrave."

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA