Aktuálne 19.12.2022

Kadetky so zlepšenou hrou, Seifertová s double-double

Kadetky sa v sobotu 17.12.2022 predstavili proti Slovanu Bratislava.

Začiatok zápasu bol v podaní hráčok trénerky Anny Šoltésovej mierne rozpačitý a chvíľu im trvalo kým sa dostali do zápasového tempa. V tejto štvrtine si súperky dokázali spraviť dostatočný náskok na to, aby sa dostali do hernej pohody, naopak naše dievčatá museli zabrať. Tak sa aj stalo v ďalších častiach hry, a aj napriek tomu, že na polčase prehrávali o 25 bodov, hrali so skúsenejšími súperkami basketbalovo vyrovnanú partiu. Nedá sa nám nepochváliť perfektný výkon Simony Seifertovej, ktorá držala svoje družstvo vo všetkých herných činnostiach. V poslednej štvrtine zabrali ešte viac a túto štvrtinu vyhrali. Dievčatám sa tak nepodarilo zakončiť tento kalendárny rok výhrou, ale aspoň môžu vkročiť do ďalšej časti sezóny s pocitom, že sú na tej správnej ceste.

• BK AS Trenčín - BK Slovan Bratislava 39:69

Body AS: Seifertová 16 (19 doskokov), Žilinčanová 9, Huščavová 8, Kozáková 6.

Anna Šoltésová - trénerka AS

"V šatni na porade som dievčatám povedala, aby hrali tak, že po zápase budeme z haly odchádzať s hlavou hore a spokojné s výkonom, ktorý predviedli na ihrisku. A tak aj bolo, odohrali veľmi kvalitný zápas aj keď výsledkovo to možno tak nevyzerá. Takmer počas celého zápasu sme mali pocit, že hráme až proti 6-7 hráčom. Napriek tomu sa dievčatá nevzdávali a na ihrisku bojovali o každú jednu loptu a aj faul. Najväčší problém nám stále robí úspešné zakončenie spod koša a útočné doskakovanie, na čom budeme musieť naozaj intenzívne popracovať. Napriek tomu musím baby pochváliť za výkon na palubovke, samozrejme aj dievčatá zo st. žiačok, ktoré nám prišli vypomôcť a vôbec sa nestratili. Nedá mi nepoďakovať, za všetky dievčatá, aj nášmu vynikajúcemu fanklubu, ktorý spravil v hale výbornú atmosféru. Ďakujeme. Verím, že po sviatkoch sa vrátia už všetky baby zdravé, oddýchnuté, bez boľačiek a budeme môcť opäť naplno trénovať v plnom počte."

Sabina Huščavová - krídlo AS

"Náš sobotňajší zápas sme odohrali proti ťažkému súperovi, no keďže to bol aj náš posledný v tomto roku, išli sme doň hlavne s tým že si ho chceme užiť. Zápas by som zhodnotila tak, že napriek oslabeniu chorobami sme podali dobrý výkon. V šatni sme si pred zápasom určili ciele ktoré sme splnili na 100%. Napriek tomu ma veľmi mrzí náš nástup do zápasu, ktorý sme vypustili a nevedeli sme sa dostať do rytmu. Vypomstili sa nám všetky chyby, z ktorých sme dostali ľahké koše a naše protihráčky si spravili náskok, ktorého dobiehanie bolo nad naše sily. Po polčase sme však hru upokojili a začali hrať to, čo hrať máme a čo vieme. Určite na našich zbytočných chybách zamakáme, pretože sme samé videli, že aj s takýmto súperom vieme hrať. Máme na sebe každá čo zlepšiť a budeme na tom pracovať aby sme ukázali, že na to máme."

Najbližšie sa kadetky predstavia na palubovkách súperiek z Trnavy a Serede 14.-15.1.2023.

Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - CHLAPCI

V sobotu odohrali mladší minižiaci dva zápasy na turnaji v Bratislave.

Aktuálne 6.5.2024

Výsledkový sumár | 4.5.2024

Minikategórie majú za sebou ďalšie zápasy, z výhry sa tešili iba dievčatá.

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka