Aktuálne 23.3.2022

Kadeti po víkende s dvomi prehrami

Cez víkend privítali kadeti v telocvični Strednej športovej školy tímy z Komárna a Levíc.

Hráči trénera Tomáša Nebusa v sobotu odohrali zápas proti Komárnu. Súper začal zápas naplno a vyhrával 7:0, vtedy domáci tréner zobral oddychový čas a zdôraznil svojim hráčom zvýšenie koncentrácie, čo aj zabralo, keď hneď po timeoute vyrovanali na 7:7. To bol v zápase takmer jediný moment, kedy sme Komárnu boli vyrovnaným súperom. Ten svojou silovou a kvalitnou hrou jeden proti jednému dokázal navyšovať skóre, na čo naši hráči vedeli reagovať len faulom. Súper za celý zápas strielal rekordných 44 trestných hodov a len našim šťastím bolo, že v nich bol úspešný len niečo cez 30%. Naši hráči mali slabú streľbu z diaľky, keď za celý zápas strelili úspešne iba jednu trojkovú strelu. Svetlým momentom bola posledná štvrtina, ktorá skončila 17:18 v prospech súpera. Hostia si tak domov odvážali vysokú výhru.

• BK AS Trenčín - Biosaurus basketbalová akadémia Komárno 42:81

Body AS: Pabiš 11 (10 doskokov), Greguš 9, Heleš 6, Pira 6, Sollár 5, Goga 2, Stručka 2, Urban 1.

Tomáš Nebus - tréner AS

"Zápas mal jednoznačný priebeh, súper nás k ničomu nepustil. Nevieme sa presadiť strelecky z dlhších ani stredných vzdialeností a súper nás dokázal ubrániť v podkošovom priestore. Musíme zlepšiť streľbu."

V nedeľu sme na rovnakej palubovke privítali súpera z Levíc. Očakávali sme vyrovnaný zápas, keďže posledný vzájomný súboj skončil našou výhrou o 5 bodov. Od začiatku zápasu sme dominovali hlavne pod košom, nedokázali sme však ubrániť súperovu streľbu z dialky. Prvá štvrtina tak skončila 12:14 v náš neprospech. V druhej aj tretej časti nám robila najväčší problém obrana po celom ihrisku, keď naši hráči neboli schopní prihrať si kvalitnú prihrávku a prekonať súperovu obranu. Aj napriek tomu sme boli súperovi bodovo stále na dostrel a pred poslednou časťou hry sme zaostávali o 6 bodov. V tej sa našim chalanom podarilo 2 minúty do konca zápasu priblížiť až na stav 62:62, potom si však súper vynútil 6 trestných hodov, z ktorých bol na 50% úspešný a zaklincoval to úspešnou trojkou pár sekúnd pred koncom.

• BK AS Trenčín - ŠBK Junior Levice 62:68

Body AS: Pabiš 22, Sollár 13 (15 doskokov), Heleš 12 (10 doskokov), Pira 7, Greguš 6, Stručka 2.

"Vyrovnaný zápas, ktorý sme si prehrali sami. Ak na nás hráči aplikujú trochu agresívnejšiu obranu, nedokážeme si prihrať. Lopty nám vypadávali, nedokázali sme si dať prudkú a presnú predfinálnu prihrávku. V poslednej štvrtine sme bojovali, dokázali sme zmazať 10 bodové manko súpera a 2 minúty pred koncom sme vyhrávali o 2 body. V závere sme ale nepremenili dôležité voľné trojky. Po našej tesnej výhre v Leviciach, nám to súper teraz vrátil. Bol to pekný zápas, ale mali sme ho vyhrať my."

Fotogalériu zo sobotného zápasu proti Komárnu nájdete na našom Facebooku tu.

Najbližšie sa naši kadeti predstavia 2.-3.4.2022 na palubovkách Trnavy a B.S.C. Bratislavy.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA