Aktuálne 13.9.2021

Juniori začali sezónu kvalifikačnými zápasmi

Počas piatka 10. 9. a soboty 11. 9. sa naši juniori pod vedením trénerky Márie Felixovej predstavili na prvom kvalifikačnom turnaji celoslovenskej súťaže v Trnave.

V novej basketbalovej sezóne 2021/22 sa u chlapčenských kategórií vytvorila novinka v podobe rozdelenia tímov na dve skupiny Gold a Silver, a teda kvalitné a menej kvalitnejšie tímy. Tomu predchádzajú v každej kategórii dva kvalifikačné turnaje o Gold skupinu, do ktorej sme prihlásili aj naše tímy. Všetky kluby na Slovensku mali na výber či sa prihlásia priamo do slabšej Silver skupiny alebo budú bojovať o lepšiu Gold skupinu. My sme si vybrali tú náročnejšiu cestu, avšak je to predovšetkým hlavne kvôli možnosti konfrontácie so silnými tímami, a taktiež pre možnosť odohrať veľkú porciu zápasov za pomerne krátke obdobie.

Prvý turnaj sa konal v Trnave a naši juniori hneď na úvod sezóny nastúpili proti dvom najväčším favoritom celej súťaže. V piatok si zmerali sily s juniormi zo Serede. So súperom sme dokázali držať krok iba do stavu 8:7, potom sme sa však proti celoplošnej obrane nedokázali výraznejšie presadiť a hráči zo Serede svoj náskok postupne navyšovali. Určite však treba na našej strane zlepšiť obranu trojkovej streľby, kde sa súper úspešne trafil až 17 krát. Ako pozitívum si môžeme z tohto zápasu vziať zlepšené odstavovanie a obranný doskok, ktorý nám robil problémy na domácom Memoriáli dva týždne naspäť.

BK Lokomotíva Sereď - BK AS Trenčín 115:40

Body AS: Nebus O. 9, Nebus M. 8 ( 11 doskokov ), Briatka 5, Ďorďai 4, Pabiš 3, Stručka 3, Hlucháň 3, Studený 3, Heleš 2.

V sobotu naši chlapci nastúpili proti Interu Bratislava. Minulosezónny víťaz bol pre nás takisto veľkou výzvou, a chceli sme popracovať hlavne na činnostiach, ktoré nám nefungovali v predošlom zápase. Zlepšili sme obranu na trojkovom oblúku, avšak sme mali problém s výrazne väčšou fyzickosťou súpera, kde sme ho nedokázali odstaviť v podkošových súbojoch. V zápasoch sa nám nešťastne zranili až traja hráči, do zápasu tak nastúpili na väčšiu minutáž aj chlapci, ktorým skúsenosti z takýchto zápasov ešte chýbajú. Pochvalu si zaslúži konkrétne Adam Greguš, ktorý sa dokázal chytiť pozície prvého rozohrávača a aj proti celoplošnej obrane zvládol s rozumom preniesť loptu na útočnú polovicu. Teší nás aj zlepšená kolektívna obrana, pretože sme si ju proti tomuto tímu zlepšili o vyše 30 bodov naproti zápasu z júna.

• BK AS Trenčín - BK Inter Bratislava 30:96

Body AS: Nebus M. 12, Heleš 4, Pabiš 4, Stručka 4, Briatka 2, Hlucháň 2, Oláš 2.

V dohrávke zápasu s tímom MBK Karlovka Bratislava, ktorá sa kvôli zraneniam presunula na stredu 15. 9 . sa naši chlapci postarali o veľmi príjemný basketbalový zážitok. Zápas sme začali bez rešpektu zo súpera a darilo sa nám presadiť aj proti ich agresívnej obrane. V druhej štvrtine sme so súperom dokázali držať krok a na polčasovú prestávku sme odchádzali iba s 9 bodovým mankom. Aj napriek bojovnému výkonu v druhom polčase sme sa nevedeli presadiť v streľbe spod koša, kde sme minuli až príliš veľa čistých pozícií čo súper následne trestal rýchlymi protiútokmi. Aj napriek prehre bolo u našich juniorov viditeľné zlepšenie v činnostiach, ktoré nám robili problémy v predošlých zápasoch.

• MBK Karlovka Bratislava - BK AS Trenčín 76:62

Body AS: Nebus M. 15, Studený 14, Ďorďai 9, Nebus O. 8, Heleš 6, Briatka 4, Michálik 3, Oláš 2, Pabiš 1.

Aktuálne 12.4.2024

Program zápasov | 13. - 14.4.2024

Počas víkendu sa predstaví viacero našich kategórií, na domácej palubovke v Detskom mestečku však iba...

Aktuálne 11.4.2024

3.štvrtina nám zmarila šancu na dobrý výsledok

V stredu 10.4.2024 odohrali naše ženy druhý zápas play off proti tímu CBK Košice.