Aktuálne 4.5.2022

Juniori v poslednom zápase sezóny bojovali až do konca

V sobotu 30.4.2022 odohrali juniori zápas proti Handlovej.

Naši najstarší hráči pod vedením trénerky Márie Felixovej odohrali v sobotu na Sihoti svoj posledný ligový zápas v aktuálnej sezóne. Do zápasu naši chalani vstúpili veľmi dobre, keď po prvej časti hry vyhrávali 22:13. V druhej štvrtine nás Handlovčania dobehli aj vďaka 18-tim trestným hodom, ktoré im rozhodcovia umožnili strieľať za túto časť hry. Viacerí naši hráči sa tak rýchlo dostali do problémov s faulami a boli nútení ísť na striedačku. Aj napriek tomu sme mali na polčase 3-bodový náskok, vďaka trojke, ktorá padla s klaksónom. Druhý polčas našim chalanom nevyšiel hlavne v útoku, keď sa im v tretej štvrtine podarilo streliť iba 10 bodov. V poslednej časti hry sa hostia dostali na koňa, naši chalani sa však nevzdávali a bojovali o každý kôš až do poslednej sekundy. Bohužiaľ sa z výhry naši chlapci tešiť nemohli.

• BK AS Trenčín - ŠBK Handlová 67:76

Body AS: Nebus O.18, Briatka 17 (3 trojky), Nebus M.12 (12 doskokov), Heleš 6, Michálik 5, Pabiš 5, Stručka 2, Ďorďai 1, Studený 1.

Mária Felixová - trénerka AS

"Do posledného zápasu sezóny sme išli s jasným cieľom - predviesť najlepší basketbal aký vieme. Nerada používam pred zápasom výraz "išli sme do zápasu ho vyhrať", pretože sa tým hráči sústredia iba na konečný výsledok. Tento zápas sme však veľmi chceli vyhrať! Hlavne preto, aby sme spravili peknú bodku za sezónou a tiež preto, lebo si to z môjho pohľadu chalani zaslúžili. Začiatok sme mali veľmi dobrý, darila sa nám streľba aj odrezanie súpera od ľahkých pozícií. Postupom zápasu ale na našej strane pribúdala nervozita a to hlavne kvôli veľkému množstvu faulov, ktoré nám boli odpískané. Je pre mňa veľmi ťažké povedať, aký kontakt je povolený a aký nie, keďže v každom zápase sa stretávame s inou mierou tolerancie. Niekedy arbitri povolia hru na hranici zranenia a niekedy, ako v prípade tohto zápasu, kedy sa pískal každý, aj úplne minimálny kontakt. Hra sa tým pádom veľmi kúskovala a bola som nútená nechať na lavičke takmer celú základnú päťku, ktorá to zvykne bodovo potiahnuť, keď je to najviac potrebné.

Aj napriek tomu ma teší fakt, že si mohli zahrať všetci chalani, a že sa nikto nezranil. Takisto musím chalanov pochváliť za prístup ku zápasu, pretože stále nezabúdame na fakt, že chalani sú ešte stále iba na začiatku svojej cesty a dokážu hrať úplne vyrovnaný zápas so súperom tak zvučného mena, s chlapcami, ktorí sa basketbalu venujú už roky. Prehra ma samozrejme mrzí, ale aj tak som na chalanov pyšná."

Dávid Briatka - hráč AS

"V sobotu večer sme odohrali náš posledný zápas túto sezónu. Do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať a hlavne si zápas poriadne užiť, keďže to bol náš posledný. Zápas sme začali lepšie, darilo sa nám dávať rýchle koše, mali sme dobrú obranu a podarilo sa nám vypichnúť zopár súperových lôpt, vďaka čomu sa nám podarilo vytvoriť náskok a prvú štvrtinu sme vyhrali o 9 bodov. V druhej štvrtine sa podarilo súperovi dobehnúť skóre a túto časť vyhral, ale do druhého polčasu sme stále šli s 3-bodovým vedením. V druhom polčase si Handlová vytvorila bodový náskok, ktorý sa nám nepodarilo dohnať a zápas nakoniec vyhrala. Prehra nás mrzela. Môžem však povedať, že na ihrisku sme všetci nechali tie najlepšie výkony, bavili sme sa basketbalom a myslím, že to bolo vidno a každý divák, ktorý nás prišiel povzbudiť, mohol po zápase odísť so spokojným pocitom z kvalitného zápasu."

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť na našom Facebooku tu.

V najbližšej dobe sa na našom webe dočítate celkové hodnotenie sezóny 2021/22 tímu juniorov.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA