Aktuálne 12.12.2023

Ani deväť úspešných trojok mladých mužov nestačilo na prvoligové Košice

V nedeľu 10.12.2023 odohrali naši mladí muži do 23 rokov zápas proti Košiciam.

Do metropoly východu vycestovala osmica hráčov s trénerkou Máriou Felixovou a asistentom Andrejom Helešom na zápas proti prvoligistovi, ktorý sa netají ambíciami o postup do mužskej extraligy. Úvod stretnutia patril našim hráčom, kedy viedli aj 8:2, potom však prišlo niekoľko rýchlych protiútokov domácich, na ktorých naši chlapci nestačili. Po prvej štvrtine bol stav 25:17 v prospech domácich, na polčase 45:24. V tretej časti hry sa hra takmer vyrovnala, keď na súpera stratili naši hráči iba 9 bodov. Najlepšia desaťminútovka bola určite tá posledná, kedy hrali naši mladí muži so skúseným súperom úplne vyrovnanú hru, ktorá skončila nerozhodne 25:25. Napriek prehre podali naši mladíci sympatický odvážny výkon, za ktorý dostali pochvalu nie len od našich trénerov.

• Košice Wolves - BK AS Trenčín 92:62

Body AS: Nebus O. 12, Heleš 12, Tomík 12, Nebus M. 9, Michálik 6, Greguš 5, Pabiš 4, Závodský R. 2.

Ohlasy po zápase:

Mária Felixová - trénerka AS

"S výkonom chalanov som veľmi spokojná. Bolo nás málo, pretože nám chýbali niektorí hráči kvôli zdravotným dôvodom. Napriek oklieštenej zostave sme sa držali veľmi dobre, hlavne úvod určite súpera prekvapil. Košice samozrejme ukázali kvalitu a porazili nás hlavne v rýchlych protiútokoch, ktoré sme dokázali eliminovať až v druhom polčase. Chalani však hrali odvážne a nezľakli sa ani výškovej a skúsenostnej prevahy. Príjemne ma prekvapilo deväť premenených trojkových pokusov, pretože obvykle ich dávame len približne tri na zápas. Pozitívom je aj vyrovnaná štvrtá štvrtina, ktorá bola z nášho pohľadu ako zo streleckej knihy a fakt, že zabodovali všetci chlapci. Hrali sme proti oveľa starším, vyšším a skúsenejším hráčom a o to viac ma teší, že hrali sebavedomo a bez strachu. Oceňujem aj skvelú organizáciu a šou, ktorú domáci vo vynovenej Jazdiarni pripravili. Tá hymna či ohne boli pre našich chalanov zážitkom a veľmi sme si to užili."

Matúš Nebus - pivot AS

"Zápas hodnotím celkom pozitívne, na naše pomery sme predviedli dobrý výkon. Podarilo sa nám premeniť viacero trojok a taktiež sme dobre bránili v hre 5 na 5. Veľké problémy sme ale mali s rýchlymi protiútokmi, ktorými sme dostali dosť bodov. Potom keď sme sa ich snažili eliminovať, chýbali nám útočné doskoky, aj pre výškovú prevahu súpera. Pre nás to bol zážitok, hrať proti takýmto skúseným hráčom, navyše organizácia a atmosféra zápasu v peknej hale pred početným publikom bola veľmi dobrá."

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka