Mládež 11.6.2019

Hodnotenie sezóny 2018/2019: Staršie žiačky

Trénerka Katarína Paulínyová hodnotí sezónu starších žiačok.

V krajskej súťaži starších žiačok Trenčianskeho a Žilinského kraja sme mali počas sezóny zastúpenie v podobe A a B družstva.

A-družstvo, tvorené staršími a skúsenejšími hráčkami, malo za cieľ obhájiť medailové pozície z minulej sezóny, čo sa nám v podstate aj podarilo, keďže dievčatá skončili na 2. mieste za Partizánskym. Pred sezónou sme dúfali, že by sme mohli obhájiť aj zlaté medaile z minulého roka, ale v priebehu sezóny nám spravili škrt cez rozpočet dlhodobejšie zranenia kľúčových hráčok družstva, takže sme vo viacerých zápasoch neboli v kompletnom zložení. Celkovo sme odohrali v súťaži 24 zápasov, z ktorých sme 19 vyhrali, 1 remizovali a 4 prehrali. Celkovo môžem s predvedenou hrou a hlavne s prístupom dievčat k tréningom počas celej sezóny vysloviť spokojnosť, aj keď samozrejme stále je čo zlepšovať.

B-družstvo, zložené v podstate z mladších žiačok skončilo síce v súťaži starších žiačok na poslednom mieste, ale v tomto prípade nejde vôbec o výsledky, keďže dievčatá hrajú vo vyššej kategórii hlavne kvôli tomu, aby odohrali zápasy s ťažšími súpermi a získavali skúsenosti. To sa nám aj podarilo zúročiť, keďže vo svojej kategórii mladších žiačok skončili na 1. mieste.

2. miesto A-družstva nám po skončení krajskej súťaže zaručilo účasť na Majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali 7.-9.júna v Bardejove. Dievčatá ma na tomto turnaji veľmi príjemne prekvapili, hrali výborne, kolektívne, bojovali jedna za druhú, vzájomne sa podporovali, nechali na ihrisku srdce a nakoniec skončili na krásnom 2. mieste, keď vo finálovej dráme podľahli družstvu Dunajskej Stredy 18:19 a súper nám tak vrátil finálovú prehru z minuloročných Majstrovstiev Slovenska.

Tak, ako som bola počas sezóny v zopár zápasoch sklamaná, tak celé to napravil tento záverečný turnaj, takže celú sezónu hodnotím ako veľmi úspešnúa verím, že táto nešťastná finálová prehra nás bude len motivovať do ďalšej sezóny, aby sme na sebe ešte viac pracovali.

Výsledky našich dievčat na MSR v Bardejove:

Zápasy v skupine :HK AS Trenčín – Šaľa19:15
HK AS Trenčín – Prešov17:22
HK AS Trenčín – Partizánske22:15
Štvrťfinále:HK AS Trenčín – Bardejov19:17
Semifinále:HK AS Trenčín – Michalovce16:13
Finále:HK AS Trenčín – Dunajská Streda18:19
Autor: admin
Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 13.6.2019

Hodnotenie sezóny 2018/2019: Staršie dorastenky

Vedúci družstva Igor Bukovič hodnotí sezónu starších dorasteniek.

Aktuálne 12.6.2019

Hodnotenie sezóny 2018/2019: Mladšie dorastenky

Trénerka Iveta Mičiníková hodnotí sezónu mladších dorasteniek.

Aktuálne 7.6.2019

Hodnotenie sezóny 2018/2019: Mladšie žiačky

Trénerka Alena Hrubinová hodnotí sezónu mladších žiačok.

Mládež 16.5.2019

Mladšie dorastenky bronzove !!!

Družstvo mladších dorasteniek si dnes po zápase posledného kola 1. ligy prebralo pohár a medaile za 3....

Ibo  MSM  SWAN  RONA  TOP SERVIS IT  Interway  Atak  Misakspol  BONA fem. n.o.  Chorvan Autodoprava  Lekaren Puchov  ZTS-OTS  Šintavan  Mesto Trenčín  Four Foodservice