A-tím 15.9.2019

Muži prehrali prvý zápas novej sezóny v predĺžení

Florbalisti AS Trenčín si od Snipers Bratislava nechali nastrieľať rýchlych 5 gólov a napriek tomu že v závere zápasu zrovnali a siahali po všetkých troch bodoch, odnášajú si zo stretnutia len jeden.
6:7PP (1:3, 3:2, 2:1,0:1pp - 6:7)
Športové centrum M-Šport
1. kolo, 16:00
FBK AS Trenčín vs Snipers Bratislava

FBK AS Trenčín: Paulen(Hazucha) – Machara, Dávidek, Graclík, Kráľ,Preťo, Voštiar – Heleš, Mandinec,Klapita – Mrázik, Matejka, Mikolaj – Kukaň, Múčka, Kusenda – Vranikovič

Góly AS: 2. Mrázik (Matejka), 32. Klapita, 33. Múčka (Mandinec), 39. Matejka(Heleš), 48. Matejka (Heleš), 52. Heleš (Voštiar)

Vylúčení 1:0 Využité 0:0 Oslabenia 0:0

Rozhodovali: Kováčik, Kružel

Diváci: 143

Výborný vstup domácich do zápasu ktorí už v druhom striedaní skórovali zásluhou novej posily Milana Mrázika – 1:0. V prvej tretine ale dokázali Snipers dať tri zlepené góly, pričom hlavne ten tretí sedemnásť sekúnd pred sirénou patril k zbytočným. V polovičke zápasu svietilo na tabuli už hrozivých 1:5 po ďalších dvoch góloch v bránke Paulena, ktorý pri neúčasti Mészarosa dostal priestor ukázať sa. Hrajúci tréner Matejka počas time outu po góle na 1:5 pomenil zostavu, stiahol hru na dve formácie a do bránky pustil mladučkého Hazuchu, ktorý prestúpil do AS pred sezónou zo žilinského Grasshoppersu.

K obratu v stretnutí zavelil Klapita peknou individuálnou akciou -2:5. Hneď v ďalšom striedaní vymietol pavučinky v bránke Sniperov aj Múčka a keď Matejka využil perfektnú prihrávku Heleša na stred, bolo už 4:5. Na 5:5 vyrovnával z identickej akcie opäť Matejka keď ostal na strede nepokrytý a začínalo sa od nuly.

Nanešťastie prakticky ihneď dokázali Snipers opäť odskočiť na 5:6, keď využili nedorozumenie v obrane AS. O vyrovnanie na 6:6 sa postaral výborne hrajúci Heleš, ktorého našiel zo štandardnej situácie Voštiar.

Keďže zo záverečného enormného tlaku napriek obrovským šanciam Trenčania už neskórovali, išlo sa do predĺženia. V ňom boli šťastnejší hostia, ktorí si počkali na Macharovu slabučkú prihrávku na obsadeného Matejku a prízemnou strelou prekonali zaskočeného Hazuchu v bránke AS. Majstri tak do ligy nevkročili ideálne a získali len bod za prehru v predĺžení.

Fotogaléria

Autor: Peter Klapita
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn