A-tím 13.10.2018

Florbalisti AS Trenčín s vysokým víťazstvom proti Prešovu!

Po dobrej hre vyhrali muži 8:1 a potvrdili stúpajúcu formu. Svojim výkonom potiahla najmä novozložená druhá formácia s dirigentom Petrom Helešom, ktorá sa postarala o 6 gólov domácich.
8:1 (3:0;2:0;3:1 - 8:1)
M-ŠPORT ŠPORTOVÉ CENTRUM
6. KOLO, 16:00
FBK AS Trenčín vs FBC Mikuláš Prešov

Góly AS Trenčín: Baroš(Dávidek), Heleš (Machara), Heleš, Žiaček(Heleš) O, Matejka T, Matejka(Kusenda), Machara(Dávidek), Žiaček (Baroš).

Diváci: 61

Hrajúci kapitán a tréner Juraj Matejka mal pritom ale pred zápasom starosti s maródkou a zraneniami a bol nútený stiahnuť hru na tri útočné a dve obranné formácie, pričom do prvej obrany naskočil Ellinger po zranení Kováča, a do útoku pri neprítomnosti Mikolaja a Slováka naskočil nádejný Kučerka z B tímu. Priebeh zápasu bol ale od začiatku v réžii druhej formácie, ktorá predvádzala pohľadný florbal plný krížnych prihrávok, častej streľby a tvorivej hry v útočnom pásme. Keďže všetky tri formácie Trenčanov skvele bránili, bolo len otázkou skóre, ako zápas skončí. V prvej tretine dokázali skórovať hráči AS tri krát a bol to práve Peter Heleš, ktorý mal prsty vo všetkých akciách domácich, ktoré skvele rozbiehal a aj zakončoval. Po góloch Baroša a dvoch Heleša tak odchádzali hráči AS do šatní s komfortným vedením 3:0.

Fotka AS Trenčín florbal.

V druhej tretine vybehli Prešovčania s vysokým pressingom a nebyť skvelého Mészárosa v bránke AS mohlo byť skóre úplne iné. Štyri brejkové situácie hostí ale vyriešil Gabo v bránke domácich skvele a vždy dokázal založiť nebezpečný protibrejk. V druhej tretine sa presadil v oslabení Žiaček, ktorý utiekol po vystunutí od Heleša a krásnym freestyle zakončením Juraj Matejka, ktorý zvyšoval už na 5:0. V Tretej tretine mali Trenčania stále chuť na góly a chceli Prešovčanom odskočiť na vyšší rozdiel. Z hry sa presadilo opäť Matejka a po ňom aj Machara a Žiaček z krásnych akcií do prázdnej bránky. Čisté konto prekazili Mészárosovi Prešovčania až v 53. minúte keď sa za hostí presadil z ojedinelej akcie Matis. Florbalisti AS Trenčín tak zaknihovali vysokú výhru 8:1 a pred reprezentačnou prestávkou sa posunuli na ôsmu priečku extraligovej tabuľky.

Autor: Klub
- 5. KOLO, 6.7.2018
ŠK Lido Prírodovedec - FBK AS Trenčín

Aktuálne 7.11.2018

AS Trenčín zaznamenal tretiu prehru v rade a je mimo play-off pozícií

Po prehrách s prvým a tretím tímom z minulej sezóny čakal Trenčanov...

Aktuálne 2.11.2018

Po dvojzápase s prvým a druhým celkom extraligovej tabuľky sú florbalisti AS Trenčín bez bodu.

Počas minulého víkendu sa Trenčania stretli...

Aktuálne 18.10.2018

Matúš Machara na hosťovanie do Tsunami Záhorská Bystrica.

Slovenský florbalový reprezentant Matúš Machara odchádza na hosťovanie do tímu...

Aktuálne 9.10.2018

Kvalifikácia na majstrovstvá sveta žien sa na konci januára 2019 odohrá v Trenčíne!

Po úspešnom usporiadaní Eurofloorballcupu v lete 2017 sa...