A-tím 13.10.2018

Florbalisti AS Trenčín s vysokým víťazstvom proti Prešovu!

Po dobrej hre vyhrali muži 8:1 a potvrdili stúpajúcu formu. Svojim výkonom potiahla najmä novozložená druhá formácia s dirigentom Petrom Helešom, ktorá sa postarala o 6 gólov domácich.
8:1 (3:0;2:0;3:1 - 8:1)
M-ŠPORT ŠPORTOVÉ CENTRUM
6. KOLO, 16:00
FBK AS Trenčín vs FBC Mikuláš Prešov

Góly AS Trenčín: Baroš(Dávidek), Heleš (Machara), Heleš, Žiaček(Heleš) O, Matejka T, Matejka(Kusenda), Machara(Dávidek), Žiaček (Baroš).

Diváci: 61

Hrajúci kapitán a tréner Juraj Matejka mal pritom ale pred zápasom starosti s maródkou a zraneniami a bol nútený stiahnuť hru na tri útočné a dve obranné formácie, pričom do prvej obrany naskočil Ellinger po zranení Kováča, a do útoku pri neprítomnosti Mikolaja a Slováka naskočil nádejný Kučerka z B tímu. Priebeh zápasu bol ale od začiatku v réžii druhej formácie, ktorá predvádzala pohľadný florbal plný krížnych prihrávok, častej streľby a tvorivej hry v útočnom pásme. Keďže všetky tri formácie Trenčanov skvele bránili, bolo len otázkou skóre, ako zápas skončí. V prvej tretine dokázali skórovať hráči AS tri krát a bol to práve Peter Heleš, ktorý mal prsty vo všetkých akciách domácich, ktoré skvele rozbiehal a aj zakončoval. Po góloch Baroša a dvoch Heleša tak odchádzali hráči AS do šatní s komfortným vedením 3:0.

Fotka AS Trenčín florbal.

V druhej tretine vybehli Prešovčania s vysokým pressingom a nebyť skvelého Mészárosa v bránke AS mohlo byť skóre úplne iné. Štyri brejkové situácie hostí ale vyriešil Gabo v bránke domácich skvele a vždy dokázal založiť nebezpečný protibrejk. V druhej tretine sa presadil v oslabení Žiaček, ktorý utiekol po vystunutí od Heleša a krásnym freestyle zakončením Juraj Matejka, ktorý zvyšoval už na 5:0. V Tretej tretine mali Trenčania stále chuť na góly a chceli Prešovčanom odskočiť na vyšší rozdiel. Z hry sa presadilo opäť Matejka a po ňom aj Machara a Žiaček z krásnych akcií do prázdnej bránky. Čisté konto prekazili Mészárosovi Prešovčania až v 53. minúte keď sa za hostí presadil z ojedinelej akcie Matis. Florbalisti AS Trenčín tak zaknihovali vysokú výhru 8:1 a pred reprezentačnou prestávkou sa posunuli na ôsmu priečku extraligovej tabuľky.

Autor: Klub
- 5. KOLO, 6.7.2018
ŠK Lido Prírodovedec - FBK AS Trenčín

Aktuálne 17.1.2019

Tomáš Kafka : „Pro Slovensko mám slabost, na angažmá se dost těším!“

Tomáš Kafka kývol na ponuku Juraja Matejku a prestupuje do...

Dorastenci v polovičke sezóny regionálnej ligy západ na šiestej pozícii.

Sezóna dorastencov sa neodvíja podľa predstáv a cieľov. Už v...

Aktuálne 13.1.2019

Mladší žiaci v roku 2018 s plným bodovým ziskom!

Družstvo mladších žiakov v doterajších šiestich zápasoch nespoznalo premožiteľa a zároveň...