A-tím 16.12.2017

Florbalisti AS Trenčín po domácej prehre 2:3 s Lidom Bratislava prezimujú na štvrtej priečke

Posledný tohtoročný zápas florbalistom AS Trenčín vôbec nevyšiel. Slabá produktivita v útoku pripravila Trenčanov o všetky tri body, ktorá tak darovala Prírodovedcom pekný Vianočný darček.
2:3 (1:1, 0:1, 1:1 - 2:3)
M-ŠPORT ŠPORTOVÉ CENTRUM
15. KOLO, 18:00
FBK AS Trenčín vs ŠK Lido Prírodovedec


FBK AS Trenčín: Melicher ( Vaniak) – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Hrušovský, Ševčík, Preťo – Mišák, Matejka, Mikolaj – Hančík, Heleš, Mandinec – Meliš, Baroš, Stopka – Ellinger, Múčka.

ŠK Lido Prírodovedec: Veninger (Dobrovodský) – Ringer, Letaši, Gažík, Paulikovič, Vico, Bencel, Martišovič, Lelák, Pagáč, Gunter, Vnuk, Maňkoš, Žilka, Slezák.

7. Baroš (Meliš), 41. Matejka (Machara) – 14. Letaši (Slezák), 36. Slezák (Ringer) P, 47. Vico

Vylúčení 3:2, využité 0:1, oslabenia 0:0

Diváci: 121


Komentár

Na začiatku zápasu pritom nič nenasvedčovalo dráme. Domáci sa ujali vedenia v siedmej minúte zásluhou Baroša, ktorý po štandardnej situácii poslal loptičku krásne do šibenice Veningerovej brány. Dlhodobo sa Trenčanom proti hráčom Lida darí, a v minulosti ich vzájomné merania vždy priniesli vysokú výhru hráčov AS. S pocitom že sa nemôže nič stať pristupovali domáci k osobným súbojom, ktoré často prehrávali a ich návrat do obrany po strate lopty pripomínal spomalený film. Výkon na hranici možností predviedli naopak hráči ŠK Lido. Prihrávka do prázdnej bránky Slezáka pomedzi nohy Macharu znamenala vyrovnanie z hokejky Letašiho už v štrnástej minúte zápasu. Po tomto góle boli hráči Lida všade rýchlejší a na ihrisku začali dominovať. V druhej tretine domáci totálne vypustili streľbu a ťažkými prihrávkami sa zašívali po rohoch a mantineloch ihriska. Chýbala im priamočiarosť a sviežosť v zakončení, ktoré stále neprichádzali a tak trestal Slezák šťastným presilovkovým gólom pri vylúčení Ellingera za sekanie v jeho prvom striedaní – 1:2. Po druhej tretine tréner Matejka premiešal zostavu a zúžil hru na dve formácie čo malo za dôsledok obrovský tlak domácich. Matejka hneď v prvom striedaní tretej tretiny zrovnával na 2:2 a zdalo sa, že domáci pôjdu za víťazstvom. Hráči Lida sa ale nevzdávali a stále neupúšťali od napádania a aktívnej hry. Ich aktivita bola odmenená gólom Vica na 2:3 a v tomto momente mali Trenčania doťahovať náskok súpera. Ich snaha bola zreteľná, smola v zakončení bola ale obrovská a tak si postupne všetci renomovaní strelci AS vylámali zuby na skvelom Veningerovi. Zverencom trénera Matejku už nepomohla ani záverečná power play a po nevýraznom a slabom výkone stratili doma všetky tri body. Trenčania tak prezimujú na štvrtom mieste tabuľky a počas náročného januára budú mať čo robiť aby svoju pozíciu udržali. 

Fotogaléria

         
 
Autor: Klub
Rozpis zápasov
- 5. KOLO, 6.7.2018
ŠK Lido Prírodovedec - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 18.10.2018

Matúš Machara na hosťovanie do Tsunami Záhorská Bystrica.

Jediný reprezentant florbalistov AS Trenčín Matúš Machara sa dohodol s klubom na...

A-tím 14.10.2018

Florbalisti AS Trenčín s vysokým víťazstvom proti Prešovu!

Po dobrej hre vyhrali muži 8:1 a potvrdili stúpajúcu formu. Svojim výkonom...

Aktuálne 9.10.2018

Kvalifikácia na majstrovstvá sveta žien sa na konci januára 2019 odohrá v Trenčíne!

Po úspešnom usporiadaní Eurofloorballcupu v lete 2017 sa...

A-tím 8.10.2018

Florbalisti AS Trenčín podľahli v dramatickom stretnutí ŠK LIDO Prírodovedec 4:3

Vo vyrovnanom úvode zápasu sa podarilo najskôr strelou z...

Kora
 Salming  Da Vinci M-Šport