Aktuálne 11.3.2019

V poslednom zápase základnej časti zdolali florbalisti AS Trenčín Spišskú Novú Ves 7:11 a vybojovali

Spočiatku jednoznačný zápas sa v tretej tretine zmenil na prestrelku, z ktorej vyšli Trenčania víťazne. Po zisku troch bodov postúpili Trenčania do vyraďovacej časti sezóny z ôsmeho miesta. V bojoch o titul majstra Slovenska ich bude čakať ako prvé Florko Košice.

FbCYoungArrows Spišská Nová Ves – Florbalový klub AS Trenčín 7:11(0:4,1:5,6:2)

Góly AS : 4. Klapita (Kováč), 7. Baroš(Heleš), 15. Voštiar (Kusenda), 19. Matejka (Baroš), 22.Machara(Heleš), 24. Múčka(Machara), 25. Baroš(Dávidek), 26. Matejka (Machara) 28. Dávidek(Matejka), 49. Žiaček(Klapita) 55. Baroš(Matejka)

Vylúčení 6:3( Schneider 5 min za vrážanie)Využité 0:4Oslabenia 0:0Divákov: 78

Florbalisti AS Trenčín cestovali na Spiš v oklieštenej zostave a s jediným brankárom Mészárosom s vedomím, že potrebujú vyhrať. Tomu zverenci trénera Juraja Matejku podriadili zostavu a taktiku, čo sa ukázalo ako dobrý ťah. V prvej časti stretnutia Trenčania súpera do ničoho nepustili. Postupne dobrou hrou navyšovali skóre a užívali si jednoduchý a jednoznačný zápas. Domáci si sami častými vylúčeniami sťažovali situáciu a v polovičke zápasu svietilo na tabuli skóre 0:9, pričom 3 góly inkasovali Spišiaci v oslabení. Na konci druhej tretiny znižoval na 1:9 z pohľadu domácich Koščo.

Do tretej tretiny nastupovali Trenčania s vedomím istého postupu do playoff, keďže sa dopočuli od hlásateľa výsledok zápasu deviateho Grasshoppersu, ktorý prehral a do vyraďovacích bojov definitívne postúpiť nemohol. Vlažný výkon, jednoduché straty lopty a totálne poľavenie koncentrácie mali za následok štyri góly v sieti inak vynikajúco chytajúceho Mészárosa za 150 sekúnd hry a domáci zrazu ožili. Ochladenie prišlo po dalšompresilovkomgóle Žiačeka ktorý zvyšoval na 5:10 na čo domáci opať odpovedali gólom Rádyho na 6:10. Päť minút pred koncom stretnutia uzavrel Baroš svoj hetrik a zvyšoval na 6:11 no do konca stretnutia ešte uzavrel svoj hetrik aj domáci Koščo a znížil na konečných 7:11. V zápase potešil gól Martina Voštiara, pre ktorého sa jednalo o prvý extraligový gól v drese AS Trenčín.

Trenčania tak z ôsmeho miesta postúpili do playoff a počkali si po zápase na výber súperov, ktorý prebiehal telefonicky. Ako prví si súpera do vyraďovacích bojov vyberali víťazi základnej časti florbalisti Nižnej, ktorí ukázali na družstvo Lida. Ako druhívyberali hráči Tsunami Záhorská Bystrica, ktorí sa rozhodli pre lokálne derby so Snipers Bratislava. Tretí tím extraligy mužov ATU Košice si tak mohol vybrať z dvojice Trenčianskych klubov AS a FBC, pričom ukázal na 1. FBC. Na štvrté Florko Košice tak ostali Trenčiansky AS. Prvé dva zápasy ¼ finále playoff sú na programe už tento víkend 16. a 17.3.2019 a odohrajú sa u lepšie postavených tímov. Séria sa vrátia k tímom z druhej polovice tabuľky počas víkendu 23. a 24.3.2019.

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn