Rozhovory 16.11.2017

Rozhovor s momentálnym lídrom kanadského bodovania Petrom Helešom!

Peter Heleš je v tohtoročnej sezóne veľkou oporou florbalistov trenčianskeho AS a preto vám prinášame pred blížiacim sa derby s mestským rivalom FBC krátky rozhovor.

Vizitka: 

  • Peter Heleš
  • čoskoro 25 ročný útočník
  • bývalý reprezentant a účastník MS
  • aktuálna sezóna : 9 zápasov 17 gólov a 18 asistencií ( 35 bodov )

Najproduktívnejší hráč extraligy s 35 bodmi v 9 zápasoch, skvelá vizitka! Aký je tvoj recept na takúto produktivitu?

Tak nemám žiaden špeciálny recept. Momentálne sa mi darí za čo som veľmi rád, aj keď to nie je len moja zásluha, ale aj zásluha mojich spoluhráčov, s ktorými si rozumieme a naša spolupráca funguje.

Tvoj útok s Lukášom Mandincom a Dominikom Hančíkom a hlavne spolupráca s Matúšom Macharom z obrany sa ukazuje pre AS Trenčín ako kľúčová v ceste za úspechom. V čom je tá chémia medzi vami tak výnimočná, že dokážete rozhodovať zápasy?

Myslím si, že nám všetkým sedí štýl hry, ktorý sa momentálne snažíme hrať. Nie je vôbec jednoduché aby päťka fungovala tak ako má. Rozhoduje o tom veľmi veľa vecí a myslím si, že v našom prípade si každý našiel tú správnu funkciu a snaží sa ju plniť tak ako najlepšie vie. Taktiež si myslím, že sme spolu veľmi dobrý kamaráti, viem sa spolu zasmiať ale keď sa nám niečo nepáči vieme si to povedať na rovinu. Určite by som poukázal aj na „čiernu robotu“ mojich spoluhráčov o ktorej sa nevedú žiadne štatistiky ale je veľmi dôležitá.

V piatok 17.11. o 18:30 odohráte ostro sledované derby proti tabuľkovému susedovi 1. FBC Florbal Trenčín. S akou taktikou a akými očakávaniami budete vstupovať do zápasu?

Na tento duel sa ja osobne veľmi teším. Naše spoločné derby zápasy bývajú vždy veľmi emotívne vypäté a vyrovnané, nezáleží na tom na ktorom mieste v tabuľke sa jedno z mužstiev nachádza. Vždy sa každý snaží siahnuť si na dno svojich síl a snaží sa aby práve jeho mužstvo bolo na konci spokojnejšie. Prvý spoločný zápas v tejto sezóne som bohužiaľ kvôli pracovným povinnostiam nemohol odohrať a veľmi ma to mrzelo, že som nemohol pomôcť chalanom. Očakávania sú veľké, určite ideme do zápasu s tým aby sme vyhrali a tým si aj pripísali pre nás dôležité 3 body do tabuľky a spomínaného súpera v tabuľke preskočili. Dúfam a verím, že derby zápas bude divácky atraktívny a že si na mestskú športovú halu v Trenčíne nájde cestu čo najviac divákov.

Autor: Klub
Rozpis zápasov
- 5. KOLO, 6.7.2018
ŠK Lido Prírodovedec - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 14.10.2018

Florbalisti AS Trenčín s vysokým víťazstvom proti Prešovu!

Po dobrej hre vyhrali muži 8:1 a potvrdili stúpajúcu formu. Svojim výkonom...

Aktuálne 9.10.2018

Kvalifikácia na majstrovstvá sveta žien sa na konci januára 2019 odohrá v Trenčíne!

Po úspešnom usporiadaní Eurofloorballcupu v lete 2017 sa...

A-tím 8.10.2018

Florbalisti AS Trenčín podľahli v dramatickom stretnutí ŠK LIDO Prírodovedec 4:3

Vo vyrovnanom úvode zápasu sa podarilo najskôr strelou z...

Rozhovory 14.6.2018

Matej Stopka prestupuje do Tatanu Střešovice!

Jeden z najlepších juniorov AS Trenčín minulej sezóny a reprezentant Matej Stopka prestupuje...

Kora
 Salming  Da Vinci M-Šport