Aktuálne 24.11.2017

Majstrovstvá sveta žien vo florbale 1.-9.12.2017 v Bratislave!

Po prvý krát v histórii Slovenského florbalu sa budú konať MS žien v Bratislave! Zimný štadión Ondreja Nelepu a Hant aréna sa na týždeň stanú centrom svetového florbalu.

Slovensko sa dostáva na florbalovú mapu Európy. Po úspešnej organizácii kvalifikácie na majstrovstvá sveta mužov a žien a organizácii ženského 6-nations cupu sme sa dočkali organizácie aj najvyššieho podujatia v hierarchii medzinárodnej florbalovej federácie a to majstrovstiev sveta! Na nich sa Slovensko predstaví v základnej C skupine, kde sa postupne stretne so Singapurom (piatok 1.12. o 18:00), Estónskom (sobota 2.12. o 17:30) a Austráliou (nedeľa o 13:30), teda tímami z tretieho až štvrtého výkonnostného koša. „ Týmto zápasom sme ešte nevenovali pozornosť a pripravíme sa na ne až počas MS. Venujeme sa prioritne 4. zápasu a tým ďalším“ povedala hráčka českých Vítkovic Katarína Klapitová.

Slovenky vedomé si svojej sily s ambíciami na postup z prvého miesta sa tak počas dvojročného prípravného cyklu zameriavali hlavne na hru proti tímom z top 6 svetového rankingu. „ Musím priznať, že 2-ročná príprava bola psychicky aj fyzicky náročná, kedy sme sa postupne učili nový systém a ešte aj teraz na záverečnom sústredení pilujeme posledné detaily. Nálada je výborná, nikto neprejavuje nervozitu, viac cítiť všeobecné nadšenie.“ V prípade postupu tak na Slovensky bude čakať v utorok 5.12. o 16:00 najdôležitejší zápas šampionátu pravdepodobne proti jednému z dvojice Nemecko-Poľsko.

Televízia RTVS sa pre tieto majstrovstvá rozhodla odvysielať všetky zápasy slovenského tímu v priamych prenosoch. Pre Katarínu Klapitovú to znamená viac času na robenie make-upu. „Teraz vážne, asi to ani nevnímam, koniec koncov je úplne jedno či sú tam kamery alebo nie. Alebo inak, mňa osobne kamery ani nemotivujú ani neuberajú na výkone“. Na menej skúsené dievčatá v tíme ale môže pozornosť médií a tlak domácich fanúšikov pôsobiť inak. „Určite áno. Hrať pred tisíckou fanúšikov je vždy motivácia ale niektoré hráčky to môže v rozhodujúcich momentoch dostať pod tlak a takpovediac im zviazať ruky. Ja len dúfam, že sme už natoľko vyspelý tím, že sa toto nestane a diváci budú naším šiestym hráčom“ povedala univerzálka v tíme Michala Jedličku, ktorá nastupuje v útoku aj v obrane podľa potrieb skúseného trénera z Českej Republiky. 

Je však známe že Slovenský divák vie byť aj kritický. V prípade postupu do štvrťfinále by teda Slovensko čakal súboj s velikánom svetového florbalu Fínskom. „ Myslím si, že po posledných MS sú naši fanúšikovia oboznámení so svetovým rebríčkom a nebudú nás po výhre 15:1 proti USA pasovať za majsterky sveta, ako tomu bolo v Tampere. Bol by to zápas, kde my by sme do toho dali absolútne maximum a môžeme pozitívne prekvapiť.“ Povedala Klapitová, sestra Petra Klapitu, hráča Florbalového klubu AS Trenčín. Môj brat je môj absolútne najväčší fanúšik a kritik (teda fanúšik až po babine) a je mi oporou odkedy hrám florbal. Chodí ma podporiť kedy môže, či už je to vo Vítkoviciach alebo v reprezentácii, za čo mu moc ďakujem a veľmi si to vážim.“

Vstupenky na všetky zápasy majstrovstiev sveta je možné zakúpiť v jedno alebo viacdňových balíkoch alebo na jednotlivé zápasy samostatne na stránke predpredaj.zoznam.sk.

Florbalový klub AS Trenčín spolu s Asociáciou športov prajú dievčatám na majstrovstvách sveta to správne športové šťastie a dosiahnutie ich vytúžených cieľov.

Autor: Klub
Rozpis zápasov
- 5. KOLO, 6.7.2018
ŠK Lido Prírodovedec - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 14.10.2018

Florbalisti AS Trenčín s vysokým víťazstvom proti Prešovu!

Po dobrej hre vyhrali muži 8:1 a potvrdili stúpajúcu formu. Svojim výkonom...

Aktuálne 9.10.2018

Kvalifikácia na majstrovstvá sveta žien sa na konci januára 2019 odohrá v Trenčíne!

Po úspešnom usporiadaní Eurofloorballcupu v lete 2017 sa...

A-tím 8.10.2018

Florbalisti AS Trenčín podľahli v dramatickom stretnutí ŠK LIDO Prírodovedec 4:3

Vo vyrovnanom úvode zápasu sa podarilo najskôr strelou z...

Rozhovory 14.6.2018

Matej Stopka prestupuje do Tatanu Střešovice!

Jeden z najlepších juniorov AS Trenčín minulej sezóny a reprezentant Matej Stopka prestupuje...

Kora
 Salming  Da Vinci M-Šport