Aktuálne 7.2.2018

Florbalisti AS Trenčín v reprezentačných výberoch!

Počas uplynulého týždňa prebehla v Nitre kvalifikácia na majstrovstvá sveta, ktorú naša reprezentácia zvládla a v zostave s Matúšom Macharom postúpila na decembrové majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať v Prahe. Od piatku si v dejisku kvalifikácie rozložila tréningový kemp aj juniorská reprezentácia s našim Matejom Stopkom, ktorú čakala hlavne kondičná príprava.

Muži to dokázali a po štvrtý raz v rade sa kvalifikovali na záverečný turnaj majstrovstiev sveta, ktoré sa odohrajú v decembri v Prahe. V Európskej kvalifikácii číslo dva dokázali najskôr poraziť Slovinsko 7:2 a o deň neskôr aj Francúzsko 10:3. Najdôležitejší zápas ale prišiel po dni voľna proti Nemecku, ktoré v rankingu medzinárodnej florbalovej federácie figuruje o dve priečky vyššie ako naši reprezentanti. Azda najlepší výkon Slovenskej reprezentácie v poslednej dobe, plný taktických manévrov, ozdobený bojovnosťou a typickým Slovenským srdiečkom znamenal víťazstvo 3:2 a postup na majstrovstvá sveta! Tréneri aj hráči tak mohli žiariť nadšením, pretože pred zaplnenou arénou Klokočina v Nitre obdržali potlesk v stoji od 2000 prítomných divákov. Skutočne skvelé florbalové predstavenie tak dostalo našich na vytúžené majstrovstvá a Nemcov odsunulo do bojov o teoretickú tretiu postupovú priečku( dva najlepšie Európske celky zo štyroch kvalifikácií postupovali na základe skóre). Na posledný zápas kvalifikácie tak naši nastupovali proti osemnásobným majstrom sveta zo Švédska s vedomím, že postup majú už vo vrecku. Napriek tomu v tomto súboji predviedli snáď ešte lepší výkon ako proti Nemcom a čo možno málokto čakal, strelili Švédom 4 góly ( Švédsko malo pred týmto zápasom skóre 83:2 v troch dueloch!!!) a inkasovali len 11. Je nutné ale podotknúť že Švédsko je absolútne najlepším celkom sveta s tou najlepšou domácou ligou a hráčmi na profesionálnej úrovni, zatiaľ čo v našom kádri nefiguruje ani jeden. Slovenský káder na domácej kvalifikácii tvorilo až 14 legionárov zo susednej kvalitnej českej superligy a jeden hráč švajčiarskej najvyššej súťaže NLA. Len 6 miest tak ostalo na hráčov zo Slovenskej ligy a tak je o to väčšou radosťou pre fanúšikov Trenčianskeho florbalu, že Matúš Machara patril medzi nich. Matúš dostal od začiatku kvalifikácie miesto v druhej formácii národného tímu a svojimi výkonmi zaujal množstvo fanúšikov ale aj odborníkov na florbal. Skvelá palicová technika, tvrdá strela a aktívny prístup v bránení protihráčov zdobili Matúša po celé trvanie turnaja a právom patril o oporám tímu. V +- štatistike vstrelených / obdržaných gólov bol Matúš na štvrtom mieste spomedzi celého národného tímu s bilanciou +3 a do štatistík kanadského bodovania si pripísal dva body za gól a asistenciu, čo je na nováčika v národnom drese skvelé! Verme, že tréner Koutný bude aj tieto fakty zohľadňovať pri tvorbe tímu na MS 2018 v Prahe a že Matúš opäť dostane priestor v národnom tíme.

Počas kvalifikácie mužov v Nitre ale trénovali aj juniori, kde sa stále viac a viac objavuje aj meno mladučkého Matejka Stopku. Stále ešte len 16 ročný útočník dostal počas aktuálnej sezóny príležitosť vo viacerých zápasoch mužského tímu florbalového klubu AS Trenčín a patrí k oporám juniorského extraligového kádra. Svojimi schopnosťami zaujal aj trénera juniorskej reprezentácie Mareka Onderka, ktorý mu dáva priestor pravidelne sa ukázať v priateľských zápasoch prípadne na kempoch. Juniorov nečakal počas troch dní žiaden zápas a tak sa zamerali na kondičnú prípravu kombinovanú s tréningami florbalu. To čo si Matejovi podarí dostať sa do záverečnej nominácie na majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať v máji 2019 v kanadskom Halifaxe, ukáže až budúcnosť. 

Fotogaléria

             
 
Autor: Klub
Rozpis zápasov
- 5. KOLO, 6.7.2018
ŠK Lido Prírodovedec - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.1.2019

Tomáš Kafka : „Pro Slovensko mám slabost, na angažmá se dost těším!“

Tomáš Kafka kývol na ponuku Juraja Matejku a prestupuje do...

Aktuálne 17.1.2019

Dorastenci v polovičke sezóny regionálnej ligy západ na šiestej pozícii.

Sezóna dorastencov sa neodvíja podľa predstáv a cieľov. Už v...

Aktuálne 13.1.2019

Mladší žiaci v roku 2018 s plným bodovým ziskom!

Družstvo mladších žiakov v doterajších šiestich zápasoch nespoznalo premožiteľa a zároveň...

Aktuálne 10.1.2019

Juniori na poslednom mieste a bez víťazstva najväčším ašpirantom na zostup.

V juniorskej extralige sa túto sezónu dejú veci! Po štyroch...

Kora
 Salming  Da Vinci M-Šport