Aktuálne 11.2.2019

Florbalisti AS Trenčín v bránke s Tomášom Kafkom porazili majstra!

Trenčania berú všetky tri body v nesmierne dôležitom zápase z ihriska dvojnásobného majstra Slovenska! Veľkou mierou sa na víťazstve podieľal dvojgólový strelec a kapitán Juraj Matejka a nová akvizícia v bránkovisku AS Tomáš Kafka, pre ktorého sa jednalo o prvý zápas v Slovenskej extralige.

Tsunami Záhorská Bystrica – Florbalový klub AS Trenčín 3:4 ( 0:1,1:2,2:1)

Góly AS: 19. Kusenda (Klapita), 23. Kukaň (Dávidek), 27. Matejka (Heleš), 60. Matejka (Heleš)

Vylúčení 2:0Využité 0:1Oslabenia 0:0Divákov 73

Druhý najlepší útok v lige vzbudzoval pred zápasom rešpekt Trenčianskych hráčov, ktorí sa na majstrov zo Záhorskej Bystrice skvele pripravili! Nová obranná hra priniesla svoje ovocie. Po prvej tretine dokonca domáci na Tomáša Kafku nevystrelili podľa oficiálnych štatistík ani raz! Brankárska legenda z Tatranu Střešovice tak nemala v bránke Trenčanov takmer žiadnu prácu. Tím šliapal ako hodinky a keď sa aj domáci hráči dostali do dobrej streleckej pozície, obetavé zákroky brániacich hráčov nedovolili, aby strely prešli na Kafku v bránke hostí. Na konci tretiny sa parádnou strelou presadil Kusenda ktorému prihrával Klapita a bolo 0:1.

Kafka abdikoval hneď na začiatku druhej tretiny, kedy sa Dávidek vybral na útočný výlet, no loptičku zabudol za sebou. Dvaja protihráči valiaci sa v brejku na osamoteného Macharu si lišiacky poradili a Jurica skóroval do poloodkrytej bránky – 1:1. Vedenie na stranu hostí vrátil už o dve minúty Kukaň, pre ktorého to bol ešte len druhý zásah v prebiehajúcej sezóne – 1:2. O päť minút po peknej kombinácii s Helešom zvyšoval kapitán Matejka na 1:3 a domáci hráči znervóznili. Sebavedomo pôsobiaci tím záhorskej Bystrice začal strácať loptičky a aj istotu na hokejkách. Tú im v Tretej tretine vrátil na čepel gólom Valachovič, ktorý v 48. min znižoval na 2:3. V tento moment sa Trenčania akoby zľakli a zatiahli sa do obrannej ulity. To ale bolo vodou na mlyn rozbehnutých domácich ktorý v 53. minúte vyrovnali gólom Kubaského na 3:3. Florbalisti AS Trenčín tak prišli o sľubné vedenie a navyše boli pod tlakom. Dve minúty pred koncom ale nešikovne fauloval na mantineli Heleša domáci Valachovič a ponúkol Trenčanom výhodu presilovej hry takmer do konca zápasu. Keď už sa zdalo že hráči Záhorskej Bystrice oslabenie prežijú, udrel po druhý krát v zápase kapitán Matejka a 19 sekúnd pred koncom zápasu zvyšoval na 3:4! Po okamžitom time-oute sa snažili hrať domáci krátku power play no bez gólového efektu. Florbalisti AS Trenčín si tak zo Stupavy odnášajú cenné tri body, ktoré v konečnom zúčtovaní môžu znamenať postup do play off. Trenčania sa totiž aktuálne s 27 bodmi nachádzajú na delenom siedmom mieste tabuľky, len bod od Snipers Bratislava na šiestej priečke a 4 body pred deviatou Žilinou, ktorá do play off pravdepodobne nepostúpi. Do konca základnej časti ale ostávajú ešte štyri zápasy, pričom ten najbližší odohrajú Trenčania už túto sobotu doma v M-Šport centre proti Lídrovi súťaže z Nižnej.

Autor: Redakce
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn