Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U18, II. liga) - 25. kolo:
AS Trenčín – Zlaté Moravce 4:3 (1:2)
Góly AS: Bezák 3, Vozár

AS: Hunka - Hrnčár, Vozár, Dzurilla, Svatík (Pupiš) - Vlnka, Szabó, Bartoš (Ďuriška), Grejták (Bretschneider) - Bezák, Trebatický (Kebísek)

Marián Zimen (tréner): „Začiatok zápasu sme vôbec nezvládli. Už v 10. minúte sme prehrávali 0:2 a veľmi ťažko sme sa dostávali do zápasu. Po znížení na 1:2 sa naša hra zlepšila, chlapci si začali viac veriť, ale najväčšie problémy nám robilo zakončenie. V druhom polčase sme nastúpili s odhodlaním otočiť výsledok a na ihrisku sme dominovali po každej stránke. Bolo už len otázkou času, kedy strelíme góly. Až na dve príležitosti si súper v druhom polčase nič nevytvoril (z jednej sme v závere inkasovali gól). My sme si naopak vytvorili veľký tlak. Pri väčšom šťastí v koncovke mohol byť výsledkový rozdiel dokonca vyšší. Myslím si, že víťazstvo je zaslúžené. Chlapcom ďakujem za kolektívny výkon.“

AS Trenčín – Zlaté Moravce 0:3 (0:2)

Mladší dorast (U16, II. liga) - 25. kolo:

AS: Valovič (Bednárik) - Malík, Šulek, Kováčik, Jurdík (Kochan) - Molnár, Valko, Čenteš, Skovajsa - Baňák (Zaťko), Koňušík (Michalík)

Milan Spurný (tréner): „Súper vyhral zaslúžene, hral na rýchle protiútoky a z nich dal tri góly. Čo sa týka nás, snahu hráčom nemôžem uprieť, ale chýbala kvalita v útočnej fáze a v defenzíve sme sa nevyhli chybám. Snažili sme sa kombinačným spôsobom prekonať zhustenú obranu súpera, ale hráči boli zbrklí, nepresní a nervózni. Gólové šance sme mali po štandardných situáciách, ale žiaľ bránu sme netrafili ani z 5 metrov. Dvadsať minút pred koncom sme išli do rizika s tromi útočníkmi, ale nevyšlo to. V tom čase som mal pocit, že vyhrať chcú dvaja hráči a ja... Musíme sa pokúsiť nájsť víťazné typy, lebo táto vlastnosť niektorým chýba.“

Myjava – AS Trenčín 3:2 (2:0)
Góly AS: Kováčik 2

Starší žiaci (U15, I. liga) - 27. kolo:

AS: Zemanovič - Antošík, Bezunk, Škarbala, D. Stránsky (Krasňan) - Ábel (F. Stránsky), Bero, Ďuráči (Juliny), Vlado - Kováčik, Kucharík (Hoťko)

Eduard Pagáč (tréner): „Odohrali sme slabý prvý polčas, keď sme sa veľmi slabo pohybovali a súper nás svojou agresívnou hrou prevýšil. Domáci vyhrávali po prvom polčase zaslúžene 2-0. Po zmene strán sme začali podľa predstáv. Súpera sme pritlačili pred vlastnú šestnástku, ale v 10 min, po odkopnutej lopte a zlej komunikácií, náš brankár nastrelil súperovho hráča a lopta išla priamo do brány 3-0. Aj po tomto góle sme súpera zatlačili na jeho polovicu, ale podarilo sa nám len zásluhou Kováčika v 60. a 65. min znížiť na rozdiel jedného gólu. Ten istý hráč mal ešte v poslednej minúte vyloženú šancu, ale nastrelil súperovho hráča. Prvý polčas bol pre mňa veľkým sklamaním, lebo sme sa nedokázali vyrovnať so súperovou agresívnou hrou.“

Myjava – AS Trenčín 1:8 (1:3)
Góly AS: Polák 3, Polhorský, Jánošík, Vasko, Hladký, Sedláček

Starší žiaci (U14, I. liga) - 27. kolo:

AS: Amcha - Vlček (Kohout), Blažej (Macko), Valaštín, Vasko - Pastyrík (Hladký), Jančo, Holíček, Polhorský (Jánošík) - Sedláček (Hrušovský), Polák

Ľubomír Paraska (tréner): „Do zápasu sme nastúpili dobre a pomerne skoro sme strelili tri góly. Od polovice polčasu prevzal iniciatívu súper a náš výkon bol slabý. Preto sme zaslúžene inkasovali. Výkon v druhom polčase ma príjemne prekvapil. Hráči sa prezentovali dobrým pohybom, ponukovou činnosťou a dobrými kombináciami. V závere stretnutia po striedaniach sa už len dohrávalo. Som rád , že najmä v druhom polčase sa hráči neprispôsobili súperovi, ktorý bol predsa len slabšej kvality.“

AS Trenčín – Spartak Trnava 2:2 (1:1)
Góly AS: Bariš, Prekop

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 16. kolo:

AS: J. Škultéty - Jakúbek (Marušinec), Bulejko, A. Mizerák (V. Škultéty) - L. Mizerák (Halgoš), Bariš, Šulek, Škára (Švehla) - Prekop (Kolesár)

Roman Rýdzi (tréner): „Zápas s Trnavou bol najlepší v jarnej časti súťaže. Obidve mužstvá hrali kombinačný futbal s dobrým nasadením a agresivitou. V prvom polčase sme mali územnú prevahu s viacerými šancami my, po prestávke súper. Konečná remíza je spravodlivá i napriek tomu, že vyrovnávajúci gól sme dostali dve minúty pred koncom zápasu.“

AS Trenčín – Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Gól AS: Čvanda

Mladší žiaci (U12, I. liga) - 16. kolo:

AS: Minaroviech - Gyurek, Gróf, Pekár - Getta, Čvanda, Marcinát - Štefánik, Gregorovič, striedali: Adamať, Blízik, Cenkner, Malovec, Rechtorík, Rezníček, Ševčík

Vladimír Cifranič (tréner): „Odohrali sme vyrovnaný zápas s dobrým súperom. Po bezgólovom polčase, keď nás podržal brankár, sme sa v druhom po penalte ujali vedenia. Súper však za šesť minút zaslúžene vyrovnal. V závere mali Trnavčania viac z hry, ale pozornou obrannou hrou sme jeho tlak otupili a dokonca sme mohli streliť aj víťazný gól. Bohužiaľ sme ale prekopli prázdnu bránu. Vynikajúci výkon podal brankár Minaroviech.“