Aktuality - archiv 8.8.2013

Cenná remíza, siahali sme aj na predĺženie

Astra Giurgiu - AS Trenčín 2:2 (0:0)

V odvetnom stretnutí tretieho predkola Euróspkej ligy sme remizovali s rumunským tímom Astra Giurgiu 2:2 (0:0). Po domácej prehre (1:3) sme sa rozlúčili s pohárovou Európu. V závere stretnutia Gino Van Kessel gólom na 2:1 vykresal iskierku nádeje na predĺženie, no súper veľmi skoro vyrovnal a definitívne rozhodol.

Po opatrnom úvode stretnutia sa ako prvý z dvojice brankárov prezentoval Volešák. Kleščík totiž zblokoval strelu súpera tak nešťastne, že náš kapitán ju musel spod brvna vytlačiť na roh. Zápas sa odohrával prevažne v strede poľa a ani jeden z tímov si dlho nevypracoval vyloženú šancu. V polovici prvého polčasu sme ukázali, že obrana Giurgiu nie je nepriechodná. Akcie sme ale nedotiahli do zdarného konca. S pribúdajúcimi minútami sme sa dostávali stále častejšie k súperovej šestnástke. Berovu sľubnú strelu spoza pokutového územia ale zblokovala obrana súpera. V závere prvého polčasu vystrelil z dvadsaťpäťmetrov Kleščík, ale Lunga našiel prirpaveného. V nadstavenom čase prišiel ešte priamy kop Rumunov, no pokus Júniora Moraisa letela našťastie vedľa pravej žrde.

V druhom polčase sme pohrozili ako prví. Do Čögleyoveho centra sa položil Adi, ale jeho hlavička mierila mimo žrde. Spoza šestnástky to skúšal Wiliam, no loptu poslal nad bránku. V 57. min sa dvakrát dostali do zakončenia hráči Astry. Hlavička Ivanovskeho skončila v rukaviciach Volešáka a krížna strela Williama Amorima netrafila priestor bránky. Zaujala aj strela Holúbka spoza pokutového územia. Letela však nad bránku. V 75. reklamoval Štefánik ruku súpera ležiaceho v šestnástke, ale rozhodca penaltu neodpískal. V 83. min si Adi naskočil parádne na rohový kop Holúbeka a skóroval. O pár minút neskôr nariahol zo šestnástich metrov Ivanovski a strelou k pravej žrdi vyrovnal. V 88. min sa však uvoľnil Van Kessel a svojim premiérovým gólom v drese AS vykresal iskierku postupovej nádeje. Už o minútu ju však zmaril vyrovnávajúcim gólom Tembo.

Góly: 87. Ivanovski, 89. Tembo - 83. Adi, 88. Van Kessel

Žlté karty: 44. Ivanovski - 43. Adi, 72. Kleščík

Domáci: Lung - Matel, Gaman, Ben Youssef, Júnior Morais - Seto (90. Barbolanu), Laban - Tembo, Budescu (63. Cristescu), William Amorim (75. Enache) - Ivanovski

Hostia: Volešák - Čögley, Ramón, Kleščík, Mazáň - Bero (70. Hajradinovič) - Mondek (61. Van Kessel), William, Štefánik (79. Malec), Holúbek - Adi

Rozhodovali: Buquet - Debart, Lompre (všetci Fr.)

Divákov: 2200

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...