A-tím 27.5.2017

Víťazstvo nad Prešovom prinieslo Európsku ligu

Zverenci trénera Martina Ševelu zdolali v záverečnom kole tohto ročníka Fortuna ligy na domácom ihrisku 1.FC Tatran Prešov 4:0 (2:0). O góly AS sa postarali Lukáš Skovajsa, Antonio Mance, Peter Kleščík a Giorgi Beridze. V konečnej tabuľke sme obsadili štvrtú priečku a po piaty raz v rade sa predstavíme v európskych pohárových súťažiach.
4:0 (2:0)
33. kolo, 17:30
AS Trenčín vs 1. FC Tatran Prešov

AS Trenčín: Šemrinec – M. Klooster, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – Abdul (73. Uche) – Janga (81. Kvocera), Šulek, Ubbink, Beridze – Mance (73. Halgoš)

1. FC Tatran Prešov: Ferenc – Petko, Bartek, Keresteš, Dzurík – D. Leško (67. Kubus), Micherda, Kačala (85. Boloca), Dupkala (46. Trebuňák) – Streňo, Katona

Góly: 16. Skovajsa, 45. Mance, 53. Kleščík, 72. Beridze

Žlté karty: 22. Katona, 66. Streňo, 90. Micherda

Rozhodovali: Pavlík – Weiss, Streňo

Diváci: 2485

S pribúdajúcim časom sa začala prejavovať väčšia kvalita na našej strane. V 9. min si na dlhú loptu nabehol za obranu Milton Klooster. Jeho prudkú prihrávku pred bránou odvrátil pred Mancem do bezpečia Bartek. O štyri minúty Ubbinkov center z priameho kopu našiel Kleščíkovu hlavu, no lopta preletela ponad bránu. Po štvrťhodine hry sme sa už radovali z úvodného gólu. Ubbinkov priamy kop sa v húštine tiel dostal ku Skovajsovi, ktorý loptu usmernil do siete – 1:0. Hostia v 18. min pohrozili Leškom. Jeho pokus z uhla zneškodnil Šemrinec. O necelých desať minút mohol pridať poisťujúci gól Mance. Ubbinkov center minul iba o centimetre. V 39. min sa na krídle uvoľnil Janga. Ponúkol ideálny center na hlavu Mancemu. Ten z vnútra pokutového územia trafil žrď Ferencovej brány. V nadstavenom čase úvodného dejstva ponúkol center z bránkovej čiary Skovajsa, na loptu si nabehol Mance a hlavou pridal druhý gól – 2:0.

Ihneď po prestávke mohol pridať upokojujúci tretí gól Janga. V ideálnej pozícii vo vnútri malého vápna loptu netrafil. V 53. min sme zužitkovali rohový kop. Šulekovu nevydarenú hlavičku poslal do siete zblízka kapitán Kleščík – 3:0. Naše akcie sa po treťom presnom zásahu menili na exhibičné. Po hodine hry sa rútili na Ferenca Janga a Mancemu. Gól však z toho nebol. V 70. min priťukol Šulek loptu nabiehajúcemu Mancemu. Z dobrej pozície trafil doprostred brány. Čo sa nepodarilo jemu, napravil o chvíľu Beridze, keď sa pohral s obranou Prešova a bez problémov uzavrel skóre zápasu na 4:0.

ASTV 11.12.2017

ASTV: Rozhodnite o tom, kto strelil gól mesiaca november, Biricz víťazom za október

ASTV vám prináša novembrovú edíciu ankety o najkrajší...

ASTV 10.12.2017

ASTV: Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy AS Trenčín - MŠK Žilina (5:2).

A-tím 11.12.2017

Chceli sme vyhrať pre Kleščíka a Cifraniča, povedal Šemrinec

Museli sa vysporiadať s absenciou kapitána Petra Kleščíka a trénera Vladimíra...

ASTV 9.12.2017

ASTV: Tlačová konferencia po zápase proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy AS Trenčín - MŠK Žilina (5:2).