A-tím 27.5.2018

O víťazstve proti Žiline rozhodol dvoma gólmi Azango

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča zvíťazili v nedeľňajšom finále baráže o účasť v Európskej lige UEFA 2018/2019 nad MŠK Žilina 2:1 po predĺžení. Hrdinom duelu sa stal Philip Azango, ktorý strelil oba góly AS. Prvé zápasy úvodného kvalifikačného kola EL sú na programe 12. júla. Odvetu odohráme 19. júla. AS Trenčín sa predstaví v pohárovej Európe po šiesty raz v rade.
1:2 pp (0:1, 1:1)
baráž, 17:20
MŠK Žilina - AS Trenčín

MŠK Žilina | Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko, Kubík (27. Králik) – Pečovský – Klec (58. Jánošík), Káčer – Holúbek (110. Balaj), Mráz, Mihalík

AS Trenčín | Šemrinec – Julien (68. Slávik), Šulek, Lawrence, Skovajsa – El Mahdiou – Beridze, Van Arnhem (73. Gong), Ubbinka, Azango (119. Sleegers) – Čatakovič

Góly: 65. Kaša – 36. a 99. Azango

Žlté karty: 50. Káčer – 30. Šemrinec, 52. Julien

Rozhodovali: Pavlík – Hrčka, Weiss

Diváci: 3059

AS vstúpilo do zápasu aktívne. Naša hra robila Žilinčanom problémy. Už v 2. min dal Azango gól, ale pre predchádzajúci faul na brankára Volešáka ho rozhodca Pavlík neuznal. Ďalšiu dobrú príležitosť mal Čatakovič, no jeho pohotovú strelu jeden z domácich obrancov zblokoval. O päť minút Ubbinkov center zľava pred bránu zakončil Beridze pri ľavej žrdi iba do padajúceho Volešáka. Domáci sa dostali k slovu až po polhodine hry. Chvátal však sám pred Šemrincom neuspel a odrazenú loptu poslal Mráz iba do brvna. V 36. min prišiel prvý gól zápasu. Azango si narazil loptu s Čatakovičom a pomedzi Volešákove nohy ju poslal do siete. O dve minúty mali domáci šancu vyrovnať, lenže center z ľavej strany neupratali do siete Mráz ani Chvátal.

Domáci začali druhý polčas živšie. V 55. min boli blízko k vyrovnaniu. Šemrinec vykopol loptu iba do miest, kde stál Klec. Ten ju z diaľky poslal ponad ďaleko vybehnutého nášho gólmana na bránu. Lopta opečiatkovala brvno a dobiehajúci Mráz ju potom poslal v stopercentnej šanci mimo žrde. Domáci pokračovali v snahe o vyrovnanie. V 64. min musel Mihalíkov pokus hlavou vytesniť nad brvno Šemrinec. Po rohu sa lopta dostala ku Kašovi a český stopér ju hlavičkou poslal do ľavého kúta brány AS - 1:1. Veľká šanca pre AS prišla v 79. min, keď sa rútili po chybe domácich štyria na osamoteného Králika. Ten však vystihol nepresnú prihrávku. V 83. min sme vykopli loptu tesne pred bránkovou čiarou po hlavičke Jánošíka. Hoci si oba tímy dávali v závere pozor na zadné dvierka, mohli sme v nadstavenom čase dvakrát rozhodnúť. Najskôr Azangovu strelu zrazili domáci na roh a po ňom poslal loptu z bránkovej čiary do bezpečia Holúbek.

Nasledovalo predĺženie. Gólový moment prišiel v 99. min na žilinskej strane ihriska. Azango sa na malom priestore vo veľkom vápne uvoľnil medzi niekoľkými domácimi a krížnou strelou prinavrátil AS vedenie – 2:1. Azango robil domácim problémy aj ďalej. Na konci prvého predĺženia ho mohol napodobniť Čatakovič, ale Volešák jeho strelu vyrazil. V druhej polovici predĺženia mohol vyrovnať striedajúci Balaj, ale Šemrinec jeho tutovku vyrazil na roh. Hrozili sme brejkmi.

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).