A-tím 6.8.2016

Po zahodenej penalte a nepremenených šanciach domáca prehra proti Podbrezovej

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali vo 4. kole Fortuna ligy doma proti ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:0). Po zahodených šanciach prišla nepremenená penalta Rangela Jangu a následne ďalšie série zahodených príležitostí hráčov AS.
0:1 (0:0)
4. kolo, 19:00
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová

AS Trenčín | Chovan – Šulek (46. Ket), Kleščík, Rafael, Holúbek – Baéz – Kalu, Jančo, Lawrence, Bala (69. Diks) – Janga (46. Prekop)

FK Železiarne Podbrezová | Kuciak – Magda (59. Šafranko), Krivák, Kostelný, Turňa – Peševski (82. Breznaník), Podio, Vajda, Viazanko – Kuzma (59. Kochan) - Bernadina

Gól: 56. Viazanko

Žlté karty: 25. Janga, 58. Baéz – 14. Peševski, 23. Vajda, 39. Kuzma, 60. Kochan, 71. Podio

Rozhodovali: Somoláni – Mókoš, Kováč

Diváci: 1839

V úvode sme boli aktívnejším mužstvom a už v 12. min sme mali ideálnu šancu ujať sa vedenia. Kalu oklamal protihráča, prihral pred odkrytú bránu Lawrenceovi. Tomu lopta nesadla na kopačku a napálil iba na bránkovej čiare stojaceho obrancu. O tri minúty sme podnikli ďalšiu peknú kombinačnú akciu. Lawrence prihrávkou našiel na hranici veľkého vápna nepokrytého Janča. Ten však trestuhodne namieril nad brvno Kuciakovej brány. V 20. min si obhodil Šuleka rýchly Peševski. Jeho strelu z hranice šestnástky Chovan vyrazil do bezpečia. Na opačnej strane mohol gólový účet zápasu otvoriť po individuálnej akcii Kalu. V 23. min obišiel Vajdu, ten ho fauloval a rozhodca Somoláni ukázal na biely bod. Pokutový kop Jangovi ale Kuciak vyrazil na brvno a dorážka pre atak na gólmana uznaná nebola. Aktivita bola aj naďalej na kopačkách AS. V predfinálnej a finálnej fáze akcii sme ale zlyhávali.

Podbrezová bola blízko ku gólu v 49. minúte, keď sa Rafael pošmykol a Viazanko sa rútil sám na Chovana. Mladý brankár mu včasným vybehnutím zmenšil strelecký uhol. V 55. min bol blízko k prvému gólu v seniorskom drese Prekop, keď sa vložil do Baézovho centra. Keď sme sa nedokázali presadiť, udrela Podbrezová. Peševskiho center našiel v šestnástke nepokrytého Viazanka a ten strelou z prvej prestrelil Chovana – 1:0. Naša aktivita stúpala, ale hosťujúci tím sa dokázal dobre brániť. Šesť minút pred koncom zápasu mohol gólovú bodku Podbrezovej pridať striedajúci Kochan. Obrana jeho pokus v poslednej chvíli zrazila na rohový kop. Záverečná snaha AS vytúžené vyrovnanie nepriniesla, keď sa lopta odrazila od brvna, a tak si „železiari“ odviezli tri body.