A-tím 13.7.2016

Do odvety proti Ľubľane s náskokom jedného gólu

Zverenci trénera Martina Ševelu zvíťazili v prvom zápase druhého predkola Ligy majstrov na ihrisku Olimpije Ľubľana 4:3 (4:2). Naše góly zaznamenali James Lawrence, Samuel Kalu, Rangelo Janga a Jakub Holúbek. Hoci sme viedli už rozdielom štyroch gólov, vezieme si domov cenné víťazstvo.
3:4 (2:4)
Liga majstrov , 20:30
NK Olimpija Ľubľana - AS Trenčín

NK Olimpija Ľubľana | Šeliga – Bajrič, Zarifovič, Kelhar – Klinar, Novak (75. R. Alves), Matič, Zajc, Kirm (80. Krefl) – Wobay (52. Eleke), Velikonja

AS Trenčín | Šemrinec - Šulek, Klečík, Skovajsa, Madu – Lawrence (39. Jančo) - Bero, Rabiu - Kalu, Janga (90. Udeh), Holúbek (78. Diks)

Góly: 34. Velikonja, 43. Zajc, 89. Eleke – 3. Lawrence, 6. Kalu, 20. Janga, 32. Holúbek

Žlté karty: 67. Kelhar – 42. Rabiu, 74. Šemrinec

Rozhodovali: Palabiyik – Satman, Demirhan (všetci Turecko)

Diváci: 5000

Už v 2. min si do pokutového územia nabehol Rabiu, ale trafil iba do rúk brankára. Už o pár sekúnd poslal Kalu spätnú prihrávku na Jangu, ten ešte priťukol Lawrencovi, ktorý strelou k pravej žrdi otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 6. min prišla prihrávka Lawrenca a Kalu upravil na rozdiel dvoch gólov – 2:0. Súper sa na chvíľu vrátil do hry, ale už v polovici prvého polčasu dostal ďalšiu ranu. Holúbek zabojoval, poslal loptu z čiary pred bránku a Janga ju bez problémov poslal do siete – 3:0. Aj v ďalších minútach sme kontrolovali hru. Súper sa síce párkrát dostal k našej šestnástke, ale žiadne nebezpečenstvo nehrozilo. Po polhodine hry sme udreli po štvrtý raz, keď gól zaznamenal Holúbek – 4:0. O dve minúty po slabom dôraze v našom pokutovom území znížil Velikonja – 1:4. Dve minúty pred koncom prvého polčasu sa postavil k priamemu kopu z osemnástich metrov Zajc a strelou k pravej žrdi znížil na rozdiel dvoch gólov- 2:4.

V úvode druhého polčasu pohrozila Ľubľana a následne aj AS zásluhou dvoch rohových kopov. Najbližšie ku gólu bol však Jančo, keď jeho strela letela tesne vedľa pravej žrde. Následne sme súpera držali na jeho polovici. V 65. min však vystrelil zo šestnástich metrov Zajc vedľa ľavej žrde Šemrincovej brány. V 72. min po rýchlom brejku a skvelej prihrávke Rabia mal šancu Janga, no domáci hráč loptu sklzom zrazil. Keď už sa zadalo, že sa nič neudeje, lopta skončila po teči obrany v našej sieti – 3:4. Gól si pripísal Eleke. Domáci sa naďalej tlačili pred našu bránu, ale gól z toho už nebol.