23.11.2016

Mladšie dorastenky priviezli dve víťazstvá z vonku

Počas uplynulého víkendu pokračovali mládežnícke hádzanárske súťaže, v ktorých sa predstavili aj družstvá pod hlavičkou HK AS Trenčín. Prehľad vystúpení našich dievčat v celoslovenských dorasteneckých súťažiach a krajských súťažiach žiačok vám budeme prinášať aj počas nasledujúcich týždňov.

Mladšie žiačky sa dvakrát predstavili na palubovke súperov. V zápase 9. kola vyhrali na ihrisku ŠŠK Drábová Košice (23:13) a v predohrávke 11. kola zdolali MŠK Vranov nad Topľou (28:14). Posledným dvojkolom ukončili jesennú časť krajskej súťaže oba tímy mladších žiačok.

I. liga mladších dorasteniek – 9. kolo
ŠŠK Drábova Košice – HK AS Trenčín 13:23 (5:10)
Góly AS: Slivoňová 1, Rotheneder 2, Grófová 8/2, Žitňanová 4/1, Polláková 1, Andrejková 1, Jašková 6/2

Aneta Slivoňová (vedúca družstva): „Dlhšie sme sa rozbiehali, ale napokon sa ukázala bojovnosť a kolektívnosť družstva.“

I. liga mladších dorasteniek – 11. kolo
MŠK Vranov nad Topľou – HK AS Trenčín 14:28 (9:12)
Góly AS: Slivoňová 7, Rotheneder 1, Grófová 4, Žitňanová 4, Jašková 6/3, Kováčiková 2, Benkovská 2, Ďuržová 2

Aneta Slivoňová (vedúca družstva): „Dievčatá nie sú zvyknuté hrať na netypickom tartanovom povrchu. Ten ich brzdil v akciách, ktoré bežne zvládajú bez problémov. Ukázali sme ale svoju bojovnosť a zaslúžene vyhrali.“

Krajská liga Trenčín a Žilina – mladšie žiačky
HK AS Trenčín „A“ – MHK Martin 13:14 (8:4)
AS: Gáliková, N. Lintnerová 6, Paulínyová 1, Kvasnicová 1, S. Lintnerová 2, Babulíková, Blašková, Opátová 2, Chrenková 1, Šimovičová, Králová

HK AS Trenčín „A“ – THA Martin 25:6 (13:0)
AS: Gáliková, N. Lintnerová 4, Paulínyová 1, Kvasnicová 2, S. Lintnerová 3, Babulíková 1, Blašková 2, Opátová 9, Chrenková, Šimovičová 2, Králová 1

HK AS Trenčín „B“ – THA Martin 5:9 (4:5)
AS: Mruškovičová , Toporová, Benková 2, Bárdošová 1, Makišová, Jozefovičová, Štefániková 2, Hajašová, Okrajková, Hulajová, Lacová

HK AS Trenčín „B“ – MHK Martin 10:20 (7:7)
AS: Mruškovičová , Toporová, Benková 1, Bárdošová, Makišová, Jozefovičová 2, Štefániková 2, Hajašová, Okrajková, Hulajová, Lacová 5

Katarína Paulínyová (trénerka): „A-tím išiel do zápasu proti MHK Martin s cieľom zvíťaziť, čo by nám zabezpečilo po jesennej časti druhé miesto. V prvom polčase dievčatá dodržiavali taktické pokyny, hra sa im darila. Polčas sme vyhrali 8:4. V druhom polčase sa hra vyrovnala, no v závere dievčatá nedokázali ubrániť najlepšiu strelkyňu Martina. V dramatickom závere sme bohužiaľ nešťastne prehrali 13:14. Následne sme nastúpili proti menej skúsenému družstvu THA Martin. Príležitosť dostali všetky dievčatá a v tréningovom tempe súpera rozstrieľali 25:6. Zápas B-tímu proti THA Martin bol dlho vyrovnaný. Doplatili sme ale na slabú streleckú efektivitu. Po stretnutí béčka proti MHK Martin musím pochváliť dievčatá za prvý polčas, keď sa im darilo držať so skúsenejším súperom krok. Druhý polčas bol už z našej strany slabší a súper zaslúžene zvíťazil 20:10. Po jesennej časti krajskej súťaže patrí áčku štvrté miesto a béčko prezimuje na ôsmej priečke. A-tím stráca na vedúce Partizánske len tri body. Verím, že v jarnej časti dievčatá zabojujú a poskočia na medailové pozície.“

Staršie žiačky druhé na turnaji v Kuřime

Z turnaja starších žiačok v Kuřime sa vraciame s 2.miestom a najlepšou hráčkou.

Aktuálne 14.1.2024

Mladšie žiačky zvíťazili na turnaji v Kuřime

Po Vianočnej prestávke dnes opäť vybehli na palubovku mladšie žiačky HK AS Trenčín.

Aktuálne 15.1.2024

Hádzanárky Iuventa Michalovce víťazkami Winter Cup-u 2024

V sobotu, 13. januára 2023 sa v Mestskej športovej hale v Trenčíne uskutočnil...

Aktuálne 3.8.2023

Podporte dobrú vec !

Dovoľte nám Vás informovať a zároveň pozvať na 10. ročník charitatívneho podujatia s názvom – Káčer na bicykli, ktoré...

Ibo  MSM  TOP SERVIS IT  Interway  Misakspol  Chorvan Autodoprava  Lekaren Puchov  Mesto Trenčín  Mattoni  miesto pre vasu reklamu