18.11.2016

Dva triumfy starších žiačok, dorastenky potrápili Michalovce

Počas uplynulého víkendu pokračovali mládežnícke hádzanárske súťaže, v ktorých sa predstavili aj družstvá pod hlavičkou HK AS Trenčín. Prehľad vystúpení našich dievčat v celoslovenských dorasteneckých súťažiach a krajských súťažiach žiačok vám budeme prinášať aj počas nasledujúcich týždňov.

Staršie dorastenky potrápili na domácej palubovke aktuálne tretiu Iuventu Michalovce. Až do záveru prvého polčasu držali vďaka kolektívnemu výkonu vyrovnaný stav, keď päť minút pred odchodom do šatní prehrávali iba o gól (11:12). Hostky však troma gólmi v závere prvého polčasu odskočili a v priebehu druhej polovici si vypracovali až deväťgólové vedenie. To sa hádzanárkam AS podarilo znížiť, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Napokon prehrali 26:30. Jedenástimi gólmi sa predviedla Jašková.

Mladšie dorastenky majúce na svojom konte iba jediný dvojbodový zápas suveréna súťaže poriadne potrápili. Vedúce Michalovce vyhrali na Sihoti iba rozdielom troch gólov 22:19.

Staršie žiačky si v Krajskej lige Trenčína a Žiliny pripísali na svoje konto triumfy proti Bytči (24:21) a Martinu (25:16).

I. liga starších dorasteniek – 8. kolo
HK AS Trenčín – Iuventa Michalovce 26:30 (11:15)
Góly AS: P. Jašková 11, Minárechová 4, Mesárošová 3, Ondová 3, Ušiaková 3, Matejíková 1, Marcineková 1

I. liga mladších dorasteniek – 8. kolo
HK AS Trenčín – Iuventa Michalovce 19:22 (7:11)
Góly AS: Pavlovská 6, Žitňanová 3/1, Slivoňová 3, Benkovská 3, Grófová 2, Slováčková 1, L. Jašková 1

Krajská liga Trenčín a Žilina - staršie žiačky
MHK Bytča - HK AS Trenčín 21:24 (9:12)
AS: L. Gáliková, K. Dovičínová – N. Lintnerová 1, P. Paulínyová, B. Kvasnicová, K. Blašková, Kl. Opátová 2, Z. Valachová, N. Vlhová 3, D. Grellová 6/1, M. Špániková 1, Z. Píšová, K. Ukušová 3, Kl. Paulínyová 8, trénerka: Iveta Mičiníková
Pok. hody: 3/2 – 1/1, vylúčené: 0 – 3

MHK Martin - HK AS Trenčín 16:25 (8:11)
AS: L. Gáloková, K. Dovíčínová - N. Lintnerová 5/3, P. Paulínyová 1, B. Kvasnicová, K. Blašková, Kl. Opátová 1/1, Z. Valachová, N. Vlhová 4, D. Grellová 3/1, M. Špániková, Z. Píšová 1, K. Ukušová 1, Kl. Paulínyová 9 trénerka: Iveta Mičiníková
Pok. hody: 3/3 – 10/5, vylúčené: 7 – 1

Iveta Mičiníková (trénerka): „Na zápas v Bytči sme nastupovali s rešpektom, keďže dve stretnutia sme proti nim prehrali. Dievčatám som hovorila, aby hrali uvoľnene ako na tréningu. Zobrali si to k srdcu a zaslúžene vyhrali. Patrí im veľká pochvala. Pred zápasom proti Martinu sme si povedali, že berieme jedine výhru. Všetky dievčatá si zahrali s chuťou. Spokojnosť bola na mojej, ale aj na ich strane. Je vidieť, že sa chcú učiť, počúvajú moje pokyny. Začíname vyhrávať a z hry máme radosť.“

Staršie žiačky druhé na turnaji v Kuřime

Z turnaja starších žiačok v Kuřime sa vraciame s 2.miestom a najlepšou hráčkou.

Aktuálne 14.1.2024

Mladšie žiačky zvíťazili na turnaji v Kuřime

Po Vianočnej prestávke dnes opäť vybehli na palubovku mladšie žiačky HK AS Trenčín.

Aktuálne 15.1.2024

Hádzanárky Iuventa Michalovce víťazkami Winter Cup-u 2024

V sobotu, 13. januára 2023 sa v Mestskej športovej hale v Trenčíne uskutočnil...

Ibo  MSM  TOP SERVIS IT  Interway  Misakspol  Chorvan Autodoprava  Lekaren Puchov  Mesto Trenčín  Mattoni  miesto pre vasu reklamu