24.10.2016

Hádzanárky nezachytili úvod a prehrali v Písku

V ďalšom kole WHIL sa hráčky AS Trenčín predstavili na palubovke Sokolu Písek. Po nezvládnutom prvom polčase prehrali o šesť gólov 22:28 (9:16). V tabuľke spadli na predposlednú dvanástu priečku.

Priebeh stretnutia ovládli domáce hráčky. AS vsietilo prvý gól až v jedenástej minúte. Postarala sa oň Zemanovičová. Vtedy už domáce vyhrávali 4:1. Oddychový čas trénerky Rajnohovej hráčkam ale nepomohol. Trenčínu hrozil debakel, keď v 16. min prehrávali 3:9. Ani výmena brankárok nepriniesla zmenu. Do polčasového klaksónu sa Písek pohodlne presadzoval cez obranu hostiek a postupne zvyšoval svoje vedenie. Druhý polčas lepšie začal opäť domáci Sokol Písek. V 45. min však Trenčianky zmenili obranný systém, zodpovednosť na seba zobrala Blažeková a AS pomaly sťahovalo náskok domácich. Dráma sa ale nakoniec nekonala. Domáce hádzanárky pohodlne udržali vedenie a získali dva body.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS Trenčín): „Konfrontácia proti Písku bola veľmi dôležitá. Očakávala som vyrovnanejšiu hru. Opäť sme nezachytili začiatok stretnutia. Mali sme príliš veľký rešpekt. Nikto na seba nechcel zobrať zodpovednosť. Spravili sme množstvo technických chýb a ani v bráne sme nemali oporu. Chýba nám herná disciplína, drzosť a zdravé sebavedomie. Aj keď druhý polčas bol oveľa lepší, je to málo. Hádzaná sa hrá na sa dva polčasy a my zatiaľ dokážeme hrať len jeden. Som veľmi sklamaná z výsledku a výkonu niektorých hráčok.“

Sokol Písek - HK AS Trenčín 28:22 (16:9)

Sokol: Chalušová, Neubergová – Palasová 5/1, Kalčíková 1, Boorová 3, Kozáková, Kubišová, Michková, Šroubková, Jačková 3, Rusfelová 2, Talafousová 3, Bullová 1, Benešová 2, Šelaisová 4, Součková 4

AS: Hanzalíková, Rehušová - Takáčová, Žitňanová 3, Ušiaková 2, Ondová, Mesárošová, Jašková 3, Matejíková, Zemanovičová 4, Marcineková 1, Blažeková 9/3

Pokutové hody: 2/1 – 3/3, vylúčené:3 – 2, rozhodovali: Blanár a Haramul, 150 divákov

Staršie žiačky druhé na turnaji v Kuřime

Z turnaja starších žiačok v Kuřime sa vraciame s 2.miestom a najlepšou hráčkou.

Aktuálne 14.1.2024

Mladšie žiačky zvíťazili na turnaji v Kuřime

Po Vianočnej prestávke dnes opäť vybehli na palubovku mladšie žiačky HK AS Trenčín.

Aktuálne 15.1.2024

Hádzanárky Iuventa Michalovce víťazkami Winter Cup-u 2024

V sobotu, 13. januára 2023 sa v Mestskej športovej hale v Trenčíne uskutočnil...

Aktuálne 3.8.2023

Podporte dobrú vec !

Dovoľte nám Vás informovať a zároveň pozvať na 10. ročník charitatívneho podujatia s názvom – Káčer na bicykli, ktoré...

Ibo  MSM  TOP SERVIS IT  Interway  Misakspol  Chorvan Autodoprava  Lekaren Puchov  Mesto Trenčín  Mattoni  miesto pre vasu reklamu