A-tím 1.11.2017

Trenčania doma vybojovali bod za prehru na nájazdy proti Florku Kočice.

Na Sviatok všetkých svätých pricestovalo do Trenčína ambiciózne Florko Košice, ktoré ozbíjalo florbalistov AS o cenné dva body a odnáša si výhru v nájazdoch.
8:9SN (3:3, 2:4, 3:1 - 0:0 - 0:1)
M-Šport športové centrum
10. KOLO, 14:00
FBK AS Trenčín vs FbO Florko Košice


FBK AS Trenčín: Mészáros – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Ševčík, Stopka, Hrušovský – Meliš, Matejka, Kusenda – Heleš, Mandinec, Hančík – Mišák, Múčka, Baroš – Ellinger, Žiaček.

FbO Florko Košice: Kohút – Koval, Vašíček, Lukáš Blaško, Jakub Blaško, Vrábeľ, Halás, Daru, Vrábeľ, Kátlovský, Kočkár, Resler, Meliš, Marčák, Soják, Hrabčák.

Góly: 3. Baroš (Mišák), 15. Heleš (Machara), 18. Matejka T, 24. Matejka (Meliš), 35. Ellinger (Heleš) P, 41.Matejka (Klapita), 55. Machara (Ellinger), 57. Heleš (Matejka) – 7. Hrabčák (Vrábeľ), 8. Halás (Kátlovský), 15. Jakub Blaško, 25. Jakub Blaško T, 28. Kátlovský (Hrabčák), 29. Jakub Blaško(Resler), 37. Kátlovský (Hrabčák), 49. Halás (Kátlovský), 65. Jakub Blaško T

Vylúčení:0:1 Využité:1:0 Oslabenia:0:0 

Diváci: 152


Komentár

Pekne zaplnené M-Šport centrum videlo do poslednej sekundy vyrovnaný duel veľkých rivalov, ktorý rozhodli až samostatné nájazdy. Počas celého zápasu predvádzali florbalisti oboch tímov pohľadný, rýchly a technický florbal ktorý prevyšoval priemer Slovenskej extraligy. Akcie sa striedali na oboch stranách a brankári mali čo robiť s variabilnými zakončeniami strelcov oboch tímov. Už v tretej minúte sa presadil nováčik v zostave AS Baroš, na ktorého gól odpovedali dvomi zlepenými zásahmi v rozmedzí necelej minúty Hrabčák a Halás. Vyrovnať sa podarilo Helešovi po nahrávke jeho dvorného parťáka Macharu – 2:2. Odpovedať ale už za 16 sekúnd dokázal Jakub Blaško. O vyrovnanie sa postaral perfektne prevedeným nájazdom kapitán Matejka – 3:3.

Svižné tempo a duel plný tvrdých ale férových súbojov pokračoval aj v druhej tretine, kedy si florbalisti AS nechali nastrieľať štyri góly, z čoho až tri padli po prečísleniach Košičanov. Gólový rozdiel dorovnával najlepší hráč a kapitán domácich Juraj Matejka, ktorý v zápase strelil hetrik. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 5:7 pre hostí.

V tretej tretine domáci už tradične stiahli hru na dve formácie čo sa ukázalo hneď v prvom striedaní, kedy Matejka zavŕšil hetrik po prihrávke Klapitu. Florkáči po tomto zásahu ostali zatvorený vo svojej obrannej tretine na dlhé minúty , z čoho ale vyrážali do rýchlych prečíslení. Jedno také využili v 49. minúte a odskočili na 6:8. Trenčania ale neskladali zbrane a postupne skóre vyrovnali gólmi Macharu a Heleša len necelých päť minút do konca základnej hracej doby. S bodom sa zjavne uspokojili obe družstvá keďže do konca zápasu a ani v predĺžení sa rozhodli neriskovať a nenapádať. Nájazdy tak priniesli až 5 sériovú drámu, v ktorej boli úspešnejší Košičania a berú bod navyše po premenenom blafáku Jakuba Blaška. Stretnutie sledovalo 152 divákov. 

Fotogaléria

       
 
Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
18:00
19. KO, 10.2.2018
FBC Mikuláš Prešov - FBK AS Trenčín
9:8 M-ŠPORT ŠPORTOVÉ CENTRUM
18. KOLO, 20.1.2018
FBK AS Trenčín - FaBK ATU Košice

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 18.1.2018

Reprezentanti AS Trenčín florbal na Salming florbalovom turnaji

Aj reprezentanti z našich radov Juraj Matejka, Peter Heleš a Matúš Machara...

A-tím 16.1.2018

Senzačné víťazstvo florbalistov AS v Nižnej režírovali bratia Helešovci.

Pevnosť doposiaľ neporazenej Nižnej padla. Až na sedemnásty pokus...

Kora
 Salming  Da Vinci M-Šport