A-tím 21.10.2017

Florbalisti AS Trenčín zaknihovali proti Prešovu vysoké víťazstvo 11:4!

Do M-Šport centra na ostrov v sobotu pricestoval tabuľkový sused florbalistov AS, FBC Mikuláš Prešov.
11:4 (1:2, 6:1, 4:1)
M-Šport športové centrum
8.KOLO, 16:00
FBK AS Trenčín vs FBC Mikuláš Prešov


FBK AS Trenčín: Mészáros – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Ševčík, Stopka – Meliš, Matejka, Kusenda – Heleš, Mandinec, Hančík – Mišák, Múčka, Ellinger

FBC Mikuláš Prešov: Zostava Prešov: Barnišin (Jakubik) – Danč, kominek, Baláž, Schichman, Štofko, Adamov, sikorjak, Minich, Novotný, Bory, Aštary, Joščák

Góly : 20.Heleš(Kováč) P, 23. Hančík(Ellinger), 30. Machara (Heleš) P, 37.Matejka, 37. Hančík (Dávidek), 40.Matejka(Machara), 40. Heleš (Meliš), 47. Mišák (Heleš), 49. Heleš, 57. Meliš (Kusenda) S, 60. Mišák (Heleš) O. – 5. Novotný (Minich), 10. Minich (Bory), 31. Bory (Minich), 55. Joščák (Novotný).

Vylúčení: 3:3 Využité: 2:0 Oslabenia: 1:0


Komentár

Florbalisti AS Trenčín zaknihovali proti Prešovu vysoké víťazstvo 11:4!

Do M-Šport centra na ostrov v sobotu pricestoval tabuľkový sused florbalistov AS, FBC Mikuláš Prešov.

V prvej tretine sa snažili hráči Prešova zatlačiť domácich a vytiahli vysoký občasný pressing čo robilo tradične hráčom AS problémy a tak prehrávali v desiatej minúte zápasu už 0:2. O zníženie gólového rozdielu sa na konci tretiny postaral využitou presilovou hrou Peter Heleš – 1:2.

Druhá tretiny vyšla florbalistom z Trenčína na výbornú, keď najskôr hneď na jej začiatku zrovnával Hančík na 2:2. Druhú presilovú hru potom využil v desiatej minúte Machara a pridal na hokejky domácich potrebný kľud a pohodu. Hráči Prešova akoby po tomto góle prestali hrať a taktovku zápasu prevzali aktívny domáci. Pohľadná hra Trenčanov v útočnom pásme a časté výmeny miesta medzi hráčmi zdobili koncovku tretiny, v ktore j hráči AS pridali ešte 4 góly! Postupne sa presadil kapitán Matejka, sedem sekúnd po ňom opäť Hančík a keď druhá formácia vystriedala bol to opäť Matejka ktorý prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 6:3. Prešovčania sa už videli pravdepodobne v šatni, to ešte ale 30 sekúnd pred koncom tretiny dával svoj druhý gól v zápase po peknej akcii Peter Heleš 7:3.

V tretej tretine sa snažili Prešovčania opäť o aktívny pressing na ktorý už ale domáci boli dobre pripravený a dostávali sa do častých prečíslení. V štyridsiatejsiedmej minúte sa po jednej z takých akcií presadil Mišák, ktorý zvyšoval na 8:3 a po ňom zavŕšil hattrick Peter Heleš – 9:3. Za hostí síce znižoval kapitán Joščák ale zo strany hostí to už bolo málo. Po vstrelenom góle sa pokúsili hráči Prešova o dlhú power play, ktorá im ale vôbec nevyšla a inkasovali v nej dva góly znamenajúce konečný výsledok 11:4 a pohodlnú výhru Trenčanov, ktorý sa azda odrazili hrou aj výsledkom k lepším výkonom. V bránke domácich zaznamenal celozápasovú premiéru brankár Mészáros, ktorý bol vyhlásený najlepším hráčom domácich. 

Autor: Frederik Hrušovský
Rozpis zápasov
11:7 MULTIHALA ALEJOVA KOŠICE
- 1/4 - Piaty zápas, 21.3.2018
FbO Florko Košice - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 14.6.2018

Matej Stopka prestupuje do Tatanu Střešovice!

Jeden z najlepších juniorov AS Trenčín minulej sezóny a reprezentant Matej Stopka prestupuje...

Aktuálne 5.6.2018

Florbalisti AS Trenčín zakončili sezónu na piatom mieste.

​Napriek predsezónnemu cieľu, ktorým bola účasť v semifinále a umiestenie v...

Rozhovory 5.6.2018

Florbalisti AS Trenčín v reprezentačných výberoch

Po skončení aktuálnej sezóny prišiel na rad víkend plný medzinárodného florbalu. Krajiny...

A-tím 14.3.2018

Po prvom zápase na východe s prehrou

Po prvom zápase proti FK Florku Košice odchádzame s tesnou prehrou.

Kora
 Salming  Da Vinci M-Šport