A-tím 22.9.2017

Trenčianske derby po dvoch rokoch pre 1. FBC.

V piatok večer sa v M-Šport centre odohralo derby veľkých rivalov AS verzus FBC. Posledných päť vzájomných meraní síl dopadlo lepšie pre florbalistov AS. Na šiesty pokus ale hráči 1. FBC zabrali a dokázali zvíťaziť 4:7.
4:7 (1:3, 2:1, 1:3)
M-Šport športové centrum
1.KOLO, 19:30
FBK AS Trenčín vs 1. FBC Florbal Trenčín

FBK AS Trenčín: Melicher (Vaniak) – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Hrušovský – Mišák, Matejka, Slovák – Stopka, Mandinec, Kusenda – Ševčík, Múčka, Ellinger - Žiaček

1. FBC Florbal Trenčín: Kyselica(Ďurmek) – Bičan, Bulko, Bičan, Hatala, Poruban, Filadelfi, Lamačka, Rebro, Gallo, Kupka, Ondrášik, Trefný, Zeliezka, Kiačik, Podmanický, Seriš, Marienka, Voštiar

14. Múčka, 21. Machara, 33. Matejka, 38. Machara (Klapita) P – 7. Poruban (Bičan), 14. Hatala (Seriš), 14. Bičan, 38. Hatala(Zeliezka) P, 50. Kiačik (Lamačka), 52. Lamačka (Kiačik), 60. Kupka

Vylúčení: 3:2 (navyše Klapita 5 min - Bulko 5min+ČK) Presilovky: 1:1 Oslabenia: 0:0

Diváci: 300

Úvodná tretina domácim florbalistom vôbec nevyšla. Po nedorozumeniach v obrane odskočili v 13tej minúte hráči FBC už na rozdiel troch gólov, na čo sa podarilo odpovedať Múčkovi, ktorý svojim dôrazom na konci 14tej minúty dotlačil loptičku za Kyselicu v bránke hostí – 1:3. Cez prestávku tréner Matejka dobre rozanalyzoval hru hostí a vymyslel spôsob ako sa dostávať viac do šancí z čoho vyplynulo vyrovnanie v polovičke zápasu na 3:3. V druhej tretine sa florbalistom AS darilo umne prehrávať hostí a zatvárať ich do vlastného obranného pásma a nebyť tyčky a brvna mohli hráči AS aj vyhrávať. Šance ostali nevyužité a tak v presilovej hre na konci druhej tretiny zvyšoval hosťujúci Hatala na 3:4. Na začiatku tretej tretiny si vybral slabšiu chvíľku Klapita, keď fauloval prenikajúceho Kiačika za čo inkasoval 5 minútové vylúčenie. Presilovka hostí ale trvala len necelú minútu pretože hosťujúci Bulko za svoje simulovanie a následné vysvetľovanie si situácie s rozhodcom inkasoval červenú kartu. Po svojom návrate z trestnej lavice sa Klapita vrátil do presilovej hry v ktorej ihneď nabil Macharovi, ktorý všetko prestlelil a vyrovnal na 4:4. Hráči AS po tomto góle vrhli sily do útoku a na dlhé minúty zavreli súpera v obrannom pásme. Ojedinelý brejk ale využil Kiačik a v 50 minúte tak prehrávali hráči AS 4:5. Ich zvýšenú aktivitu pribrzdil už o dve minúty neskôr Lamačka, ktorý sa presadil strelou zo strednej vzdialenosti. 3 minúty pred koncom zápasu si tréner Matejka vyžiadal oddychový čas a florbalisti AS išli do hry bez brankára. Viacero šancí smrdelo gólom, žiadna však neskončila v bránke skvele chytajúceho Kyselicu a tak pred koncom trafil odkrytú bránku hráčov AS Kupka- 4:7. Derby zápasy nemajú svojho favorita a to sa potvrdilo aj v tomto, keď tabuľkovo slabšie postavený tím porazil silnejšieho. Zápas rozhodovala dvojica Tomáš – Cibik.

Ohlasy trénerov

Autor: Klub
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn