A-tím 28.10.2017

Muži vezú zo Sabinova vysoké víťazstvo a dôležité 3 body!

Florbalisti AS Trenčín sa predstavili v nedeľu na pôde staronového účastníka extraligy mužov FBC Predator Sabinov, ktorému nedali šancu na úspech a od začiatku zápasu určovali tempo a navyšovali vedenie.
6:14 (4:5, 1:4,1:5 - 6:14)
MŠH Gym.A.Prídavka
9.KOLO, 18:00
FBC Predator Sabinov vs FBK AS Trenčín

FBC Predator Sabinov: Huňady (Školský) – Filipák, Ivan, Zagrapan, Goliáš, Genčúr, Tebeľák, Bačinský, Žihala, Petruš, Živčák, Letkovský, Imrich, Tomko, Koľ, Tulka, Kassay.

FBK AS Trenčín: Mészáros – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek – Meliš, Matejka, Baroš – Heleš, Mandinec, Hančík.

Góly: 8. Kassay (Tomko), 14. Filipák (Petruš), 18. Zagrapan (Ivan) , 20. Petruš (Filipák), 29. Bačinský (Kassay), 57. Kassay (Tomko) – 3. Matejka (Klapita), 5. Mandinec (Hančík), 11. Machara (Mandinec), 13. Heleš (Dávidek), 18. Matejka (Meliš), 21. Heleš (Mandinec), 22. Mandinec (Heleš), 27. Mandinec (Heleš), 38. Hančík (Machara), 46. Mandinec (Hančík), 50. Heleš (Mandinec), 51. Klapita (Meliš), 58. Heleš (Machara), 60. Matejka.

Vylúčenia: 1:1 Využité: 0:0 Oslabenia: 0:0

Už v tretej minúte zápasu sa presadil nováčik v zostave AS Dávid Baroš po nastrelení na bránku od Klapitu, ktorý tak otvoril svoj gólový účet hneď vo svojom prvom vystúpení. Gól bol ale chybne pripísaný Matejkovi. Sabinov ale vyrukoval na Trenčanov s variabilným obranných systémom hry pričom formácie striedali osobnú obranu s obranou 1-2-2 a tak mali dve formácie hráčov AS čo robiť, aby sa vyhli pasciam v podobe zatvárania a odoberania loptičiek na mantineloch. Skúsení hráči ktorí do Sabinova cestovali si okamžite povedali ako na Sabinovčanom, a prevzali tempo zápasu do vlastných rúk. Sabinov hnaný početným publikom sa snažil o vyrovnanie počas celého zápasu, k tomu ale nedošlo. Trenčania vždy odskočili na rozdiel gólu a inak tomu nebolo ani na konci prvej tretiny, keď vyhrávali 4:5. Krásnymi kombináciami na jeden dotyk sa prezentovala hlavne druhá formácia, ktorá nastrieľala v tomto zápase až 10 gólov hostí! Darilo sa najmä dvojici Heleš – Mandinec ktorá spolu zaznamenala až 13 bodov!

Hneď na začiatku druhej tretiny odskočili Trenčania na rozdiel troch gólov práve po akciách Heleša a Mandinca a Sabinov akoby prestal hrať. Jeho hráči boli zrazu všade o krok pozadu a Trenčania tak mali možnosť kombinovať v útočnom pásme a pripraviť si rozohrávku akcií podľa svojej chuti. Keď na konci tretiny bol stav 5:9 bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté. Sabinovčania ale neskladali zbrane a do poslednej časti hry nabehli ako vymenený. Aktívnym pressingom s snažili brať loptičky hráčom AS už v ich obrannom pásme, čo sa im ale vôbec nedarilo. Trenčania postupne vsietli daľších 5 gólov a s prehľadom tak uhrali dôležité tri body, ktoré znamenali posun v tabuľke na piate miesto, pred mestského rivala FBC Trenčín. Až štrnástimi strelenými gólmi sa ofenzíva AS posunula na delené prvé miesto extraligového pelotónu, pričom Trenčania nastrieľali svojim súperom 71 gólov za 9 zápasov ( 7,8 gólu priemer na zápas), čo sa podarilo v tejto sezóne zatiaľ len suverénnej Nižnej.

Už v stredu 1.11.2017 o 14:00 sa predstavia Florbalisti AS Trenčín na domácej pôde proti FK Florko Košice, ktoré dokázali minulý rok vyradiť v piatom rozhodujúcom zápase ¼ finále play off.

Autor: Peter Klapita
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn