A-tím 16.9.2017

Muži už na druhom mieste tabuľky!

​Po minulotýždňovej výhre nad Bratislavským Hurikánom sa v sobotu podarilo mužom zdolať aj FBC Skalica 8:3 a nepoznajú tak stále trpkosť prehry.
8:3 (1:0, 0:2, 7:1)
M-šport športové centrum
3. KOLO, 19:00
FBK AS Trenčín vs FBC Skalica

FBK AS Trenčín: Melicher – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Ševčík, Hrušovský – Mišák, Matejka, Mikolaj – Stopka, Heleš, Kusenda – Slovák, Múčka, Ellinger – Hančík

FBC Skalica: Vymyslický (51. Zelenka) – Jordán, Kukliš, Vaško, Moravec, Helbich, Ujhelyi, Hanzalík, Šiška, Hurban, Vogl, Štefanec

Góly: 9. Mišák (Kováč), 46. Mišák(Machara) P, 48. Matejka(Heleš), 50. Kováč(Heleš), 51.

Heleš(Slovák), 51. Ellinger(Dávidek), 57. Machara (Ellinger), 60. Klapita(Heleš) – 32. Hanzalík (Jordán),
34. Jordán(Štefanec), 56. Jordán (Vaško)
Vylúčenia: 3:3, presilovky: 1:1 oslabenia 0:0

Diváci: 75

Sobotný večer sa niesol v znamení kvalitného florbalu. Mužstvo Skalice síce do Trenčína pricestovalo len s 11 hráčmi do poľa, zato ale až do tretej tretiny držalo s vicemajstrom prijateľný výsledok. V prvej tretine videli diváci v M-Šport centre nástup Skalice a niekoľko ich brejkových situácií, ktoré ale vyriešil Melicher v bránke domácich. Ako prví tak udreli Trenčania, keď sa presadila posila Mišák strelou od ľavého mantinelu. Zápas sa hral v slabšom zaspatom tempe čo vyhovovalo unavene pôsobiacej Skalici. Druhá tretina bola pre Trenčanov pohromou. Svojou nedôslednosťou a laxným zakončovaním dovolili Skaličanom otočiť vývoj zápasu na 1:2 zlepenými gólmi Hanzalíka a Jordána. Počas druhej prestávky musel tréner Juraj Matejka zmeniť zostavu a nechať najlepších 10 hráčov zabojovať o lepší výsledok a nedopustiť tak domácu blamáž. To sa podarilo majstrovsky, keď sa v poslednej tretine presadilo až sedem strelcov a Trenčania tak otočili výsledok zápasu na 3:8. Krásnymi akciami na jeden dotyk so zakončením do prázdnej bránky sa prezentovala hlavne prvá formácia Trenčanov. Florbalisti AS tak zvládli aj svoj druhý tohto sezónny extraligový zápas a bez prehry sa v tabuľke posunuli na druhé miesto. Už v piatok o 19:30 chlapcov ale čaká odložený domáci derby zápas prvého kola proti 1. FBC Florbal Trenčín.

Autor: Frederik Hrušovský
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn